Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 87' Golf Mk 2 Turbo Diesel  (Okunma sayısı 26390 defa)

Ynt: 87' Golf Mk 2 Turbo Diesel
« Yanıtla #28 : 27 Aralık 2012, 18:33:56 »
Arkadaşlar ne zamandır aklımda idi.Kış ayının gelmesi de vesile oldu.Kalorifer ısıtmıyordu.Torpidonun sokulmesi gerek vs dediler.İyi paralar istediler.Benimde laz damarım attı.Önce gittim kalorifer peteğini aldım.80 tl ye behr marka.Bu işleri hiç bilmem,ama elim takım tutar.Biraz da arastırma yaptım ve bu kadar :) Torpidoyu soktukten sonra ne zamandır elimde olan ızolasyon malzemesini uygularım dıye dusundum.Sonuc ön kısım komple sokuldu,kalorifer kazanı komple sokulup temizlendi.içinde ki sungerler yenılendi.radyatörü değiştirildi.Kullandıgım malzeme artık herkesın bıldıgı bitüself.Uygulamadan önce zemine kendi astarını uyguladım.Zift gibi birşey.Hem yapışması daha kolay oluyor.Hemde çürümeye karşı daha etkili imiş.Sonradan Üzerine de yalıtım sungeri ve alt kısımada kece yapacagım.

« Yanıtla #29 : 27 Aralık 2012, 18:39:43 »
harbiden iyi iş çıkartmışsın bayağı yorucu iş güzel olmuş arka tarafı ne yapacaksın
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2012, 18:40:37 Gönderen: kemanchi »
metin

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #30 : 27 Aralık 2012, 18:46:39 »
hadi hayırlı olsun abi. sökmede zorlandın mı ? sonuç nasıl oldu geri montajdan sonra test edip yazarsan sevinirim  :tamamdir :tamamdir

« Yanıtla #31 : 27 Aralık 2012, 19:38:26 »
harbiden iyi iş çıkartmışsın bayağı yorucu iş güzel olmuş arka tarafı ne yapacaksın

Gerçekten yorucu ama bir o kadar da zevkli bir iş..Arka taraf bagaja kadar devam edecek.Ama önce ön kısmı bitirip toparlamak istiyorum..

hadi hayırlı olsun abi. sökmede zorlandın mı ? sonuç nasıl oldu geri montajdan sonra test edip yazarsan sevinirim  :tamamdir :tamamdir

Hasan ali sökmek işin en kolay kısmı :) Nasıl toplarız onu bilmiyorum :) Montaj sonrasında öyle aman aman birşey beklemiyorum ama en azından sağlam çalışan bir kaloriferim,tıkırtı yapmayan bir torpidom olur inşallah :)

« Yanıtla #32 : 27 Aralık 2012, 20:18:19 »
bilirim yorucu oluyor en önemlisi montajda bir şeyler unutup atlama sonra tekrar söküp aynı şeyleri tekrardan sar başa kötü oluyor sıralı yap derim yalnış anlama hatırlatıyorum sadece benim başıma geldi oradan yola çıkaraktan hatırlatma anlamında torpidondan ses gelmez düzgün montaj yaptıktan sonra marşa bas devam devamını fotolarsın takipteyim merakta bırakma mk 2 de torpido hariç sökmediğim yer kalmadıydı her zaman sökme kolay da toplama işi zor ama işin zevki orada zaten
metin

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #33 : 27 Aralık 2012, 20:24:19 »
kolay gelsin takarken dikkat et vidalarını imkan varsa yenile sağlam olsun kablolarını bez bant ile izolet et temizle bir daha bu imkanı bulamazsın
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #34 : 27 Aralık 2012, 20:30:59 »
bilirim yorucu oluyor en önemlisi montajda bir şeyler unutup atlama sonra tekrar söküp aynı şeyleri tekrardan sar başa kötü oluyor sıralı yap derim yalnış anlama hatırlatıyorum sadece benim başıma geldi oradan yola çıkaraktan hatırlatma anlamında torpidondan ses gelmez düzgün montaj yaptıktan sonra marşa bas devam devamını fotolarsın takipteyim merakta bırakma mk 2 de torpido hariç sökmediğim yer kalmadıydı her zaman sökme kolay da toplama işi zor ama işin zevki orada zaten

Umarım bahsettiğin aksilikleri yaşamam.Acele etmeden yavaş yavaş toplamayı düşünüyorum.

kolay gelsin takarken dikkat et vidalarını imkan varsa yenile sağlam olsun kablolarını bez bant ile izolet et temizle bir daha bu imkanı bulamazsın

Söylediklerinizi kulak ardı etmeyeceğim..

« Yanıtla #35 : 27 Aralık 2012, 20:47:28 »
helal olsun dostum :) bu sogukta bu ısı yapabılmen gercekten takdıre şayan :)

bende benım golf un soktumdu ıcını. bı tek torpıdo kalmıstı sokmedıgım :) ben cesaret edememıstım ama sız etmıssınız :)

su kalorifer kazanıyla ılgılı yaptıklarınızıda resımlı anlatabılırmısınız ? o sungerler bana dert oldu havalandırmalardan sunger gelıyo sureklı :)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

« Yanıtla #36 : 27 Aralık 2012, 20:52:16 »
abi süper olmuş yaa, bide bana soruyo nerden sökcez nası sökcez :) kafamı buluyodun acaba die düşünüyorum şimdi bu işçiliği görünce :D
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #37 : 27 Aralık 2012, 21:03:36 »
kolay gelsin abii :D

« Yanıtla #38 : 27 Aralık 2012, 22:49:17 »
Araçın güzel, Kolay gelsin...
golftug.blogspot.com.tr

« Yanıtla #39 : 27 Aralık 2012, 23:17:28 »
helal olsun dostum :) bu sogukta bu ısı yapabılmen gercekten takdıre şayan :)

bende benım golf un soktumdu ıcını. bı tek torpıdo kalmıstı sokmedıgım :) ben cesaret edememıstım ama sız etmıssınız :)

su kalorifer kazanıyla ılgılı yaptıklarınızıda resımlı anlatabılırmısınız ? o sungerler bana dert oldu havalandırmalardan sunger gelıyo sureklı :)

Eyvallah sağolasın.Kaloriferin kazanının resmini çekmedim ama için de havayı yönlendiren iki tane kapakçık var.bunların üzerinde 1 tl genişliğinde delikler var.Ayrıca her iki tarafında da sünger var.çürümüş halde idi.temizledim ve muadili sünger bulup her iki tarafına yapıştırdım.Ayrıca kazanın içini komple yıkadım.Bir dünya yaprak çıktı içinden :) Büyük bir ihtimalle seninkinde de aynı problem var..

abi süper olmuş yaa, bide bana soruyo nerden sökcez nası sökcez :) kafamı buluyodun acaba die düşünüyorum şimdi bu işçiliği görünce :D

Salihim sorduk akıl aldık :) Uygulamaya geçtik :)

kolay gelsin abii :D

Şafak çok sağol.Sen daha buralardamısın :)

Araçın güzel, Kolay gelsin...

Eyvallah,sağolasın..

« Yanıtla #40 : 29 Aralık 2012, 15:04:00 »
vallahi araç çok hoşuma gitti turbo dizel olmasıda bir neden hayırlısı olsun kolay gelsin

« Yanıtla #41 : 30 Aralık 2012, 23:31:52 »
ben hissedilen farkı merak ediyorum ya. bu işlem benim kafamda da var ama torpido dan korkuyorum. dediğiniz gibi sökmek değil toplamaktan korkuyorum  :-\
takipteyim kolay gelsin  :)
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2012, 23:32:36 Gönderen: emrekeser »