Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: KAZA  (Okunma sayısı 52942 defa)

Ynt: jetta td restorasyon
« Yanıtla #42 : 02 Aralık 2011, 00:12:54 »
ben oncekı mk2 golfume baya bir ıntercool baktım en sonunda balon tampona uygulayamayacagımıza kannaat ketırdıkten sonra golf4 ıntercoolünü kaputu açtıgında motor ile su bidonunun arasına hafif eğik olarak radyotorden ayak cıkararak uygulamıstım.kaputu da subaru tarzı kesıp ıntercool hava girişi saglamıştım.tabıkı ıntercoolün motor ile sıcaklık temasını kesmek için kalın sac ıle altından bir muhafazada yapmıştım.sonuç mükemmel oluyo ama kışın kalorifer vep ılık üflüyoo. :D bu aracıma da yapmayı duşunuyorum ama maalesef agrı şu karsız havada -20 derece şu an.yoksa aynı sistemi şimdi uygulamıştım bile :saygılar

kısın ıptal edebıleceksenz gercekten uygulanabılır su andada sızın araca. balon tamponun on radyotorun onunden bıraz keserek yaoılabılırdı belkı dıye dusundum. ama yapın genede derım kısın ıptal edersınz ya :)

ıntercooler olayında ısınmama olayını duymustum karton falan koyuyolarmıs kısın ıntercoolerın onune :))

bıde benım basıma gelen bı olay vardı aracıma pompacım enjektorlerı takarken sanırım baska bı aracın enjektorlerını takmıstı arac 3 te patı koyuyodu fakat hararet cok cabuk yukselıyordu sureklı araba fan acıyordu . ben gerı sokturdum eger ben sokturmeyıp aracıma ıntercooler uyuglaması yapsaydım o hararet olayını cozmus olurmuydum ? ?

Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #43 : 04 Aralık 2011, 00:04:01 »
iptal etmek basit heryerde ama ağrıda sıkıntı paşam ustaların eli civata tutmuyo ki bırak iş yapsınlar kimse arabalardan anlamıyo kuş serisi dışında.

ıntercool takılan bir golf 2 nın hararetle işi olmaz artık o derece emınım bundan
Sana Gelmediğim gün golf2 aldığım gündür Gülüm

« Yanıtla #44 : 04 Aralık 2011, 20:57:16 »

« Yanıtla #45 : 04 Aralık 2011, 21:19:37 »
Kayseride köşk mah. bi jetta var sizin kasadan sanırım bence bi dahaki gelişinizde sahibiyle bi tanışın parca konusunda yardımcı olabılır sıze

« Yanıtla #46 : 06 Aralık 2011, 00:23:33 »
teşekkur ederım kardeşim gelınce ınşallah izinde sitedeki vw ci arkadaşlarla tanışmak istiyorum .cok sagol

« Yanıtla #47 : 06 Aralık 2011, 08:31:01 »
kısın ıptal edebıleceksenz gercekten uygulanabılır su andada sızın araca. balon tamponun on radyotorun onunden bıraz keserek yaoılabılırdı belkı dıye dusundum. ama yapın genede derım kısın ıptal edersınz ya :)

ıntercooler olayında ısınmama olayını duymustum karton falan koyuyolarmıs kısın ıntercoolerın onune :))

bıde benım basıma gelen bı olay vardı aracıma pompacım enjektorlerı takarken sanırım baska bı aracın enjektorlerını takmıstı arac 3 te patı koyuyodu fakat hararet cok cabuk yukselıyordu sureklı araba fan acıyordu . ben gerı sokturdum eger ben sokturmeyıp aracıma ıntercooler uyuglaması yapsaydım o hararet olayını cozmus olurmuydum ? ?

hangi aracın enjektorleriymiş onlar  ;)

« Yanıtla #48 : 09 Aralık 2011, 17:05:23 »
hangi aracın enjektorleriymiş onlar  ;)

bende bılmıyorum dostum ? 3 farklı enjektor takımından 3 farklı performans aldım. ayrıca motor sesi eksoz sesi gibi değişikliklerde oldu.

su anda son taktıgı enjektorler var motor sarsıntılı calısıyor rolantıde bıle . gaz pedalım tıtrıyo debrıyajım tıtrıyor vıtes sallanıyor vs...
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #49 : 20 Aralık 2011, 17:04:11 »
arkadaşlar dreksiyonuda modifiye edeyim dedik ve üst modelinin dreksiyonunu takacaktık .

bu aracımızın üzerindeki dreksıyonu

buda yeni aldıgımız dreksıyon

yalnız bu dreksıyonun göbeği bol geldi.mil değiştirme dışında nasıl halledebılırız prıblemi?sahibindende satılan golf2 dreksıyon göbek aparatı uyum saglarmı.yardımlarınız ıcın şimdiden sagolun..

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #50 : 20 Aralık 2011, 17:36:38 »
2 tip çıkıyo fikret bir kalın freze bir ince freze
senin araç ince freze elindeki dreksiyon kalın freze tornacıyla görüş direksiyona aparat yapsın
satılan direksiyon göbekleri işe yaramaz
yada en son çözüm direksiyonu değiştirip ince freze olanı alman gerekebilir.
H.G WORKS

« Yanıtla #51 : 20 Aralık 2011, 23:41:10 »
tornacılar trabzonda silah bile yapabiliyoken o makinalarda , burdakiler ise daha direksiyonu sökecek cesaret yok.en iyisi kalın frezeli mil bulmak olacak .
hamit alper arkadaşla irtibatın vardı senin  sadece direksiyonu takmak için bu  mili bulabılırmıyız.ne kadardır bu parca? benım ıcın sorabılırmısın sana zahmet kardeşim :-\

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #52 : 20 Aralık 2011, 23:59:18 »
tamam yarın sorarım ona hatta bakarım dükkana
H.G WORKS

« Yanıtla #53 : 21 Aralık 2011, 13:55:16 »
tamam kardeşim sagol