Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Canavar ve terbiyecisi :) [yeniler sayfa 6]  (Okunma sayısı 28700 defa)

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
Ynt: Canavar ve terbiyecisi :)
« Yanıtla #14 : 17 Mart 2009, 18:54:36 »
Kazasız, belasız ve cezasız iyi günlerde kullanman dileğiyle dostum.

Hayırlı olsun.

Bu da boncuğun olsun ki kem gözlerden korusun:

Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #15 : 17 Mart 2009, 20:44:21 »
Hayırlı olsun Halil kazasız belasız binersin inşallah :tamamdir

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #16 : 17 Mart 2009, 21:10:05 »
Güle güle eskit Halil, daha dikkatli kullanacağın kesin bunu ister istemez. :)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #17 : 17 Mart 2009, 23:30:12 »
Tesekkurler dostlar.
Koray abi nazar boncugu icin ekstradan tesekkurler :)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #18 : 18 Mart 2009, 00:03:31 »
Halil kazasız belasız kullan yeni aracını, rengide çok güzel.
istediğin gibi bir araç bulmana sevindim.  :)

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #19 : 18 Mart 2009, 00:27:37 »
Tesekkurler dostlar.
Koray abi nazar boncugu icin ekstradan tesekkurler :)
           hocam sen bu jant lastik işinden baya anlıyorsun. bende 2000 trendline mk 4 var. bijon aralığı acaba 5x100 müdür yoksa 5x112 mi. ben 5x 100 diye biliyorum ama. birde sahibinden comda 150 TL ye bora jantı var.2 günlük ilan. çok hesaplı acaba bir pislik mi var diyotrum ama aramadan da edemicem galiba. benim araca uyarmı ve siz bu alış-verişe ne dersiniz. şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #20 : 18 Mart 2009, 00:31:27 »
Halil maşallah aslan gibi highline, Allah birdaha kaza bela vermesin kardeşim..
Bi kan dök bence :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #21 : 18 Mart 2009, 09:08:11 »
Teşekkür ederim arkadaşlar, Allah razı olsun.
Oğuz kardeşim kazadan sonra kan dökmüştük sonra bunu aldık, ama takrar kurban kesilebilir tabi ilerleyen zamanlarda.

@yellow_driver
Hocam yanılmıyorsam bende 100 bijon aralığı var diye biliyorum ama zaten sizin aracınızın jant lastikleri bora ile uyumlu.Boranın orjinal jantını takacaksanız aracınıza uyar.İlk sayfada gördüğünüz boranın orjinal jantları da burdan bir golfIV sahibine sattık, aracına taktı.İçiniz rahat olsun.

Selamlar, saygılar...

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #22 : 18 Mart 2009, 15:06:23 »
Halil hayırlı olsun.... Gene kürkçü dükkanı gibi oldu ama ne demiş büyüklerimiz bildiğin yoldan şaşma...  Passat senin tarzın güle güle kullan...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #23 : 18 Mart 2009, 19:29:42 »
Halil hayırlı olsun.... Gene kürkçü dükkanı gibi oldu ama ne demiş büyüklerimiz bildiğin yoldan şaşma...  Passat senin tarzın güle güle kullan...
:)
Eyvallah, teşekkür ederim.

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #24 : 18 Mart 2009, 19:30:21 »
Teşekkür ederim arkadaşlar, Allah razı olsun.
Oğuz kardeşim kazadan sonra kan dökmüştük sonra bunu aldık, ama takrar kurban kesilebilir tabi ilerleyen zamanlarda.

@yellow_driver
Hocam yanılmıyorsam bende 100 bijon aralığı var diye biliyorum ama zaten sizin aracınızın jant lastikleri bora ile uyumlu.Boranın orjinal jantını takacaksanız aracınıza uyar.İlk sayfada gördüğünüz boranın orjinal jantları da burdan bir golfIV sahibine sattık, aracına taktı.İçiniz rahat olsun.

Selamlar, saygılar...
    teşekkür ederim. ben aracı sadece düz yolda kullanmadığım için 16 hele 17 inç jant bende balon yapar. onun için 15 almam lazım. 15 jantlada da orjinal golf vay bora jantı (o 2000 model civarı olanlar) 16 inç gibi büyük görünüyor, hoş yani. her yerden de çıkma jant almak istemiyorum. böyle hiç olmazsa güvenebileceğimiz insanlardan temiz ve hesaplı bulabilirsem alacağım. malum memuruz, 1500-2000  TL de bir janta verirsek vay halimize. :)
     yukarıdaki yazımda yazdığım jantıda aradım adam hem tane fiyatı diyor hemde birez sıkıştırınca boyanması lazım felan dedi. bu insanlar nasıl olmuş.  :( bundan sonra öncelik öğretim değil eğitim :D

« Yanıtla #25 : 18 Mart 2009, 23:13:49 »
    teşekkür ederim. ben aracı sadece düz yolda kullanmadığım için 16 hele 17 inç jant bende balon yapar. onun için 15 almam lazım. 15 jantlada da orjinal golf vay bora jantı (o 2000 model civarı olanlar) 16 inç gibi büyük görünüyor, hoş yani. her yerden de çıkma jant almak istemiyorum. böyle hiç olmazsa güvenebileceğimiz insanlardan temiz ve hesaplı bulabilirsem alacağım. malum memuruz, 1500-2000  TL de bir janta verirsek vay halimize. :)
     yukarıdaki yazımda yazdığım jantıda aradım adam hem tane fiyatı diyor hemde birez sıkıştırınca boyanması lazım felan dedi. bu insanlar nasıl olmuş.  :( bundan sonra öncelik öğretim değil eğitim :D

Abi insanlarin nasil oldugu konusuna hic deginmeyelim :) 1 aydir arac bakiyorum, belki 15-20 tane passatin km sini dusuruldugunu, kazali oldugu halde kazasiz denildigini(ustelik kucuk kazalar da degil), servis bakimli denilip te en son 3 sene once servise gittigini, tamam arkadasim sen gel buraya araci istedigin yere gotururuz diyen kisilerden sasi numarasini istedigimde kivirtanlari, ilk sahibiyim ve arac su an 90 bin orjinal km de demesine karsin yetkili serviste kayitlari incelendiginde aracin 2 sene once 135 bin km bakimina girdigini ve bunu adama soyleyince benim haberim yok onceki sahibi yapmistir demeye kadar dusen insanlari birbirimize hic anlatmayalim :)
1 aydir yeterince bu tip insanlar gordum.Jant konusunda guvendiginiz kisileri tercih edin ya da gormeden almayin.Bazi insanlar da jantin ilk gun ki halini cekip ilandan satmaya calisiyor, jant bir geliyor kaynak gormus-boyanmis-cizilmis vs...Dikkat etmek gerekiyor.
Insallah istediginiz tarzda temiz uygun fiyatli bir jant bulursunuz.
Tavsiye isterseniz eger bana kalirsa sizin sahip oldugunuz golfIV kasalarin pasific jantlarina bakin derim.Cok hos duruyor.16 diye cekinmeyin, sonucta yanak genisligi 55 oldugu icin skinti cekmezsiniz.Su an zaten 60 yanak kullaniyor olmalisiniz bu da pek birsey farkettirmez.
Saygilar...

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #26 : 18 Mart 2009, 23:56:58 »
bende şuan 14 inç jant var kapaklı, orjinal. 175/80/14 lastikler, o da orjinal ebatlar. zaten depo kağında benim kullandığım + 195/65/15 ve 205/55/16 yazıyor. yani bu üçüde hesaba vurulduğunda milimlik farklarla aşağı yukarı aynı boyutta (taban genişliği tabiki farklı). dediğiniz gibi hiç birşey farkettirmez ancak ben hızlı araç kullandığım zamanları geçeli çok oldu. benim için duruşu (abartı olmayacak şekilde) ve kullanışlılığı daha önemli. lastik-jant konusunu baya araştırdım. jant ve taben genişliği arttıkça hem yakıt hemde konforu etkileyeceğini düşünüyorum. bu sebeple 15 inçler bana daha mantıklı geliyor.
         bu arada jantları değiştirince lastikleride mecburen değiştirmem gerekecek. 15 inçlik lastikler 150-160 TL civarı iken 16 inçlik lastikler 200-220 TL civarı. yani 4 lastik aldığımda 200-250 TL civarı da oradan bir kar söz konusu :D. tabi bu göreceli bir durum ve zevk meselesi, 16 tabiki daha da bir gösterişli durur. görüşleriniz için teşekkürler. :saygılar

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #27 : 20 Mart 2009, 00:18:40 »
ya halil ne ara buldun da aldın bunu be :) hayırlı ugurlu olsun :) gule gule kullan, Allah nazardan kazadan beladan saklasın. adam ikinciyi aldı bizde hala tık yok. yazık bana cook yazık :p