Gönderen Konu: Buda Benim GTD  (Okunma sayısı 14244 defa)

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
Ynt: Buda Benim GTD
« Yanıtla #14 : 18 Ekim 2008, 22:11:32 »
  Peki VW 'de  GTD uzantısı olup ta normal dizel olan bir otomobil var mı?

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 21 Ekim 2008, 23:07:33 »
GLD NE OLUO PEKİ
???

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Ekim 2008, 23:20:19 »
mki1 abimiz intercolor yani tdı olan motorda intercolor ne demek bana bi açıklarmısın bilmiorum  t nin turbo oldugunun d nında disel olsugunu ı nında intercolor oldugunu biliom ama anlamını bilmiom be bi yardımcı olun su kardesinize :D

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Ekim 2008, 23:58:46 »
tabıkı gtd olan araclarda normal dızel olabılıyo GTD kasanın ıbaresı motor dıgıl GTİ da aynı sekıl kasalar aksesuarlı falan dıger markalardada acılımları aynı

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #18 : 22 Ekim 2008, 11:10:24 »
  Peki VW 'de  GTD uzantısı olup ta normal dizel olan bir otomobil var mı?

Bildiğim kadarı ile GTD de Turbosuz yok..

mki1 abimiz intercolor yani tdı olan motorda intercolor ne demek bana bi açıklarmısın bilmiorum  t nin turbo oldugunun d nında disel olsugunu ı nında intercolor oldugunu biliom ama anlamını bilmiom be bi yardımcı olun su kardesinize :D

İntercooler bir soğutucu radyator sistemi. Su radyatorü gibi buda Turbolu sistemlere takılan bir soğutma radyatörü... Aynı şekilde GTI serilerindede Yağ soğutma sistemi vardır aracın yüksek devirlerde birazdaha soğutulmasına yardımcı olmak için yağ soğutucu radyator vardır ve buna ek birde devir daim sistemi....

İntercolor u soruyorsan ( kelime yanlışlığı yapmadıysan tabi) onun anlamıda heralde = Yorum yok :D
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2008, 11:15:39 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Ekim 2008, 19:36:15 »
gtd de tabıkı turbosuz var sunu atın kafanızdan arkadaslar gtd kasa ibaresi ozaman turbosuz gti da yok heralde:):)

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 22 Ekim 2008, 19:52:30 »
onu sordum aldım cevabımı tesekkurler abi

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #21 : 23 Ekim 2008, 13:59:30 »
Ozaman GTD ney Grand Trishmo Dieselmi yoksa Grand Turbo Dizelmi....

Grand Kasanın full ve tek kapı olduğunu düşünelim ozaman neden 5 kapı GLD ve GTD var..

Trishmo nunda Seri ve Güçlü bir motor serisini simgeliyor diyelim... Ozaman Diesel motor bunu hak ediyormu o yıllarda...

GTD serisini bir çok forumda tartışmışlar ve kaynaklara dayanaraka bu modelin Turbo dizel olarak üretildiğini yazmışlar...

Turbosuz üretildi ise GTD ozaman naden piyasada LD ve GLD var...

İyi bir araştırma sonucu VW nin MK1 serilerinde kullandığı 3 Dizel sembolü var..

Golf LD = Lüx Diesel = 1500cc 4 ileri şanzıman full donanım.. 5 kapı...
 Golf GLD = Grand Lüx Diesel = 1600cc 5 ileri şanzıman full donanım.. 3 ve 5 kapı...
 Golf GTD = Grand Turbo Diesel = 1600cc 5 ileri şanıman Full donanım 3RD Party... 3 ve 5 kapı....
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Ekim 2008, 19:18:32 »
haklısın dıger forumlarda senın gıbı dusunuyo :) ıstersen gıt vw fabrıkasına sor ama ınsanlar yanlıs bılgılenmesın..ozaman butun GLD ve LD ler turbosuz öylemı?;D ;Dayrıca pıyasadakı L ve GL modellerınde gt aksesuarları kullanılmısmı?hangı gl veya l de recaoro koltuklar var yada dıger gt aksesuarları? tabıkı hayr araclar o yuzden GTD belkı alan kısı dısardan gt gözuksun ama turbosu olmasın ıstıyo bunu dusunemıcekmı vw fırması?

Nissan:

GTR = Grand Turismo Racing

Ferrari:

GTB = Grand Tourismo Berlinetta
GTC = Grand Tourismo Competizione
GTO = Grand Tourismo Omologato
GTS = Grand Tourismo Spider

Alfa Romeo:

GTA = Grand Tourismo Alleggerita
GTV = Grand Tourismo Vitesse

VW:

GTI = Grand Tourismo Injection
GTD = Grand Tourismo Diesel

http://www.autoclubturkey.com/forum/archive/index.php/t-11752.html
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2008, 19:22:48 Gönderen: mördak »

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 25 Ekim 2008, 22:07:52 »
         Yav ne karışık iş bu ama ben  turbosuz GTD , turbolu  GLD  dizel Golf görmedim daha.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 25 Ekim 2008, 22:09:00 »
Ozaman GTD ney Grand Trishmo Dieselmi yoksa Grand Turbo Dizelmi....

Grand Kasanın full ve tek kapı olduğunu düşünelim ozaman neden 5 kapı GLD ve GTD var..

Trishmo nunda Seri ve Güçlü bir motor serisini simgeliyor diyelim... Ozaman Diesel motor bunu hak ediyormu o yıllarda...

GTD serisini bir çok forumda tartışmışlar ve kaynaklara dayanaraka bu modelin Turbo dizel olarak üretildiğini yazmışlar...

Turbosuz üretildi ise GTD ozaman naden piyasada LD ve GLD var...

İyi bir araştırma sonucu VW nin MK1 serilerinde kullandığı 3 Dizel sembolü var..

Golf LD = Lüx Diesel = 1500cc 4 ileri şanzıman full donanım.. 5 kapı...
 Golf GLD = Grand Lüx Diesel = 1600cc 5 ileri şanzıman full donanım.. 3 ve 5 kapı...
 Golf GTD = Grand Turbo Diesel = 1600cc 5 ileri şanıman Full donanım 3RD Party... 3 ve 5 kapı....

.

LD,GLD ve LTD tanımlarına katılıyorum.

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 25 Ekim 2008, 22:14:27 »
Pardon  ; LD , GLD , ve GTD tanımlamalarına katılıyorum.
Ben GTD'nin (VW için diyorum) hiç Grand Tourismo Diesel açılımına rastlamadım.
GTI için tamam Grand Tourismo Injection ama GTD için durum farklı diye düşünüyorum.
Yani GTI ve GTD 'deki  '' T  '' lerin aynı olmadığını düşünüyorum.
O zaman TD'ye Tourismo Diesel  veya  hiç olmayacak bir açılım olarak da TDI 'ya Tourismo Diesel Injection 'da diye bir yorum da getirebiliriz.(  GTI 'daki T 'yi ve I 'yı baz alırsak)

Çevrimdışı mördak

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 25 Ekim 2008, 23:10:18 »
ozaman vw den anlamıyosunuz tartısmaya gerek yok.ben gayette cok turbolu GLD veya LD gördum

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 25 Ekim 2008, 23:16:44 »
peki daha üst kasalarda kullanılan GT TDI neyi ifade ediyor.
T turbo ise niye ikinci kez turboyu vurgulamak istesinler.  :)
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2008, 23:51:41 Gönderen: MK-IV 35 »