Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Gençliğimin aracı...1982 Golf CL Diesel..  (Okunma sayısı 10551 defa)

Çevrimdışı eercanli

• BARON
Gençliğimin aracı...1982 Golf CL Diesel..
« : 20 Nisan 2009, 11:52:01 »
Selam arkadaşlar...
Benim Golfün kaporta işleri bitti nihayet...Yani estetik cerrah işini bitirdi, artık delikanlı oldu..Tüm çürükler temizlendi, kapatıldı...Çamurluk ağızlarına ve tabanına yeni parça koyduk..Orjinali ile aynı kıvrımlara sahip..Şimdi boyacıya teslim ettik..sanırım 10 gün de boya işi biter...döşemeleri de yapılıyor..Müzik sistemini de hallediyorum..Aslında aracı 2 parmak kadar da düşürmek gerek..helezonları kestirmek doğru olur mu karar veremedim..alçaltma kitleri almaya da artık gücüm yetmeyecek..nerdeyse 1500-1600 tl para harcadım..Ama golfüm çıktığı zaman prıl prıl olacak..Bir golfü daha hayata kazandırdık..
Golfün yapım fotoları aşağıdaki linktedir..
Herkese selamlar..
http://img142.imageshack.us/gal.php?g=goruntu446.jpg
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2009, 14:30:31 Gönderen: eercanli »

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: Gençliğimin aracı...1982 Golf CL Diesel..
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2009, 12:04:55 »
Hoşgeldin, maşallah diri görünüyor mk1, kolay gelsin şimdiden.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2009, 12:50:12 »
hoşgeldin  iyi formlar  Allah  kolaylık versin
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2009, 12:59:55 »
hoşgeldiniz, orjinalden uzaklaşmamanız dileğiyle iyi forumlar
yapılan işlemleri aşama aşama burada paylaşırsanız seviniriz.

« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2009, 13:31:55 »
aramıza hoşgeldin eercanli,
iyi forumlar, umarım güzel vakit geçirirsin :)

Çevrimdışı eercanli

• BARON
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2009, 13:33:35 »
hoşgeldiniz, orjinalden uzaklaşmamanız dileğiyle iyi forumlar
yapılan işlemleri aşama aşama burada paylaşırsanız seviniriz.

Tamamen size katılıyorum..Orjinalliği bozulsun istemiyorum..Ama bir-iki şeyler de ilave etmem gerektiğine inanıyorum.Öncelikle her zaman bulundurduğum jantlarımı taktım..Aracın üzerinde de çelik jantlar vardı ama bunlar 14 inç ve 175 lastikler var.Müzik sisteminde radyo-kasetçalarım var öncelikle onu değerlendireceğim.Kenwood KRC 878..Direksiyon simidi aracın rengi ile uyumlu olduğu için aldım..Ben daha önce motorsiklet kullanıyordum (genelde 650 cc) biraz ara vermeye karar verdim.Bu benim ikinci aracım..VW kullanmayı daha çok seviyorum..Nostaljik bir havası var..Bir de içimde ukte kalmıştı..Şimdi onun sağını-solunu toplamak hoşuma gidiyor..Aracın içini komple ben söktüm..Ama kaporta işini halledemezdim.Bazı arzalı parçalarını buldum (kalorifer musluğu, sinyal vs..) çok da ucuzmuş..Ama her parça öyle değil..Bir de sormak istediğim bir konu var..Sanıyorum aracın km saati gti golflere ait..bildiğim kadarıyla diesel olanlarda devir göstergesi yok..zaten devir saatimde çalışmıyor..söktüm ama başaramadım..kablo da güç var ama saat çalışmıyor..iyi bir elektronikci bulmak lazım..golfün yapım fotolarını da ekliyorum..orjinaline sadık kalınarak topluyorum..arka cam silgisini iptal etmek durumunda kaldım..motoru hiç yok..bir kaç şey dışında orjinal olacak..
http://img7.imageshack.us/gal.php?g=goruntu422.jpg
yukarıdaki linkte yapımını görebilirsiniz..döşemeler yapılıyor..daha çooook işim var...
Katkıda bulunacak tüm arkadaşlarıma Antalya'dan sevgiler, saygılar..

Erhan ERCANLI

Çevrimdışı eercanli

• BARON
« Yanıtla #6 : 20 Nisan 2009, 13:41:15 »
aramıza hoşgeldin eercanli,
iyi forumlar, umarım güzel vakit geçirirsin :)

Çok teşekkür ederim..Genelde şantiyelerde oluyorum ama elimden geldiğince cevap yazmaya çalışacağım..Şimdi oyuncağını bekleyen çocuklar gibi ustaların eline bakıyorum..Bir an önce aracım çıksın istiyorum..Ama yapacak iş çokk.daha boya işleri var..ben kısmi olarak boyatırım diye düşünürken şimdi komple boyatma durumunda kaldım..
Tekrar görüşmek dileğiyle...

« Yanıtla #7 : 20 Nisan 2009, 13:47:02 »
aman ustaları skıştırma kardeşim bir an once bitirsinler die
yavas olsun temiz olsun :)

Çevrimdışı eercanli

• BARON
« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2009, 14:58:21 »
aman ustaları skıştırma kardeşim bir an once bitirsinler die
yavas olsun temiz olsun :)
Haklısın aslında..Ama gidip-gelmeyince de iş bitmiyor..Bizim usta sanatkar bir adam, tek hatası biraz rahat..İşçilik çok iyi..Başka bir iş geldiği zaman benim araba yatıyor..İki hafta oldu sanırım bir 5 gün daha geçer..
Ya sabır...

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2009, 19:35:37 »
Hoş geldin aramıza kazasız belasız keyifli(mk1 olduğu için tabiki keyifli)sürüşler :sevgi:
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2009, 20:38:18 »
          Bu araç gençliğin değil , tüm zamanlarımın aracı  :)

« Yanıtla #11 : 20 Nisan 2009, 21:40:43 »
Haklısın aslında..Ama gidip-gelmeyince de iş bitmiyor..Bizim usta sanatkar bir adam, tek hatası biraz rahat..İşçilik çok iyi..Başka bir iş geldiği zaman benim araba yatıyor..İki hafta oldu sanırım bir 5 gün daha geçer..
Ya sabır...

benim aracım ekimde toplanmaya başladı mart da bitti  :D

« Yanıtla #12 : 20 Nisan 2009, 21:42:08 »
birde eğer aracını satmayı ve ilerde masraf etmeyi düşünmüyorsan çamurlukları söktür kaynal işlerini öyle yaptır. ilerde problem çıkarabilir.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #13 : 21 Nisan 2009, 02:36:20 »
arka motor bende var eğer boyanmadıysa yardımcı olurum..bende antalyadayım ve bende aracımı toplamaya başladım gerçi rahatsızlıktan dolayı 1hafta yattı aracım serviste dün başlandı tekrardan haftaya salı boyaya veririm sanıyorum..yardım gerekirse paşlaşırız tanışmış oluruz ayrıca 6 kişiyiz suan antalyada sizle 7 olabiliriz:)Allah kolaylık versin..