Gönderen Konu: Losty 's Mk2 :)  (Okunma sayısı 31008 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Losty 's Mk2 :)
« Yanıtla #28 : 21 Ocak 2011, 11:52:08 »
Neden yatırıyon olm aracı. Dizel araba yatırılırmı. Geçen bi düzce yaptım 1 depo 40 lt ile 980km i love mk1 diesel  :sevgi:
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 21 Ocak 2011, 11:54:37 »
Neden yatırıyon olm aracı. Dizel araba yatırılırmı. Geçen bi düzce yaptım 1 depo 40 lt ile 980km i love mk1 diesel  :sevgi:
I love MK1 GTI dediğin günlere noldu  :bekleriz:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 21 Ocak 2011, 12:31:13 »
I love MK1 GTI dediğin günlere noldu  :bekleriz:

O başka bu başka gökhan. Ben yakıt açısından yazıyorum yerleri çok farklı.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı TARGET

• daima golf 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 22 Ocak 2011, 18:04:32 »
Turgut 1 ayı doldursun asılcam money i. Paso geziyo valla Tekerleri o bitirdi ben bitiremedim :D :D :D :D

bir hafta sonu takoza alıp bırakırız >:D >:D :tamamdir :sevgi:
vw golf 1980 diesel GLD

URL=http://img31.imageshack.us/i/9736a27a22fe304c3bfb014.jpg/]http://img31.imageshack.us/img31/152/9736a27a22fe304c3bfb014.jpg[URL=http://g.imageshack.us/im

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 22 Ocak 2011, 20:05:33 »
bir hafta sonu takoza alıp bırakırız >:D >:D :tamamdir :sevgi:
Fena fikir deel  >:D

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 18 Şubat 2011, 19:13:23 »
taha yasin arkadaşımızın uyarısıyla aşağıdaki jantları görmeye gittim, aldım.. eve geldim, arabadan indirince hanım gördü ve, "ben bunları beğendim, bizim arabaya takalım" dedi :) yasincim kusura bakma hayatım :D 15'' opel astra jantları :)

« Son Düzenleme: 18 Şubat 2011, 19:14:20 Gönderen: lostys »

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #34 : 19 Şubat 2011, 20:57:51 »
hayırlı olsun jantlar bi polisaj boya falan olsa güzel olur aslında  ::)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 20 Şubat 2011, 12:17:02 »

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 20 Şubat 2011, 12:19:50 »
Hadi ofset yaptırıp taksan neyse dicem düz sac jantın nesi iyi bence ona verilen paranın üzerine biraz daha eklenip replika BBS alabilirdin  :-X

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 20 Şubat 2011, 15:06:13 »
ilker elimde sıfır mk2 arka balon tampon var ama yan sanayi ben sadece demirini söktüm demir ayarlarsan sana uyar  :tamamdir
demiri ve ayakları jettada kullandım
demirde yanlış hatırlamıyosam bilal de vardı ???
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2011, 15:08:32 Gönderen: suskun81 »
H.G WORKS

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 27 Şubat 2011, 00:43:35 »
arkadaşlar bi süredir aracımda bazı sorunlar baş göstermeye başladı, ve anlayamıyorum.. bu arada mk2 1.6 td bilmeyenler için.

bi süre önce yolda devirdaimden kalorifere giden su borusu patlamış, 10 km civarı yol gittikten ve arabadaki su boşaldıktan sonra farkına varmıştım. boruyu değişip, gerekli kontrolleri yaptığımızda bi sorun olmadığını görmüştüm. daha sonra ikinci kez bi başka boru, devirdaimden silindir kapağına giden su borusu patladı, yine bi süre sonra farkına vardım ve gidecegim yere kadar manuel fanla yoluma devam ettim. her iki olay esnasında da hararet göstergesi yarım ile max arasındaki kısımda kalmış, daha fazla artmasına izin vermemiştim. ikinci boruyu da değiştirdim ve yapılan kontrollerde herhangi bi sorun olmadığını gördük, yağa su karıştırma, suya yağ karıştırma, rolantide su kazanında su fokurdatma, hararet vs. sadece üst külbütör kapağının mantar contası iki olay sonrasında iyice genleştiği için yağ atmaya başlamıştı. onu da geçtiğimiz günlerde değiştirdim. ikinci boru patlama olayından sonra farkettim ki, normalde yarının solundaki çizgi üzerinde olması gereken hararet ibresi, sol çeyreği geçmiyor, kalorifer filan ısıtmıyordu. muhtemelen termostat, iki olay sonrasında aşırı derecede ısındığı için olsa gerek, açık kaldı diye düşündüm, bi çok kişiye danıştığımda da aynı şeyi söylediler.

düne kadar durum bu şekildeydi. dün bandırmadan gönene gitmek için yola çıktım, bandırmayı daha çıkamadan, çeyrekte olan hararet ibresi ilginç bi şekilde hızla yarıyı geçti, ve yarıyla max arasında sabitlendi, sağa çektim, kaputu açtığımda su kazanının kapağından buhar şeklinde attığını gördüm.fan da çalışmıyordu. bi süre bekledim, kapağı açtım, suyu tamamladım, ve yoluma devam ettim, ibre olması gereken seviyede yani yarının solundaki çizgideydi. ama ne zaman gönene yaklaştım, trafik yavaşladı, hararet yine yükseldi, ve yolun başındaki olay tekrarlandı. ertesi sabah sanayiye gidip durumu sorduğumda fanın açmamış olabilceğini söylediler. kadiri aradım, o da üst boruyla alt boru arasında sıcaklık farkı varsa termostatın açmamış olabileceğini söyledi. ben de elledim, hararet ortaya yakın olmasına ragmen alt boru buzgibi, üst boru ise cok sıcaktı. elektrikçiye gittim, dükkanda bi süre çalıştırdık ettik, sonra tık, alt boru ısındı, fanı açtı ... e haliyle elektrikçi de bi sorun olmadıgını söyledi. ordan cıktım, yolda denemek istedim, gene aynı, hararet yükseldi. ama hep aynı seviyede duruyordu, yarıyla max arasında. ve su buharı atıyordu. bu akşam karanlık olmasına rağmen, yattım altına, termostatını değiştirdim, değiştirdikten sonra sorun cozulmustu, hararet yarıya geliyor, ama fanın acılmasıyla düşüyordu. yola cıktım, sıkıstırdım denedim, bişi yok gibi duruyordu. akşam yola cıktım, mazot almak için benzinlige girdim, gene foşşşş... bi miktar su attı kapaktan. hay allah dedim, tekrar cıktım, köye gelirken o kadar rampa çıktım, özellikle düşük viteste çıktım, yüksek devirde, gene hararet normaldi, bişi yoktu ... içinden çıkardıgım termostatı da kaynar suya attım, hiç bi kıpırtı yoktu, demekki bozulmus. ama diğer olaylara kafam basmadı, kazanda kaynama yok, yağa suya bişi karışmıyor...

ne olduguna dair fikirlerinizi alabilir miyim ?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 28 Şubat 2011, 14:26:20 »
Üst kapak çatlamış olabilir yada radyatörün tıkanmış olabilir ilker. Butür dengesizlikler oluştuğunda tüm soğutma sistemi elden geçirilir ve sorunlar düzelmesse üst kapak açılır.. TD makinaların en büyük sorunu çok çabuk kışın özellikle kapak çatlatmasıdır. En kısa zamanda açın kontrol edin.

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 07 Mart 2011, 16:36:10 »
çok mu sıkıştırdın mk1 deki gibi ilkerim
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 07 Mart 2011, 17:29:57 »
çok mu sıkıştırdın mk1 deki gibi ilkerim
yok eskidendi onlar :) sorun çözüldü bu arada, oto mekanikden aldığım termostatlar bozuk çıktı, ama radyatör tıkalı sanırım ve su haznesinin kapağı bozuk.