Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf Blue motion  (Okunma sayısı 33018 defa)

Golf Blue motion
« : 10 Mayıs 2012, 21:00:23 »
Sitede Golf bölümünde görmediğim için İlk golf Bluemotion tanıtımı olacak diye düşünüyorum  :tamamdir.Size bir kaç fotoğrafla yeni arabamı tanıtmak istiyorum. Bundan önceki arabamı Leon Fr ı 1 ay kadar önce sattıktan sonra Uzun süre kullanım amacıyla bir araba arayışına girdim.Tabi uzun süreli kullanım amacı olunca vw modelleri arasında bir arayış oldu bu  ;D C sınıfında bence rakipsiz olan Golf ün Bluemotion modelinde karar kıldım.Polocu arkadaşlar Bluemotionu bolca tanıtmışlar onun için ben uzatmayacağım .Ama aracı almamda Çevre ve cep dostu olması .ayrıca standart olarak yokuşkalkış desteği ve Esp nin bulunmasını sayabilirim.Fotoğraflar;
Beyaz rengi Golf e yakıştırıyorum ;)

Ön konsol yumuşak bir maddeyle kaplı, tasarım klasik,sade ,ön kol dayama olması iyi ,Rcd 310 yaz sonu değişebilir  :)

Koltuklar Bm a özel,arkadakiler için klime ve bolca yer var,takılsınlar işte  ;D

Aracın altı, bu dalgalı yumuşak yüzey rüzgar için ama ses konusunda da başarılı

Bagajda stepne yok,tamir kiti var, büyüklüğü gayet iyi

Tdi yazısı yok sadece BM logosu mevcut.Blue motionun startstobu nun yazılımı gayet iyi yapılmış.Araba dizel olduğu için motor ısınmadan fdevreye girmiyor,Ayrıca park ederken,sürücü kapısını  açıınca ve kemeri çıkıncada devreden çıkıyor, araba gayet sarsınrtısız normal çalışma düzenin içinde st,stpda kullanılıyor.

Yandan da etekler falan şık yani, jantlar küçük lastikler michelin enerji  :( Bir önceki aracımdaki 17 prelli pzero rossodan sonra yol tutuş bu lastiklerle pek iyi değil, iyi ki de esp var diyorum  :)

Son olarak yakıt tüketim ; Şu an araba 0 motor tabi, biraz geçince tam anlaşılır ama  1314 kg boş ağırlık c sınıf bir araç için 900-1000 km şehir içi kullanımda yol gidecekmiş gibi gözüküyor 1 depoyla bence iyi bir değer.Arabayı alınca 192 tl ye 49 lt almıştım ilk fotoğraf 2. günden

2.fotoğrafta 3 gün önceden bu km nin üstüne 130-140 km  daha yaptım sonuçlar aynı gibi sanırım ilk depoda 950 km yi göreceğim  :sevgi:

Bütün bunlardan ayrıca arabanın genel kalitesi, şanzımanı performansı da hoşuma gitti ben aradığım aracı buldum sanırım :sevgi:, darısı herkesin başına, iyi forumlar  :tamamdir

Ynt: Golf Blue motion
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2012, 21:05:41 »
hayırlı olsun kazasız cezasız sürüşler dilerim doğru bir seçim yapmışsınız :tamamdir
My Cars Audi & Vw Germany Style

« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2012, 21:19:40 »
Merhabalar, çok güzel bi yazı olmuş. Gerçekten zevkle deneyimlerinizi okudum diyebilirim ve bayağı bir açıklayıcı bir yazı olmuş.
Yakıt konusunda ise, bu son modellerin Common Rail sisteme sahip olmasından dolayı bir önce modelde PD modellerine göre daha az yaktığını söyleyebilirim. Güle güle kullanın..
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2012, 21:20:02 Gönderen: GolfMk1Diesel »
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2012, 21:50:49 »
Maşallah aracı tanıtımınız da aracınız kadar iyi ben çok beğeniyorum MK6'yı beyaz oluncada bi başka oluyo tabi  :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2012, 13:03:06 »
Maşallah aracı tanıtımınız da aracınız kadar iyi ben çok beğeniyorum MK6'yı beyaz oluncada bi başka oluyo tabi  :sevgi:
teşekkürler  :)
Merhabalar, çok güzel bi yazı olmuş. Gerçekten zevkle deneyimlerinizi okudum diyebilirim ve bayağı bir açıklayıcı bir yazı olmuş.
Yakıt konusunda ise, bu son modellerin Common Rail sisteme sahip olmasından dolayı bir önce modelde PD modellerine göre daha az yaktığını söyleyebilirim. Güle güle kullanın..
Teşekkürler , ilk depo bitti, 49 lt 965 km benim için gayet iyi sonuç  :tamamdir
hayırlı olsun kazasız cezasız sürüşler dilerim doğru bir seçim yapmışsınız :tamamdir
Sağolun :tamamdir

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2012, 11:00:19 »
Hayırlı olsun.. Arabanın hası
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı brkdmr38

• Otomobil
    "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2012, 11:04:58 »
Kendimi bir dergi okuyormuş gibi hissettim.Aracınız hayırlı olsun
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2012, 11:55:57 »
Kendimi bir dergi okuyormuş gibi hissettim.Aracınız hayırlı olsun
Teşekkürler, daha detaylı yazmak isterdim ama, sistem sayfayı yeniliyor 3 kez yazdıklarım boşuna gitti  :-[
Hayırlı olsun.. Arabanın hası
Sağolun, bencede  :tamamdir

« Yanıtla #8 : 14 Mayıs 2012, 20:03:00 »
kazasiz belasiz kullanin

Blue motion a birde "Blue" tas lazim :)

masallah

« Yanıtla #9 : 15 Mayıs 2012, 08:36:07 »
maşallah çok güzel araç  :tamamdir

« Yanıtla #10 : 15 Mayıs 2012, 13:27:54 »
maşallah çok güzel araç  :tamamdir
 [kazasiz belasiz kullanin

teşekkürler ;)

kazasiz belasiz kullanin

Blue motion a birde "Blue" tas lazim :)

masallah
Sağolun :tamamdir
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2012, 13:34:21 Gönderen: hocin »

« Yanıtla #11 : 21 Temmuz 2012, 16:09:41 »
    15 gün Önce İş için gidip geldiğim Avusturyada Golf Gti Kullanma fırsatım oldu .Bir arkadaşım kiralamış, Bi 'tur' ver dedim ;) sağolsun verdi   :D.Gti nin koltuğuna oturduğumda aslında yerimi pek garipsemedim .Zaten arabanın içide benim arabayla pek farklı değil .Debriyaj, vites geçişleri bile neredeyse aynı. Bu arada Gti Manuel vitesti.Tabi motor sesi, gidişi, daha sonra birkaç kez daha dağ yollarında kullandım, viraj hakimiyeti falan çok iyidi.Daha sonra yakıtına da bakma fırsatımız oldu. 50 lt ile 450 km gitti .Şehir içinde ama, trafikden pek eser olmayan bir kasabadaydık. Yalnız çok tırmanma ve dağ yolu vardı.
Videoyu ilk kullanışımda çektim biraz pati falan çektirdim, alışmadık... don durmuyor hesabı oldu biraz :sevgi:

http://www.youtube.com/watch?v=C3f2-qFRmLQ&feature=plcp

« Yanıtla #12 : 21 Temmuz 2012, 16:17:50 »
Maşallah allah kaza bela vermesin.
Tayyar GürmaN

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
« Yanıtla #13 : 21 Temmuz 2012, 16:33:56 »
çok guzel bir araç kazasız belasız  ;)