Gönderen Konu: 87 model 1,8 kılıklı 1,6 dizel golf :)  (Okunma sayısı 8750 defa)

Çevrimdışı dtbahri

• Profili Görüntüle
Ynt: 87 model 1,8 kılıklı 1,6 dizel golf :)
« Yanıtla #14 : 18 Ağustos 2010, 13:39:38 »
evet o zaman bizim ruhsatta yanlış yazılmış. peki ben nasıl düzeltebilirim?
veya bana artısı eksisi ne olur sanırım vergisi biraz yüksek olacakmış ama ne kadar acaba bilen var mı arkadaşlar?

Çevrimdışı dtbahri

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 18 Ağustos 2010, 13:40:58 »
benimkide öle yazıyo we 4 senedirde biliyorum bişede olduğu yok okadar takılacak bişe deyil..

vergisi ne kadar sizinkinin?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #16 : 18 Ağustos 2010, 16:35:01 »
Takma vergisini kafana motoru büyük yazmışlar ama modeli düşük yazmışlar yıllık en fazla ödesen ödesen 150tl ödersin oda zor gerçi. Ruhsatta büyük ihtimal gümrükten çıkarken yanlış yazılmıştır bilgiler buda çok normal bizim türkiyede. Ben ne golf mk2 ler gördüm mk1 ruhsatlı :D :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Ağustos 2010, 18:41:05 »
ne wergisi ;D 30liramı ne ewrakları duruyorsa fabrika cıkışı onlarla düzenlenebilir yani dosya

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Ağustos 2010, 18:47:18 »
Takma vergisini kafana motoru büyük yazmışlar ama modeli düşük yazmışlar yıllık en fazla ödesen ödesen 150tl ödersin oda zor gerçi. Ruhsatta büyük ihtimal gümrükten çıkarken yanlış yazılmıştır bilgiler buda çok normal bizim türkiyede. Ben ne golf mk2 ler gördüm mk1 ruhsatlı :D :D

bizde 2 tane wardı biri 81mod mk2 biride 80mod mk2 80 mod hale daha duruyor :)

Çevrimdışı dtbahri

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Ağustos 2010, 09:50:28 »
evet arkadaşlar maksat muhabbet olsun bi kaç bişi öğreneyimdi. teşekkür ederim. zaten takmıyorum arabayla ilgili vergi mergi ne olur ki.. yok yakıtmış yok vergiymiş yok şu yok bu.. tamam ekonomi önemli ama insanın keyif alarak kullanması var bi de arabasını di mi ama? ve ayrıca bi palio'ya göre mesela, daha güvenli bi yerde olduğumu hissediyorum direksiyon başındayken.

bu arada Mk1GTI demişsin ki modeli düşük yazmışlar. benim arabanın modeli 87 değil mi sence orasını merak ettim sadece.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #20 : 19 Ağustos 2010, 14:21:36 »
evet arkadaşlar maksat muhabbet olsun bi kaç bişi öğreneyimdi. teşekkür ederim. zaten takmıyorum arabayla ilgili vergi mergi ne olur ki.. yok yakıtmış yok vergiymiş yok şu yok bu.. tamam ekonomi önemli ama insanın keyif alarak kullanması var bi de arabasını di mi ama? ve ayrıca bi palio'ya göre mesela, daha güvenli bi yerde olduğumu hissediyorum direksiyon başındayken.

bu arada Mk1GTI demişsin ki modeli düşük yazmışlar. benim arabanın modeli 87 değil mi sence orasını merak ettim sadece.

Başka mk2 ile karıştı hatlar. Bi arkadaş sormuş bu araba alınırmı diye ondada aracın modeli 80 yazılmış ruhsata. kusura bakma 2 araçta mk2 birinde hacim yanlış birinde üretim tarihi karıştı gitti başlıklar. :) Havalarda nemli sıcak bide yaşlanıyozmu ne artık :D :D
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2010, 14:22:19 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı dtbahri

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 19 Ağustos 2010, 16:23:25 »
Başka mk2 ile karıştı hatlar. Bi arkadaş sormuş bu araba alınırmı diye ondada aracın modeli 80 yazılmış ruhsata. kusura bakma 2 araçta mk2 birinde hacim yanlış birinde üretim tarihi karıştı gitti başlıklar. :) Havalarda nemli sıcak bide yaşlanıyozmu ne artık :D :D

tamamdır :)) teşekkürler..