Gönderen Konu: bu gune kadar elimden gecen araclarim :)  (Okunma sayısı 4975 defa)

Çevrimdışı mayham85

• Profili Görüntüle
bu gune kadar elimden gecen araclarim :)
« : 22 Mart 2012, 09:05:19 »
Arkadaslar gerek ailemin gerekse benim kendi sahsi aracim gereksede sirket araci olarak kullandigim araclarin bir albumunu yapmak istedim.

Ilk aracimiz 1997 model 1.25 lt 16v zetec motor flair paket Fiesta mkIV.

Renk alev kirmzisi. donanimi super. tamponlar aynalar kapi acma kollari boyasiz. hidrolik direksiyon kalorifer. teyp yok bagaj kapagi icerden dugme ile aciliyor.

1.25 16V zetec motor 986 kg agirligindaki araci mukemmele yakin sekilde cekiyordu. 97 yili standartlarina gore sehir ici 7 sehirler arasi 5 6 arasi tuketimi ile cok basarili tuketim rakamlarina sahip idi. En begendigim ozelligi sehir icindeki mukemmel kivrakligi direksiyonun tok sertligi - mkIV golf ve muadili toledo octi vs sert ve kemikli direksiyonlari vardir ki bu aracin daha sertti - debriyajin mukemmel ayari ve yolda ki tatli yaylanmasi.

yol tutusu yasitlarina nazaran oldukca basarilydi. Tipik bir ford olarak dinamikleri oldukca iyi olup konforuda tartisilmaz suspansiyon ayarlari mevcut idi.

eskisehirden olan varsa belki bilir bir ara cok dolandigim icin nereye gitsem taniyorlardi arabayi. 06 ZugurtMahDayi 52 idi plakasi .

97 de annemin kullanmasi icin alinmisti ancak ben 2003 de ehliyet aldigimda - 68000 kmde idi - kullanmaya basladiktan sonra artik benim olmustu  138000 kkmde iken kuzenime sattim. oda tup taktirip bir sure kullandi. hatirladigim kadari ile 190000 km civarinda baska birisine satti. suan 01 NT 840 olarak adana sokaklarinda dolaniyor.

4 sene fiesta dan sorna artik yeni bir araca gecme geregi duydum ve 13 temmuz 2007 tarihinde trafige cikan ilk golf aracima sahip oldum.

kendisi 1.6 lt FSI 115 bg 155 nm tork a sahip ne ucan ne kacan ama yeten yakiti ilede memnun eden bir makine idi. maksimum hizi 6. vites 190 200 arasi 5. vites yokus assagi 220 civari. tabi ona sabredebilen icin :P

Kendisine 9866 km binebildik sadece. 19 ekim 2007 tarihinde kardesimin yaptigi bir hata sonucu bizim icin hakkin rahmetine kavustu. Sehir ici 50 lt kadar benzinle 600 650 km arasi gidiyordu. sehir ler arasi 986 km rekoru vardi. konforundan ferahligindan kalitesinden cok memnun kalmistim ama bana yar etmediler pert oldu. Arac sonrasinda ankara pejo bayisinin biri tarafindan toparlanip satilmis gecen yil bir kisi bu ilk kazadaki hasardan kaynaklandigini dusundugum bir durumdan dolayi bir yayanin canina mal oldu. allah onu toplayip satanlarin belasini versin. muhtemelen iki parca boyali diyerek satmislardir.

golf pert olduktan sonra evdeki arabalra el koyma modna geri donerek efsane toledomuzu kullanmaya basladim.

2001 model signo paket metalik emperyal mavi renk 1.8 20v atmosferik AGN motor 125 bg 170 nm tork sunan yasina gore cok zevkli bir surus sunan bizi hic bir zaman pisman etmemis bir makinedir. halen kullanmaktayiz kendisini en son gordugumde 317000 kmde falandi  

Toledoya ben el koyunca peder bey arabasiz kaldi ve ilk firsatta satin aldigi arac ilk parti 2008 1.4 tsi 122 bg passat comfortline gumus gri renk. bu aractanda cok memnun kaldik. yakiti 1463 kg lik yuku ceken 1400 cc lik bir motora ve verdigi surus keyfine oranla cok uygun bir aracti. 52000 kmde gecen sene dizel superb icin sattik kendisini. sonra sattigimiza pisman olduk ve kardesime arac alirken yeniden 2011 tsi passat comfortline aldik.

Passati dizel arac almak icin sattiktan sonra her yeri gezdik dolastik sonra alismis ta don durmaz hesabi gittik gene vw ag ye. bu seferki cek imalati bir vw idi.

1.6 tdi elegance paket + 17 trifid jantlar + bluetooth + bolero ses sistemli + park asistli bir arac bizi bayide bekliyordu daha fazla beklemesin dedik

En son olarak toledodan sonra kendime aldigim 2010 model 1.4 tsi beyaz zilli  eskiler hatirlar 06 BZ 6686.

ilk gunumuzun sabahi  istanbul erya da baslayan keyifli 49800 km lik birlikteligimizin ilk yolculuktan sonrasi

En son olarakta ilk firsatta suttingen yaptigim leonun yerine gelen tosunum.

1.6 tdi highline manuel + esp + bluetooth + bi-xenon + sunroof + sedefli grafit mavi :P + hill holder vs vsvs......

plakamiz 06 YunusEM​re 90.

Golf icin dun su jantlara anlastim: ( kismetse turkiyeye geri dondukten hemen sonra gidip takacagim.)

18 inch BBS RC  orjinal bbs jantlar. lassa impetus revo 225 40 18 lastikleri ile beraber aldim.

Jant tan sonrada GTI spoiler ve gti marspiyyel kaplamalari ile yeter gibi geliyor.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: bu gune kadar elimden gecen araclarim :)
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2012, 09:39:25 »
maşallah markadan markaya iyi gezmişsiniz hoşgeldiniz
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı mayham85

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Mart 2012, 09:54:14 »
tesekkur ederim daha iyileri sizlerin olsun.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #3 : 22 Mart 2012, 10:04:42 »
Maşallah. Allah daha çok versin
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı falconxtc

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1.4 TSI Comfortline
« Yanıtla #4 : 22 Mart 2012, 10:15:50 »
Maşallah her ne kadar pert'e çıkan golf'ü görmeye beraber gitmiş olsakta o zaman çok üzülmüştüm. Sonra bir gün bizim iş yerine uğradığında seat toledo'ya binmekte nasip olmuştu. Yani iki aracını yakından tanıyorum. Kazası ve belasız şürüşler dilerim kendine iyi bak Yunusemre.

Çevrimdışı mayham85

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2012, 10:31:33 »
tesekkur ederim :)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2012, 11:02:26 »
maşallah binmediğiniz araç yok gibi :) allah bol bol vermiş :) özellikle mavi golfü çok beğendim :)
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı safakaksu90

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Mart 2012, 20:53:12 »
maşallah :tamamdir

Çevrimdışı mayham85

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Mart 2012, 20:54:57 »
tesekkurler arkadaslar daha iyileri sizlerin olur ins

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Mart 2012, 22:30:11 »
hoşgeldiniz  :tamamdir