Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 87' Golf Mk 2 Turbo Diesel  (Okunma sayısı 26513 defa)

Ynt: 87' Golf Mk 2 Turbo Diesel
« Yanıtla #42 : 30 Aralık 2012, 23:51:04 »
vallahi araç çok hoşuma gitti turbo dizel olmasıda bir neden hayırlısı olsun kolay gelsin

Teşekkür ederim,sağolun..

ben hissedilen farkı merak ediyorum ya. bu işlem benim kafamda da var ama torpido dan korkuyorum. dediğiniz gibi sökmek değil toplamaktan korkuyorum  :-\
takipteyim kolay gelsin  :)

Teşekkürler.Aslında çok da zor değil.Eliniz biraz takım tutacak,Biraz da hafıza iyi olacak.Neyi nerden söktüğünüzü unutmayacaksınız :)

« Yanıtla #43 : 31 Aralık 2012, 00:03:23 »

siz topladınızmı torpidoyu peki
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2012, 00:03:44 Gönderen: emrekeser »

« Yanıtla #44 : 31 Aralık 2012, 00:11:48 »
Evet.Çok da güzel oldu.Normalde motor soğukken aracı çalıştırdığımda torpido senfoni orkestrası çalmaya başlıyordu.Isındıkça sesi biraz kesse de belli başlı noktalardan sesler devam ediyordu.Şimdi tık ses yok.Yalıtımı soracak olursanız,tam toplamadım ama daha tok bir ses gelmeye başladı.Resimleri eklerim..

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #45 : 31 Aralık 2012, 00:40:17 »
Maaşallah. çok temiz duruyor. işler bitince daha da güzel olacak besbelli. araçlarının üstüne titreyen titiz insanlara hep gıpta etmişimdir. helal olsun.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #46 : 31 Aralık 2012, 01:02:57 »
Evet.Çok da güzel oldu.Normalde motor soğukken aracı çalıştırdığımda torpido senfoni orkestrası çalmaya başlıyordu.Isındıkça sesi biraz kesse de belli başlı noktalardan sesler devam ediyordu.Şimdi tık ses yok.Yalıtımı soracak olursanız,tam toplamadım ama daha tok bir ses gelmeye başladı.Resimleri eklerim..

teşekkür ederim eğer başlarsam sizinle irtibata geçerim kesin  ;)

Çevrimdışı welovetoride

• Otomobil
    Wagon Jetta
« Yanıtla #47 : 31 Aralık 2012, 01:53:18 »
Büyük iş :) Gerçekten tebrikler.Ben kendime güvenip sökemem şu an açıkcası :)
Bütün hayatımız JETTA olabilir, bize kucaktan kucağa gezen ilişkilerden daha zevkli gelebilir..
www.facebook.com/Lowslowride İnstagram @welovetoride

« Yanıtla #48 : 31 Aralık 2012, 20:14:12 »
teşekkür ederim eğer başlarsam sizinle irtibata geçerim kesin  ;)

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..

Büyük iş :) Gerçekten tebrikler.Ben kendime güvenip sökemem şu an açıkcası :)

Teşekkür ederim.Belki çok büyük bir iş değil ama yorucu gerçekten..Birde, çok  gözünüzde büyütmeyin.Sökmek zor değil..

« Yanıtla #49 : 31 Aralık 2012, 22:48:10 »
Ufak ufak devam ediyorum.Aracın ön cam altınıda kaplama yaptım.Su yollarını düzenledim.Ses potansiyelinin olduğu bir bölge :)

Aracın üzerinden çıkan kalorifer radyatörü :(

Gelelim iç mekana..Kaplama malzesini döşedikten sonra yine piyasa da çok meşhur olmuş firex ses ve ısı yalıtım süngerini kullandım.Aldığım yerde ki arkadaş ayak kısımlarına bu sünger yerine bildiğimiz keçeyi tavsiye etti.Sebep olarak ise firex süngerin esneyen yapısından dolayı sağlıklı olmayacağını söyledi.Bende öyle yaptım.Tüm kapladığım malzemenin üzerine firex süngeri uyguladım.Ayak kısımlarına ise keçe uyguladım.Her iki malzemeyi birbirine sabitlemek içinde iyi yapışkanlı bir bant kulladım.Belki bantın çok fonsiyonu yok ama en azından taban halısını üzerine kaplayana kadar sabit dursun yeter :) Şu an orta konsoldan torpidoya kadar olan kısım tamamen bitti.Torpido toplandı.Gerekli takviyeler yapıldı ve (maşallah) tık ses çıkmıyor diyebilirim :) Şimdi ise ön koltuk altından bagaja kadar uzanan ikinci bölüme başladım :) En son bu akşam ön koltuk altlarını kapladım.Bu arada bu malzemeyı kullancak arkadaslar mutlaka zift gibi olan astarınıda alsın ve kullansın.Hem cok daha sağlam yapısmasını sağlıyor hemde pas ve çürüklere karşı koruma sağlıyor.Hatta bütün iş bittikten sonra çamurluk içlerine de uygulamayı düşünüyorum..Bütün bu işleri yaparken elim ayağım zift olduğu için çok sıralı resimler cekemedim...

Mutlu son torpido toplandı :)

Şu an ki durum..

« Son Düzenleme: 31 Aralık 2012, 22:51:23 Gönderen: gipsykings »

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #50 : 01 Ocak 2013, 00:32:38 »
süper.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı welovetoride

• Otomobil
    Wagon Jetta
« Yanıtla #51 : 01 Ocak 2013, 01:08:53 »
Çok güzel.
Bütün hayatımız JETTA olabilir, bize kucaktan kucağa gezen ilişkilerden daha zevkli gelebilir..
www.facebook.com/Lowslowride İnstagram @welovetoride

« Yanıtla #52 : 01 Ocak 2013, 11:02:34 »
Maaşallah. çok temiz duruyor. işler bitince daha da güzel olacak besbelli. araçlarının üstüne titreyen titiz insanlara hep gıpta etmişimdir. helal olsun.

süper.

Çok teşekkür ederim.Bu tür araçların en güzel tarafıda bu.sök tak,uğraş dur.. :)

Çok güzel.

eyvallah,çok sağol.

« Yanıtla #53 : 01 Ocak 2013, 12:59:32 »
çok güzel yapıyorsun ön göğüste duran   muzu yemeyi unutma
metin

« Yanıtla #54 : 01 Ocak 2013, 13:03:05 »
kolay gelsin güzel çalışmalar

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!