Gönderen Konu: golf gti mk1 restore(bitti)!!  (Okunma sayısı 353829 defa)

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
Ynt: golf gtı mk1...
« Yanıtla #14 : 24 Aralık 2006, 04:19:55 »
yorumlarınız için teşekkürler en başta...yaklaşık 1 ay evvel ön paneli azda olsa bozacak hızla kaldırıma vurdum...şuan araç sanayide ufak ufak uğraşıyoruz bi abimle birlikte...panel çıkması için yan çamurlukların sökülmesi gerekti onu sökmek için kapı altındaki eteğide çıkarmamız gerekti bi arka dokik ağızları kaldı hazır elimizi değmişken çürük felan varsa ayıklıyalım birde dodikleri güzelce ilerde inş takacağımız geniş jantlara hazırlıyalım dedim...ön paneli güzelce düzeltip iç panelin dış kısmını ve şaseya ulaşabildiğim kadarıyla iç kısımları felan güzelce yerine göre fırcalayıp yerine göre zımparaladıktan sonra filingot u güzelce yedirdim..gerekli yerleride siyaha boyadım..daha sonra sağ çamurluk içini güzelce temizleyip aynı şekilde filingotladım...sağ tarafta çürük hiç yoktu  garanti olsun diye puntolardan ayırıp alt saclara baktık durum gayet sağlıklıydı...solda temizelendikten sonra ceviz büyüklüğünde 3 ayrı noktada çürükle sağlam arası bölgeler vardı onları bir güzel temizledim dodikelrin üzerinde kalan ksıımdaki boyayı kaldırdım...ön kaput kilit mekanizmasına bağlı telin ucundan gevsemişti ayarını yapıp onu sıktım...önümüzdeki hafta bagaj kapağında golf yazısının tam altında fındık kdr bi pas kusması var...diğer sağ tarafında ucunda arkadan dikkatli bakınca simetriyi bozan stopa doğru çok hafif bi eğim var...ikiside aradan çıksın diye yazıların tam altından soldan sağa komple kesip sorunlu bölgeyi çıkarıp yeniden düzgün bir ek yapıcaz...arka silecek iptali yapmıştım motorunuda söktüm tabi...motorun olduğu iç bölgeye mum sıkıcaz mk1lerde hastalıklı bölgedir allahtan dediğim bölge dışında sorun yok bagaj kapağında...dokikleride3 bölgeden ayırıp kopmle düz dışa açıp ileriye en güzel yatırımı uyguluycaz...şimdilik yapılanlar ve planlar bu şekilde:)
fotoğrafları cep telefnu ile çektiğim için ayrıntılar pek net değil malesef...

Çevrimdışı golfmk2gtd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Aralık 2006, 09:55:37 »
Allah sabır versin kolay iş değil çünkü...

Benimde yeni çıktı komple kaporta boya...

renk değişti siyah oldu 2 ay sürdü....

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Aralık 2006, 13:17:26 »
Dün ellerinin halini gördükten sonra herkes arabana verdiğin değeri anladı ( ben zati biliyodum :P ) İnşallah her şey istediğimiz gibi olur  ;)

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Aralık 2006, 14:17:05 »
el deme  :)cidden kaptırmışız kendimizi her yeri su toplamış...insanın kendi aracına birde böle sevdiği bir aracı olunca oturup kendinin bir şeyler yapması acayip zevk veriyor gerçekten...sağolun..

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 25 Aralık 2006, 09:23:23 »
elinize ve emeğinize sağlık toptan temizlik yapılıyor ne güzel :)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Aralık 2006, 10:08:59 »
birazdan çıkıp gidicem sanırım ön tarafı toplarız bu gün pek bir şey yoktu zaten umduğumdan çok daha temiz çıktı allaahtan...resimleri en sonda toplu atarım olmazsa araç bitince...

Çevrimdışı spy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Aralık 2006, 15:32:38 »
büyük bir işe başlamışsın, bir okadarda önemli ve gerekli..
kolay gelsin

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 28 Aralık 2006, 19:38:57 »
teşekkür ederim  spy arabayı şimdilik bayram ve yılbaşında binebilmek için yürür hale soktuk önümüzdeki yıl devam etcez dodikler ve bagaj kapağıyla...şimdilik pause...

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 03 Ocak 2007, 15:42:09 »
şuanki durumu aracın:

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı golfmk2gtd

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Ocak 2007, 18:20:36 »
Allah kaza bela vermesin.. :)

çok güzel olmuş... ;)

arka tarafta da tampon iptali yaparsın yada eski modelin tamponlarından takarsan bence cok yakışır (nikelajlı tampon)  8)

merak ettimde arka çamurluk ustundeki 34 yazısı neyi ifade ediyor acaba  ???

Çevrimdışı Erhan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Ocak 2007, 18:23:02 »
şeritler olmasa bana daha güzel dururdu gibi geliyor, kazasız belasız.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 03 Ocak 2007, 22:20:07 »
tampon iptali düşünmüyorum hoşuma gitmiyor gitsede yapamam hafta sonları baya kalabalık dolaşıyoruz etrafta şaka olsun diye ufakta olsa tıklayanlar felan oluyor önden arkadan o açıdan sakat olur...nikelajlı tamponların sade görünümlü mk1lere gittiğini düşünüyorum...araç temiz olduğunda birde arap sabunu yada süt felan sürüldüğünde çok güzel bir bütünlük oluşturuyor tamponlar seritler ve yan çıtalarla birlikte...önceden 34 yazan kısımda farklı stickerlar vardı ufak boyutlarda söktüm biraz fazla cafcaflıydı söküncede çok boş geldi rakam yazayım dedim istanbulluyum 34 yazalım dedim ve yazdık....yorumlar için teşekkürler...

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 04 Ocak 2007, 13:15:16 »
önden çok güzel görünüyor :)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz