Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: işte oldboy işte kaporta boya:)  (Okunma sayısı 24612 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Ynt: işte oldboy işte kaporta boya:)
« Yanıtla #56 : 01 Temmuz 2012, 15:24:16 »
 Şuan itibari ile Son halini bilmiyorum yukarda gördüğüm resimler 20 Temmuza yetişmez diyor.. Ama macunlama bittiyse şuan ama genede şurda 19 gün kaldı bu araç boyanıcak sonra toplamaya gidecek en sıkıntılı zamanı boyadan sonra başlıyor aslında.. Polisaj olayınıda Ercihan la konuşmadan paralı yaptırma..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #57 : 02 Temmuz 2012, 19:41:15 »
Şuan itibari ile Son halini bilmiyorum yukarda gördüğüm resimler 20 Temmuza yetişmez diyor.. Ama macunlama bittiyse şuan ama genede şurda 19 gün kaldı bu araç boyanıcak sonra toplamaya gidecek en sıkıntılı zamanı boyadan sonra başlıyor aslında.. Polisaj olayınıda Ercihan la konuşmadan paralı yaptırma..
Erşan bugün ustadan haber geldi bu cumartesi (7 temmuz) araba boyanıyormuş. Çok sevindim. Motor ve torpidonun sökülmediğini düşünürsek, geri kalanlar 1 haftada biter mi? Camlar takılacak, elektrik işi, döşemeler, arabanın sökülen parçalarının tekrar takılması, son kontrol ve rütuşlar v.s. ne dersin?

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #58 : 02 Temmuz 2012, 21:58:40 »
Motor ve tesisat sökülmediyse biter sıkı çalışırlarsa. Ben motor falan indi sandım.  >:D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #59 : 02 Temmuz 2012, 22:32:51 »
Motor ve tesisat sökülmediyse biter sıkı çalışırlarsa. Ben motor falan indi sandım.  >:D
İşte buna daha çok sevindim  :tamamdir O zaman Oldboy la 13 - 14 Temmuzda görüşüyoruz demektir 8)

« Yanıtla #60 : 06 Temmuz 2012, 16:41:15 »
2 kutu sprey würth mum yeter ama mumdan önce senin mk1 i galvaniz kaplaman lazım çünki saca kadar inmiş usta demirin hava ve tuza karşı korozyonunu engellemen gerekli . Birde galvanizden önce antipass benzeri würth ün bir ürünü var minik gözenek bile pas kalsa ona ulaşıp onu mavi metale çeviriyor onuda uygula bence ;)
Erci würth mumu yetiştirdim. Gerisi için birşey diyemem. Gözüm arkada değil açıkçası. Fakat şöyle bir olayı anlatayım. Muğla da bizim evin önünde bir kırmızı-turuncu arası bir renkte vw tosbağa duruyor. Tatlı mı talı bir araç. O aracın kaporta boya işini benim ustalar yapmış, peder bey öyle söyledi. Ne zaman yapıldı bu tosbağa, 5-6 yıl var mı dedim (bu arada araç rahmetli hasan amcanındı, komşumuzdu, şimdi ise oğulları hasan amcanın anısına saygı amaçlı arabayı satmıyorlar) "Sen ne diyorsun Hasan Amcan öleli 6 yıl oldu, nerden baksan 9-10 yıl önce yapıldı bu araç" cevabını aldım :o Ağzım açık kaldı, aracın sadece boyasında solma var (o da kaçınılmaz) ama kaporta sapasağlam inanın. Demem o ki her ne kadar Muğla merkeze göre İstanbul çok daha nemliyse de bana 10 yıl gitmesin 6-7 yıl gitsin yine de çok çok iyi.

« Yanıtla #61 : 06 Temmuz 2012, 17:07:50 »
maliyetı nedır işlenlerin toplam?

« Yanıtla #62 : 06 Temmuz 2012, 21:41:48 »
Burada söylemenin mahsuru var mı bilmiyorum ama 1.900,00 TL :) Tabi bu sizi yanıltmasın nitekim dediğim gibi dayımın tanıdıkları oldukları için bu fiyat verildi. Tabi gerek ben gerekse de dayım bunun altında kalmamak için ufak tefek jestler yapıyoruz usta ve çalışanlara. Kolay değil bu sıcakta tabi... Fotoları gösterdiğim kişiler böylesi bir işlemi İst.da 4.000,00 - 4.500,00 TL den aşağısına kesinlikle yaptıramayacağımı söylediler (Hatta 5.000,00 i bulur diyen bile var.)

« Yanıtla #63 : 07 Temmuz 2012, 14:50:07 »
Burada söylemenin mahsuru var mı bilmiyorum ama 1.900,00 TL :) Tabi bu sizi yanıltmasın nitekim dediğim gibi dayımın tanıdıkları oldukları için bu fiyat verildi. Tabi gerek ben gerekse de dayım bunun altında kalmamak için ufak tefek jestler yapıyoruz usta ve çalışanlara. Kolay değil bu sıcakta tabi... Fotoları gösterdiğim kişiler böylesi bir işlemi İst.da 4.000,00 - 4.500,00 TL den aşağısına kesinlikle yaptıramayacağımı söylediler (Hatta 5.000,00 i bulur diyen bile var.)

bende yaptırmayı dusunuyorum oyuzden sordum yıllık ızınımde muglaya mı gıtsem acaba?:p

« Yanıtla #64 : 07 Temmuz 2012, 21:36:20 »

kesınlıkle dogru.. kucuk yerlerde fıyatlar daha uygun. bıde ole yerlerde yeteneklı bı ustaya denk geldın mı tmmdır..

bende aslen usaklıyım eger ızmırde yujsek fıyat cekerlerse bende usakta toplayacagım..
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #65 : 08 Temmuz 2012, 13:58:49 »
kesınlıkle dogru.. kucuk yerlerde fıyatlar daha uygun. bıde ole yerlerde yeteneklı bı ustaya denk geldın mı tmmdır..

bende aslen usaklıyım eger ızmırde yujsek fıyat cekerlerse bende usakta toplayacagım..
Aklın yolu bir. Bir de şunu unutmamak lazım, motor mekanik desen adamın "o" arabayı tanıması bilmesi lazım. Nitekim küçük yerde her marka model araba kullanılmamış olduğu için ustaların da deneyimi olmuyor ya da sınırlı oluyor. Ama kaporta kaportadır. Bir de küçük yerde kötü yapılan işin çabuk duyulduğu ve gelecek sınırlı iş potansiyelinin de bundan etkileneceği düşünüldüğünde, imkan varsa çok da düşünmemek gerekiyor.
Bir de şu tarafı var ki en güzel yanı da o bence. Benim usta arabanın neresini açsa şaşkınlık içinde kalıyordu ve bunun nasıl böyle kötü yapıldığına bir türlü akıl sır erdiremiyordu. İnsanın nasıl bu kadar "kötüniyetli" olduğunu bir türlü anlayamıyor, insana konduramıyordu. İşte bu temiz düşünceyi görmek bile herşeye bedel arkadaşlar.

« Yanıtla #66 : 08 Temmuz 2012, 14:00:35 »
bende yaptırmayı dusunuyorum oyuzden sordum yıllık ızınımde muglaya mı gıtsem acaba?:p
İmkanın varsa git tabi Ümit. Gerçi benim arabadan sonra tövbe ederler mi bilemem :)

« Yanıtla #67 : 09 Temmuz 2012, 09:18:17 »
İmkanın varsa git tabi Ümit. Gerçi benim arabadan sonra tövbe ederler mi bilemem :)

tövbe etme ihtimalleri var:)
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2012, 09:18:31 Gönderen: mk1afu56 »

« Yanıtla #68 : 09 Temmuz 2012, 21:15:49 »
Herşey çok iyi gidiyor derken "berber" vakası yaşadım. Şöyle ki: Arabayı götürürken ön ve arka tampon altlarımı siyaha boyayıp nasıl duruyor diye bakmıştım, sırıtmadı ama çok da beğenmedim. Ustalar da arabayı o halde boyamışlar :( Tekrar beyaza boyayın dedim, yok yok  böyle güzel oldu dediler ;D Ben de onları kıramadım. Sonra düşündüm benim mk1 de böyle olsun dedim. Gidip göreceğiz. Canları sağolsun.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #69 : 09 Temmuz 2012, 23:31:30 »
 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(