Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bilberry, Iron Cut ile temizlik ve Mint Rims ile Koruma - Uzun Dönem Testi  (Okunma sayısı 2468 defa)

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Jantın kirli hali

1'e 3 sulandırılmış Bilberry ile temizledim. Ürünün kokusu ve temizleme gücü çok güzel, tavsiye ederim. Gariban Woolies fırça ile zor kirlerin üstesinden kolayca geldim :)

Demir tozlarını temizleme için Iron Cut ürününü kullandım. Etkili bir ürün fakat kıvamı biraz daha yoğun olmalı diye düşünüyorum, yüzeyden hızlıca akıyor. Berbat bir kokusu var, açık havada uygulanmalı :kus2:

Ürün fazla da akıp gitmeden fırça ile yüzeye iyice yedirdim.

Jantın temiz hali

Lastik yanaklarında efsane ürün EST F2 kullandım, güzel temizliyor. Şimdiye kadar jantları ve lastikleri hep 1'e 3 sulandırılmış EST ile temizliyordum. Bence f/p olarak başarılı ve geniş kullanım alanı olan bir ürün, tavsiye ederim.

Ön tarafın temizliğine geçiyoruz. Sıralama yine Bilberry üstüne Iron Cut şeklinde

Temizlenmiş, kurutulup kurulanmış, IPA ile son temizliği yapılmış, Mint Rims uygulanacak jantımız.

Uygulamaya başlıyorum, ürün efsane güzel kokuyor, kaşık kaşık yiyesi geliyor insanın. İki kat uygulama yaptım, 3 kata kadar uygulama yapılabiliyor. Kuruma süresi kısa takip etmekte fayda var.

Uygulama sonrası güzel bir parlaklık ve müthiş pürüzsüz bir yüzey bırakıyor.
İşte sonuç fotoğrafları,

Bundan sonra temizlikte 1'e 10 sulandırılmış Bilberry ile devam edeceğim. Temizlik, su iticilik ve ömür testini bu konudan paylaşmaya devam edeceğim.

Okuduğunuz için teşekkürler, yorumlarınızı bekliyorum.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Benim ilk aldigimdada adam hic janti silmemis erinmis hep heralde. Balata tozlarindan kirmizi cember olmustu jant cevresinde :) arabayi gosteren janttir aslinda. Bi dis fircasi bide annemin yag cozucusu piril piril cikti :D

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
O da bir yöntem tabi ki ama mutfak kimyasallarını kullanırken dikkatli olmak lazım   :tamamdir

Fırça süpermiş jantlar için.
Bu cilayı nereden bulabilirim Emre?

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
www.detailingdukkani.com
www.detail-box.com
www.erdemboya.net
www.garajvs.com

Bu adreslerden kullandığım ürünlerin hepsini temin edebilirsiniz.