Gönderen Konu: KAZA  (Okunma sayısı 53271 defa)

Çevrimdışı jettamk222

• Profili Görüntüle
Ynt: jetta td restorasyon
« Yanıtla #56 : 04 Ocak 2012, 16:35:34 »
kolay gelsin

Çevrimdışı jettamk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 08 Ocak 2012, 17:53:23 »
iyi olcak inşaallahh
 :tamamdir :tamamdir
61 le 979

Çevrimdışı jettamk222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 16 Ocak 2012, 11:15:29 »
sağol

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 03 Mart 2012, 21:19:47 »
meraba arkadaşlar malum agrıda havaların -30 cıvarı olmasından dolayı kaporta boya işi havaların ısınmasına kaldı.
bu arada aracı gecen gun park ettım eve gidip yattım .sabah kalktıgımda aracın yanına geldıgımde fanın açık oldugunu gordum .aküyü iyice zayıflatmıştı ve kim bilir geceden bu yana calısıyodu fan.aractan ındıgımde kontrol ettıgımde ses felan duymadım.yanı ben gıtttıkten sonra oldu ne olduysa ki eve cıkmadan hararet yaptırmam zaten ımkansız bu sogukta.eslektrıkçi fan müşürünün arızalı oldunu soyluyo.

pekı arızalı fan musuru kendılıgınden fanmı açar? eger elektrıkçi haklıysa bu musuru nasıl alacagım derecesi rengi vs oluyomu bu müşürün?
YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM ARKADAŞLAR
Sana Gelmediğim gün golf2 aldığım gündür Gülüm

Çevrimdışı 06jetta06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 04 Mart 2012, 12:02:39 »
Hocam benim araçta dün elektriksel bir sorun vardı dinamo şarj etmiyordu arkadaşların vermiş olduğu fikirler doğrultusunda  baktım dinamodan aküye giden kablo gevşemişti sıkınca şarj sorunu halloldu. Motoru temizlerken de akü ile radyatör arasında kalan boşukta 2 tane röle sallanıyordu. Rölelerin soketleride oksitlenmişti temizlemek için uğraşırken fan çalışmaya başladı.Yağlayıcı sprey ile temizledim tekrar kontrol ettim bir sorun çıkmadı.Röleleri kontrol edin rölenin kontağıda yapışmış olabilir. Avo metre varsa müşürün kısa devre olup olmadığınıda kontrol edebilirsiniz tabi gelen kabloları çıkarttıktan sonra.Biraz uzattım farkındayım :D Birde bu konuda forumda tecrübeli arkadaşlarımız var Elhamdülillah  mutlaka bir çözüm sunacaklarına inanıyorum. :tamamdir

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 05 Mart 2012, 20:17:32 »
meraba arkadaşlar malum agrıda havaların -30 cıvarı olmasından dolayı kaporta boya işi havaların ısınmasına kaldı.
bu arada aracı gecen gun park ettım eve gidip yattım .sabah kalktıgımda aracın yanına geldıgımde fanın açık oldugunu gordum .aküyü iyice zayıflatmıştı ve kim bilir geceden bu yana calısıyodu fan.aractan ındıgımde kontrol ettıgımde ses felan duymadım.yanı ben gıtttıkten sonra oldu ne olduysa ki eve cıkmadan hararet yaptırmam zaten ımkansız bu sogukta.eslektrıkçi fan müşürünün arızalı oldunu soyluyo.

pekı arızalı fan musuru kendılıgınden fanmı açar? eger elektrıkçi haklıysa bu musuru nasıl alacagım derecesi rengi vs oluyomu bu müşürün?
YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM ARKADAŞLAR

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 11 Mart 2012, 20:38:01 »
aracın eksozundan komple motor yağını atmaya başlamıştı 2 haftadır.burdaki ustalar turbodan diyince turboyunTURBOTECH E yolladık geçenlerde.yapılan kontrollerde turbonun cok sağlıklı oldugunu motor kaynaklı sorun oldugunu soyledıler.burada usta olmadıgından araç bugun kamyonla trabzona gitti.sağlam ustamız var orda içim rahat 1 haftada sıfır motorlu bir jettam olacak yani :tamamdir

komple yatak piston gömlek vs altta ne varsa degısecek hepsi.zaten üst kapak sibablara kadar değişmişti.büyük paralara mal oldu bıze bu araba ama olsun .daha kaporta boyaya gırecek birde :'(

tahmini alt blok sıfırlamaya kaç lira tutar malzemeler bilgisi olan arkadaş varsa ıyı olur kendımızı ayarlayalım şimdiden

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 11 Mart 2012, 21:14:08 »
Ben yaptırdığımda üst kapak 550tl, parçalar 625 tl, tutmuştu. (rektefeci ve parçacı tanıdıktı)
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 11 Mart 2012, 21:49:09 »
Ben yaptırdığımda üst kapak 550tl, parçalar 625 tl, tutmuştu. (rektefeci ve parçacı tanıdıktı)
kardeşim peki parçacı esin tic gıbı toptancısımıydı.parçalar 625 dediğin alt bloktakı yatak vs mi?birde nezaman yaptırdın kardesm

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 13 Mart 2012, 18:19:15 »
bugün içim rahatladı dogrusu bugun aradım trabzonu ustam yarın dağıtıp bakacak durum nedir diye.bana rektefiyeci ölçsün kurtarırsa sekman atarız dedi kıyamaz bana canım ustam .bende olmaz değişmedik yeri kalmasın dedim.sonuçta üst kapak akü alt düzen komple iç döşeme sıfır olan araca sekman olmaz .10 güne alırım aracı bitmiş halde inş.daha kaporta boya beklıyo bızı bakalım son hız devam  :saygılar

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 15 Mart 2012, 22:45:13 »
arkadaşlar bugun rektefiyeci gömlekleri ölçmüş aşınma oranı %4 çıkmış ve ustama yazık bu haldeki motoru rektefiye etmeyın sekman atın demiş .yani sekman atacagız sadece.ben razı gelmedım ilkten sonucta izinde 6000 km yol yapıyorum cocukta var . ama ustam kendi aracım gıbı yaparım dıyınce ustama güvenım sonsuz.o işini bilir .masraf tahmini yarı yarıya düşer :sevgi:
sekman olayında rektefiyeciye gerek oluyomu yani onada para verecekmiyiz
eger yakın zamanda sekman attıran varsa tahmını masrafımız ne olur beyler?

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 17 Mart 2012, 01:06:40 »
beyler parçalar belli oldu

1tk standart sekman
4kol burcu
1 conta takımı
0,25 kol yatak
silindir contası (3kertik)
fan muşuru
yan çamurluk sinyallari
toplam 260 tl tuttu esin ticaretten sipariş verildi inş pazartesi elımıze geçer.
fiyatlar nasıl sizce ?bu arada rektefiyecının işi varmı araçla yani onada para verecekmiyiz?

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 03 Nisan 2012, 16:42:32 »
arkadaşlar aracı dun trabzondan gidip aldım.maaşallah motor on numara olmus. :sevgi: :sevgi: toplamda 900 tuttu parça işçilik yag f9ılıtre takımı antfrız tornacı rektefiyeci elektrikçi vs.ayrıca hiç zorlanmadan 170 vurduk araca turbomuz on numara olmmuş. sıra kaporta boyada gelişmeler yakında  :saygılar

Çevrimdışı 06jetta06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 03 Nisan 2012, 18:25:29 »
Nazar değmesin, güle güle kullanın resim yok mu  :)