Gönderen Konu: Gençliğimin aracı...1982 Golf CL Diesel..  (Okunma sayısı 10577 defa)

Çevrimdışı eercanli

• BARON
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gençliğimin aracı...1982 Golf CL Diesel..
« Yanıtla #28 : 05 Mayıs 2009, 10:50:32 »
Slm...

Öncelikle kolay gelsin kaporta işini bitirmişsiniz bu işin kabası idi şimdi esas titiz olması gereken kısımda.... İnşallah boyacın düzgündür ve güzelce bir macunlama ve arkasından geniş alanlara tahtalama ile zımpara yapar buna özen göstermesine dikkat et yoksa boya pek hoş gözükmeyebilir.....

Kaporta işi bizim çok zamanımızı aldı..en az 10 gün geçiktik..benim usta iyidir ama rahattır...itiraf etmek gerekir kaportayı mükemmel şekilde bitirdi...her gün boyacının yanındayım..genelde akşamları gidip kontrol ediyorum.bir de 9 yıldır tanıdığım boyacı..yani nazımız geçer...fırın boya atacak..ama hassas olmam gereken çok yer var..asıl gürültü aracı toplarken yaşanacak..aracı ben sökmüştüm ama ustalar toplayacak..şimdiden döşemeyi sökerken iç lambayı kırdılar..ben hiçbir yerini kırmadan söküp teslim etmiştim.bakalım ne olacak...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Gençliğimin aracı...1982 Golf CL Diesel..
« Yanıtla #29 : 05 Mayıs 2009, 14:14:09 »
 Toplama işinde aslında kendin yapmaya bak derim... Ustalar çatur çutur girerler... Gerçi benim aracı söken kaportacımdı ellerine sağlık çok titiz çalışıyordu toplarkende pek iş çıkarmadı bana...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"