Gönderen Konu: Gençliğimin aracı...1982 Golf CL Diesel..  (Okunma sayısı 10580 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Gençliğimin aracı...1982 Golf CL Diesel..
« Yanıtla #14 : 22 Nisan 2009, 09:57:35 »
Aramıza hoşgeldin ve doğru adrestesin :) ...

İlk önce allah kolaylık versin diyeyim ve inşallah gönlüne göre bir şekilde toplarsın aracını... VW Golf mk1 ler artık gönül aracı bunca yıla meydan okuyarak gelmiş kasalar ve halada kardeşlerine her konuda kafa tutacak kadarda genç kalan kasalar....

Karoser parçaları ihtiyacın olursaki resimlerden gördüğüm kadarı ile var temin etmen konusunda yardımcı oluruz ve fiyatlar konusundada üzülmessin....

Elindeki Tek kapı modeli olduğu için göstergede devir saati olması normal hatta orta konsolundada yağ sıcaklık, yağ basınç ve saat göstergesi olması lazım... Devir saatin çalışmıyor ise tesisatından istediği devreyi alamıyordur yada saatin kendisinde bir sorun vardır... Halledilir, çıkma olarak göstergeleri bulunuyo bizim araçların...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Nisan 2009, 19:08:22 »
               Durumu biraz düzeltiym bikaç zaman sonra , bi MK1 alacam kesin.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Nisan 2009, 19:52:58 »
               Durumu biraz düzeltiym bikaç zaman sonra , bi MK1 alacam kesin.
Hadi bakalım İnşallah Özgür abi :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı eercanli

• BARON
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Nisan 2009, 15:20:47 »
arka motor bende var eğer boyanmadıysa yardımcı olurum..bende antalyadayım ve bende aracımı toplamaya başladım gerçi rahatsızlıktan dolayı 1hafta yattı aracım serviste dün başlandı tekrardan haftaya salı boyaya veririm sanıyorum..yardım gerekirse paşlaşırız tanışmış oluruz ayrıca 6 kişiyiz suan antalyada sizle 7 olabiliriz:)Allah kolaylık versin..

çok memnun olurum..ben bu aracı saklamayı düşünüyorum..zaten piyasada çok fazla kalmadı..elbetteki yardımlarınıza ihtiyacım olur..ben de sizlere katkıda bulunmayı isterim..ilk defa bir golf söktüm..aracın içini kendim söküp ustaya teslim ettim..hassas biri olduğum için parçalar zarar görsün istemedim..sitede paylaşımda bulunan arkadaşlarımdan çok şey öğrendim..aracın arka cam silecek motoru arızalı ve tamir edilemez..ben yerini kapattırmayı düşünüyordum ki sizin mesajınızı okudum.hemen ustaya telefon edip beklemesini söyledim..parçayı nasıl görebilirim ve fiyat olarak ne düşünüyorsunuz..??bana hemen bilgi verirseniz çok memnun olurum..
görüşmek üzere..selamlar
Erhan ERCANLI

Çevrimdışı eercanli

• BARON
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Nisan 2009, 15:30:21 »
          Bu araç gençliğin değil , tüm zamanlarımın aracı  :)
evet haklısın...ama ben bu araçların 0 km çıktığı günleri bildiğim için ve o dönemlerde Murat 131araçların lüks olarak görüldüğü dönemlerden bahsediyorum..Çok heves ederdim golflere..ama nerdeee..çelik jantları bile bulmak çok zordu...herşeyden önce aracın kasası hala güncel...internetteki fotolarını gördükten sonra bakış açım biraz daha değişti..sanıyorum iyi bir şekilde aracı sanayiden çıkartacağım..resimleri sizlerle paylaşacağımm..
herşey gönlünce olsun..

Çevrimdışı eercanli

• BARON
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Nisan 2009, 15:50:26 »
Aramıza hoşgeldin ve doğru adrestesin :) ...

İlk önce allah kolaylık versin diyeyim ve inşallah gönlüne göre bir şekilde toplarsın aracını... VW Golf mk1 ler artık gönül aracı bunca yıla meydan okuyarak gelmiş kasalar ve halada kardeşlerine her konuda kafa tutacak kadarda genç kalan kasalar....

Karoser parçaları ihtiyacın olursaki resimlerden gördüğüm kadarı ile var temin etmen konusunda yardımcı oluruz ve fiyatlar konusundada üzülmessin....

Elindeki Tek kapı modeli olduğu için göstergede devir saati olması normal hatta orta konsolundada yağ sıcaklık, yağ basınç ve saat göstergesi olması lazım... Devir saatin çalışmıyor ise tesisatından istediği devreyi alamıyordur yada saatin kendisinde bir sorun vardır... Halledilir, çıkma olarak göstergeleri bulunuyo bizim araçların...
maalesef devir saatinin kendisi çalışmıyor...şarj dinamosundaki çıkışı da kabloyu da kontrol ettik..onlar sağlam..ama devir saatini elektronikçilerin yapması gerekiyor..aslında komple söktüm ama aracın başka ihtiyaçları olduğu için tamamen dağıtamadım..km saatinin de halatı yalpalı çalıştığı için saat titreyerek çalışıyor..bana bir de km saati halatı lazım..orta konsuldaki saatler yerinde yoktu...ben de radyo-teybi alt konsula indirdim..araç dizel olduğu için göğüste sarsıntı yapıyordu..bilmiyorum iyi mi ettim..!!saatleri tamir etmeyi deneyeceğim..beceremezsem olmazsa komple alırım...o zaman yardımınıza ihtiyacım olur..
iyi günler dilerim...

Çevrimdışı eercanli

• BARON
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 28 Nisan 2009, 15:57:55 »
Hoş geldin aramıza kazasız belasız keyifli(mk1 olduğu için tabiki keyifli)sürüşler :sevgi:
Mk 1 gerçekten keyifli bir araç...ben de c3 var o da dizel...ama golf bana daha fazla keyif veriyor..herşeyiyle uğraşmak, bir yerlerini tamir etmek daha sonra da kullanmak insanı gururlandırıyor..Bizler ilgilenmesek bu araçları ötv indiriminden hurdaya verirlerdi..ben 0 km araçtan hoşlanmam..aracımla uğraşmalıyım..artık aileden biri oldu benim için...

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 28 Nisan 2009, 16:19:05 »
Mk 1 gerçekten keyifli bir araç...ben de c3 var o da dizel...ama golf bana daha fazla keyif veriyor..herşeyiyle uğraşmak, bir yerlerini tamir etmek daha sonra da kullanmak insanı gururlandırıyor..Bizler ilgilenmesek bu araçları ötv indiriminden hurdaya verirlerdi..ben 0 km araçtan hoşlanmam..aracımla uğraşmalıyım..artık aileden biri oldu benim için...
Kesinlikle bende 0 Km araçlardan hoşlanmıyorum kaputu bir açıyoruz sürüyle plastik parça onu sök bunu sök ohooo bizdede mercedes 560 sel manda kasa var ama golfun verdiği sürüş keyfini güveni rahatlığı kesinlikle vermiyor az önce arabadan geldim onu kullanamacağımı biliyorum ama içinde oturup sanki sürüyormuş gibi yapmak sanki eskiden olduğu gibi geziyor gibi yapmak bile bana keyif veriyor :D Bi tanede Vento var kısmetse bu yaz toplarız onuda İnşallah :sevgi:

Çevrimdışı eercanli

• BARON
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Nisan 2009, 13:25:08 »
Kesinlikle bende 0 Km araçlardan hoşlanmıyorum kaputu bir açıyoruz sürüyle plastik parça onu sök bunu sök ohooo bizdede mercedes 560 sel manda kasa var ama golfun verdiği sürüş keyfini güveni rahatlığı kesinlikle vermiyor az önce arabadan geldim onu kullanamacağımı biliyorum ama içinde oturup sanki sürüyormuş gibi yapmak sanki eskiden olduğu gibi geziyor gibi yapmak bile bana keyif veriyor :D Bi tanede Vento var kısmetse bu yaz toplarız onuda İnşallah :sevgi:

hocam 560 mercedes de yabana atılacak araç değil hani..ama bir benzinlik sahibi değilsen doymak bilmez...bizim golfler malum çok tasarruflu araçlar...o yönünü de seviyorum..c3 yeni teknoloji bir araç olmasına rağmen benim golfle aynı yakıtı tüketiyor..ben daha önceden de hep motorsiklet kullandım..inanın benim motorlar bile golften çok yakıyordu..
gerçekten yeni teknoloji arabalara müdahale şansınız yok...far sökmek için tanponu sökmek gerekiyor.bir sürü abuk-sabuk şeyler..golfü sanayiye götürüken ben sökmüştüm..herşeyi kolay..zevkle çalışıyorsun..parçalarını da arayınca buluyorum..şimdilik bir problem yok..
kazasız keyifli günler dilerim

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Nisan 2009, 18:40:38 »
hocam 560 mercedes de yabana atılacak araç değil hani..ama bir benzinlik sahibi değilsen doymak bilmez...bizim golfler malum çok tasarruflu araçlar...o yönünü de seviyorum..c3 yeni teknoloji bir araç olmasına rağmen benim golfle aynı yakıtı tüketiyor..ben daha önceden de hep motorsiklet kullandım..inanın benim motorlar bile golften çok yakıyordu..
gerçekten yeni teknoloji arabalara müdahale şansınız yok...far sökmek için tanponu sökmek gerekiyor.bir sürü abuk-sabuk şeyler..golfü sanayiye götürüken ben sökmüştüm..herşeyi kolay..zevkle çalışıyorsun..parçalarını da arayınca buluyorum..şimdilik bir problem yok..
kazasız keyifli günler dilerim

Yokya abi 560 Sel'e lafımız yok zaten gazlı olduğu içinde gerçektende çok tarasarruflu şehir içi 350 şehir dışı 300 kadar düşüyor valla benim Cabrio 560'dan daha çok yakıyor belki bazılarınız inanamıyacaksınız ama doğru benim arabam çok yakıyor nedenini bulmadık ilk başlarda yani büyük abim kullanırken acaip derecede yakıyodu abartmak gibi olmasın 5km gidiosun 30 falan sonra arabayı ben devraldım ikizime marşa bas dedim ne göreyim benzim hortumları delik şakır şakır akıtıyor hemen hallettim yakıt hemen düştü ama genede çok yakıyor motordanmı acaba babam sürücen diyor ama bilemiycem neyse GTI koyunca o zaten kendini toparlar :sevgi:

Çevrimdışı eercanli

• BARON
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 30 Nisan 2009, 14:32:47 »

Selam arkadaşlar...
Benim Golfün kaporta işleri bitti nihayet...Yani estetik cerrah işini bitirdi, artık delikanlı oldu..Tüm çürükler temizlendi, kapatıldı...Çamurluk ağızlarına ve tabanına yeni parça koyduk..Orjinali ile aynı kıvrımlara sahip..Şimdi boyacıya teslim ettik..sanırım 10 gün de boya işi biter...döşemeleri de yapılıyor..Müzik sistemini de hallediyorum..Aslında aracı 2 parmak kadar da düşürmek gerek..helezonları kestirmek doğru olur mu karar veremedim..alçaltma kitleri almaya da artık gücüm yetmeyecek..nerdeyse 1500-1600 tl para harcadım..Ama golfüm çıktığı zaman prıl prıl olacak..Bir golfü daha hayata kazandırdık..
Golfün yapım fotoları aşağıdaki linktedir..
Herkese selamlar..
http://img142.imageshack.us/gal.php?g=goruntu446.jpg
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2009, 17:51:25 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #25 : 30 Nisan 2009, 18:02:15 »
 Slm...

Öncelikle kolay gelsin kaporta işini bitirmişsiniz bu işin kabası idi şimdi esas titiz olması gereken kısımda.... İnşallah boyacın düzgündür ve güzelce bir macunlama ve arkasından geniş alanlara tahtalama ile zımpara yapar buna özen göstermesine dikkat et yoksa boya pek hoş gözükmeyebilir.....
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı evreka09

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Mayıs 2009, 22:43:02 »
sakın aracının helezonunu kestirme. kestirirsen yuvalar oturmaz ve asla zevk vermez . piyasada ekonomik  helezonlar mevcut biraz araştır ondan sonra karar ver. bende spor arka helezon var istesen yardımcı olurum . ben benim jetta yı yeni topladığım için tecrübeliyim . parça almadan önce fiyatlarını paylaş. benim aldığım fiyatlarla karşılaştıralım. izmirde parça istemediğin kadar çok. :tamamdir
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2009, 22:45:42 Gönderen: evreka09 »

Çevrimdışı eercanli

• BARON
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Mayıs 2009, 10:44:33 »
sakın aracının helezonunu kestirme. kestirirsen yuvalar oturmaz ve asla zevk vermez . piyasada ekonomik  helezonlar mevcut biraz araştır ondan sonra karar ver. bende spor arka helezon var istesen yardımcı olurum . ben benim jetta yı yeni topladığım için tecrübeliyim . parça almadan önce fiyatlarını paylaş. benim aldığım fiyatlarla karşılaştıralım. izmirde parça istemediğin kadar çok. :tamamdir

Kardeşim teşekkür ederim...evet aracın kaporta işini bitirdik nihayet...şimdi boyacıda macunlanıyor..kaporta da artık problem kalmadı...ben ön ve arka camları da söktürdüm..cam fitilleri çok kötü durumdaydı..camcılara bulunup bulunmadığını henüz sormadım..kendi cam fitillerini bulmak kolay mıdır??fiyatı nedir bana bildirirsen sevinirim.izmir de parçası bulunan firmaların adreslerini de verirsen ben bağlantı kurarım.Sanırım aracın sanayiden çıkması 2 hafta daha sürecek...komple boyattırıyorum..
henüz motora daha el atamadık..ufak-tefek yağ sızıntıları var..hele bir kaporta bitsin yürür hale gelsin onu da başka zaman düşüneceğim.
görüşmek üzere...