Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 87' Golf Mk 2 Turbo Diesel  (Okunma sayısı 26392 defa)

Ynt: 87' Golf Mk 2 Turbo Diesel
« Yanıtla #14 : 30 Ekim 2012, 22:50:56 »
komple boya olacaksa iç dış dahil muayene ne durumda bilmiyorum ama yeni olsa bile muayene ücreti ve ruhsat yaprak parası birde git gel vs 50 liranın haricinde başka masraf gerekmez.

« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2012, 01:17:36 »
Selamlar
Hayırlı olsun.
Aracı kendiniz sokup kendiniz takıcaksanız ıcını sokup komple temızlık ızalasyon yapmanız ıyı olur. Ama bunu yaptıgınızda tadılat suresı daha uzar.
Ama aracı sanayıda baskalarına sokturup toplatıcaksanız hıc ellemeyın aracı dıstan yuzeysel boyatırsanız aracınız sanayıden daha cabuk cıkar.
Daha sonra kendı garajınıza cekıp aracı kendınız sokup gereklı ıslemlerı yapabılırsınız.

Saygılar

Aslında benimde yapmak istediğim o.Çünkü bu sanayide bana daral geliyor.Ama beni tek düşündüren torpido,zormudur sökmesi vs?

« Yanıtla #16 : 31 Ekim 2012, 01:18:51 »
komple boya olacaksa iç dış dahil muayene ne durumda bilmiyorum ama yeni olsa bile muayene ücreti ve ruhsat yaprak parası birde git gel vs 50 liranın haricinde başka masraf gerekmez.

Valla genel durum aynen bahsettiğiniz gibi,ama boya ve işçilik maliyeti gözümü korkutuyor :(

« Yanıtla #17 : 02 Kasım 2012, 00:25:12 »
Arkadaşlar dün aracın ön arka amotisörlerini değiştirdim.Eskiden arka amortisörler kütük gibiydi.1 bilemedin 2 cm anca esniyordu.Bunu amortisörlerin bozuk olmasına bağlıyordum.Şimdi yeni amortisörleri taktırdım,arka kısım yine aynı.yine kütük gibi.Ustaya sordum.Yeni olduğundan yapar dedi ama bu cevap beni çok tatmin etmedi.Sizce problem nerde olabilir?yada bu durum normal midir?Bu arada forumda ki genel kanı üzerine amortisörleri yağlı aldım.

« Yanıtla #18 : 05 Kasım 2012, 08:15:52 »

Aslında benimde yapmak istediğim o.Çünkü bu sanayide bana daral geliyor.Ama beni tek düşündüren torpido,zormudur sökmesi vs?

Torpido sokmek biraz elin tornavida tutuyorsa kolaydır
Forumda soken arkadasların konuları var ınceleyıp detayları ogrenebılırsınız.
Eger bulamassanız konu ıcın yardımcı olurum.

Ayrıca amortisorler sert demissiniz ama arac oldugu yerde tek basınıza ancak o kadar esnetebılırsınız. Yolda giderken kuturdu veya arkadan gelen vurma sesı varsa o zaman amortısorler serttır.
Ayrıca amortısorculer sımdı eskı amortisorlerı garantılı olarak ıstedıgınız ideal olculerde ve sertlıkte ayarlıyorlar.

Kolay gelsin
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

« Yanıtla #19 : 05 Kasım 2012, 19:31:40 »
Torpido sokmek biraz elin tornavida tutuyorsa kolaydır
Forumda soken arkadasların konuları var ınceleyıp detayları ogrenebılırsınız.
Eger bulamassanız konu ıcın yardımcı olurum.

Ayrıca amortisorler sert demissiniz ama arac oldugu yerde tek basınıza ancak o kadar esnetebılırsınız. Yolda giderken kuturdu veya arkadan gelen vurma sesı varsa o zaman amortısorler serttır.
Ayrıca amortısorculer sımdı eskı amortisorlerı garantılı olarak ıstedıgınız ideal olculerde ve sertlıkte ayarlıyorlar.

Kolay gelsin

Teşekkür ederim.İlk güne oranla şu an çok daha iyi amortisörler.Biraz daha yumuşadı sanki.Torpido meselesine gelince sanırım kendim sökeceğim.Takıldığım bir yer olursa size danışırım.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #20 : 05 Kasım 2012, 23:17:27 »
pası çürüğü yoksa bence hiçbir yerini söktürmeyin.sökerken ve takarken zarar verebilirler. aracın boyası resimlerde iyi görünüyor. boya koruma falan uygulanabilir mi acaba? ya da dıştan güzel bir aynı renk boya. ben boya değişimine taraftar değilim, orjinal ve temiz olsun benim için çok daha güzel görünür.

« Yanıtla #21 : 05 Kasım 2012, 23:22:27 »
pası çürüğü yoksa bence hiçbir yerini söktürmeyin.sökerken ve takarken zarar verebilirler. aracın boyası resimlerde iyi görünüyor. boya koruma falan uygulanabilir mi acaba? ya da dıştan güzel bir aynı renk boya. ben boya değişimine taraftar değilim, orjinal ve temiz olsun benim için çok daha güzel görünür.

Araçta çürük olarak görünen yer sadece arka tampon altında küçük bir yer.Resimlerden pek belli olmuyor ama bazı yerlerinde boya tamamen kalkmış durumda.Renk değişimini bende kafamdan attım.Orjinal renk olacak.Ama en azından camlar vs  sökülüp güzel bir boya yaptırmak istiyorum..

« Yanıtla #22 : 05 Kasım 2012, 23:45:54 »
abi camlarıda söktürme yok senin arabada bişey :) yüzünden boyat geç cillop gibi araba maşallah
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #23 : 06 Kasım 2012, 00:15:17 »
abi camlarıda söktürme yok senin arabada bişey :) yüzünden boyat geç cillop gibi araba maşallah

Yok söktürecem :) hem araba da var birşey..o ses var beni deli ediyor :)

« Yanıtla #24 : 06 Kasım 2012, 09:53:06 »
camları söktürünce osesi kesemeyceksinki :) ama harbiden gıcık ediyo tırıltırıl yaa o sesi buldur kestir abi

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #25 : 06 Kasım 2012, 11:55:19 »
camları söktürünce osesi kesemeyceksinki :) ama harbiden gıcık ediyo tırıltırıl yaa o sesi buldur kestir abi

Camları söktürmemin sebebi boya için.Zaten ön cam değişecek.O ses için ''O ses Türkiye'' yarışmasına katılmayı düşünüyorum  :D :D :D

« Yanıtla #26 : 06 Kasım 2012, 13:51:35 »
 ;D hülya avşarın takımına girer senin araba o sesle abi  ;D

« Yanıtla #27 : 06 Kasım 2012, 16:15:20 »
Artık bakacağız.Kısmet kime imiş :)