Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: MK2 GT SYNCRO  (Okunma sayısı 8442 defa)

MK2 GT SYNCRO
« : 08 Ocak 2010, 12:32:33 »
Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 7 aydır bir Golf MK2 Syncro GT sahibiyim. 1991 model tek kapı olan Golf2'mden çok memnunum. Bugüne kadar hep havasoğutmalı Volkswagenlerle uğraştım. Diğer aracım http://www.vwtr.net/forum/bu-vosu-gorurseniz-uzak-durun-t6405.0.html konusunda fotoğraflardaki beyaz Kaplumbağa. Kaplumbağayı şu anda stock motor ve yürürle kullanıyorum. Tosbişi enjeksiyonlu (Megasquirt ECU) throttlebodyli yapmaya niyetim vardı ancak Syncro'nun tadını aldıktan sonra hazır malzemeyi Golf'e uyarlamayı düşünüyorum.
Syncro nun fotoğraflarını ilk fırsatta ekleyeceğim.
Sevgiyle kalın,

Ahmet

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: MK2 GT SYNCRO
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2010, 12:39:23 »
bekleriz hoşeldin  ;)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2010, 12:44:10 »
Hoşgeldiniz, araçlarınız parmakla gösterilcek nitelikte maşallah..Kazasız belasız keyifli sürüşler.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2010, 14:17:16 »
hoşgeldiniz, hayırlı olsun. resimleri bekliyoruz  :tamamdir

« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2010, 14:40:31 »
hoş geldiniz keyifli forumlar , kazasız belasız sürüşler dileği ile nadir bulunan bir araca sahipsiniz en yakın zamanda fotoları bekliyoruz
My Cars Audi & Vw Germany Style

« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2010, 01:08:54 »
araban siyah tek kapı kucukcekmecedekı galerıcıden altın galba sanırım o araba eger oysa kapora vermıstık ona sonra olmadı guzel araba hayırlı sürüsler.

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2010, 12:15:41 »
askerlik yüzünden alamamıştım hayrını görün inş güzel bişe cıkar ortaya vr6 atıyolar die duymuştum osyncroya tabi k.cekmeceden aldıysanız..

« Yanıtla #7 : 31 Ocak 2010, 13:06:15 »
kıymetlı araba projeye uygun bence degerını bıl aracın sıyahmı
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ
1983 MK1 DX GTİ 1994 MK3 ABF GTİ MY LİFE GOLF GTİ

« Yanıtla #8 : 31 Ocak 2010, 19:06:09 »
Hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Evet araç siyah. Küçük çekmeceden aldım. Aracı aldığımda oldukça bakımsız kalmıştı. Epey uğraştırdı. Rutin bakımların haricinde çalışmayan bi sürü elektriksel ıvır kıvırla da uğraşmak zorunda kaldım. Aslında hava soğutmalı vw deneyimlerinden sonra kaporta boya konusunda fazla takık davranmamaya yeminliydim ama Golf'un özünde oldukça düzgün olmasından dolayı ufak tefek kaporta ve boya işlerine de bulaşamadan edemedim. Huyum kurusun :D.
Bu hafta ikidir resimleri yüklerken bir hata meydana geldi ve yükleyemedim. Bir saat uğraştan sonra kafayı yiyecektim. O yüzden birazdan tekrar bir deneme yapacağım.

« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2010, 20:52:19 »

İnanılır gibi değil . Üçüncü denemeyi yaparken elektrik kesildi. Fotoları üçer dörder yüklüyorum.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2010, 21:00:01 Gönderen: GTSYNCRO »

« Yanıtla #10 : 31 Ocak 2010, 20:57:49 »

« Yanıtla #11 : 31 Ocak 2010, 21:30:51 »
Aracı aldığımda çift far panjuru vardı. Tek farlı panjura ben çevirdim. Ayrıca sağ  kapıda kuru çekiçle kötü düzeltilmiş bir ezik vardı ve sağ kapı aynası kırıktı. Aynaları elektrikli olduğu için ayna kabının plastiğini tamir etmek zorunda kaldım. Arabada macun olsun istemediğimden uzun arayışlar sonucunda Ankaradan getirttiğim çok temiz çıkma sağ kapıyı boyatıp taktım. Sağ arka dodik plastiğinin altında ufak çürük vardı tamiri yapıldı. Sonuçta aracın sağ tarafı komple boyandı. Aslında komple söküp boyatmayı aklımdan geçirmedim değil. Ancak kaporta ve boyanın genel durumunu göz önünde bulundurunca gereksiz olduğuna karar verdim. Bir de GL tampon maceram varki sormayın. Hemen bir çift sıfır GL tampon aldım. İtalyan yan sanayiğmiş. Boyacımda altları boyaya hazırlanırken acı gerçekle yüzleştim. Tamponların yüzey kalitesi rezalet. Neyse yinede fazla macun kullanmadan elden geldiği kadar en sağlıklı şekilde boya atıldı. Tamponları arabaya takınca kafayı yedim. Bu ne biçim kalıp böyle!!? Gözlerime inanamadım. Tofaş yansanayi Tampon bile bu kadar kötü olamazdı. Neyse Tamponları başka bir abiye "hediye " ettim. O da canım CL tamponlarını bana verdi  >:D. Ama sıfır GL tamponlara bir sevindi ki sormayın.
Klima beni ayrıca çok uğraştırdı ve klima sistemini galiba bu yaz daha kapsamlı bir şekilde ele almam gerekecek.
Bir diğer karın ağrısıda Golf'ün ABS sistemi. ABS değilde ASD mübarek. ABS li Golf 2 kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum! Mk 2 nin ABS sistemi gerçekten de bu kadar hassasmı?
Tabi diğer rutin bakımları saymaya gerek yok. Syncroyu daha alır almaz sıfır hidrolik direksiyon pompası ve dört lastik acilen yapılması gereken ilk masraflarım oldu. Sıfır lastiklerin ikisi gecen gün yarıldı. Var bi talihsizlik. Geriye dönüp bakınca Syncro beni epey bi uğraştırdı . Ama sürüş dinamiği ve mükemmel oturaklı uzun yol konforu tüm masraf ve sıkıntıları unutturmaya yetti :tamamdir

Selamlar

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #12 : 31 Ocak 2010, 21:44:27 »
Her iki aracınız da çok güzel, güle güle kullanın. abs konusuna değinmek istiyorum. benim aracımda da abs var(dı) (93 model Ford Sierra Ghia) ama bu araçlardaki abs sistemleri şimdikilere göre çok geri ve faydasından çok zararı oluyor diyebilirim. ben iptal ettim, çok iyi bir fren ustam var Kartal Sanayi'de sağolsun eskisinden çok çok daha iyi frene sahip olmamı sağladı. Ayrıca eski sistemler çok sık arıza çıkarıyor ve parçalarını bulmak/uydurmak da bazen zor olabiliyor. O yüzden size ne kadar mantıklı gelir bilemem ama bir düşünün abs iptalini :)

« Yanıtla #13 : 31 Ocak 2010, 22:06:43 »
Teşekkür ederim.
Evet ABS iptalini Almanlar da ciddi ciddi tartışmışlar. Doppelwobber forumlarında ABS iptal edenlerin yazılarını takip ettim. Olmadı bende iptal edeceğim. :tamamdir Sadece ABS 'li  mk2 si  olan diğer arkadaşların da deneyimlerini görüp bizzat tecrübe etmek istiyorum.

Selamlar