Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 87' Golf Mk 2 Turbo Diesel  (Okunma sayısı 26388 defa)

87' Golf Mk 2 Turbo Diesel
« : 28 Ekim 2012, 21:16:35 »
Arkadaşlar herkese merhaba.Yaklaşık 3-4 ay önce aldığım aracımın konusunu açayım dedim.Araç ruhsatta 88 ama gerçekte 87 model.2004 gümrük çıkışlı.Hatları gayet düzgün,Şaseleri sağlam.Kısacası oynanmamış,ellenmemiş ve hor kullanımamış.Bir önce ki sahibi bayandı.Motorun durumu çok iyi,iç döşemeler,torpido gayet düzgün.Tek sıkıntı birçok parçasında orjinal boyası durduğu için artık araç beni boya diye bağırmakta.Görünürde çürük çarıkta yok.Kaporta,boya ve ufak tefek eksikler için çarşamba günü aracı sanayiye sokuyorum.İlk aldığım günden bir kaç resim..

Ynt: 87' Golf Mk 2 Turbo Diesel
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2012, 21:21:17 »
Sizlerden ricam.hazır kaporta boyaya girmişken neleri tavsiye edersiniz?Mesela torpidoyu söktürüp kalorifer radyatörünü değiştirmek istiyorum.Hazır sökülmüşkende daha önce bazı arkadaşların yaptığı gibi izolasyon yaptırmak istiyorum.Hatta mümkünse komple taban ve bagaja kadar.Faydası olur mu?Diğer yandan da pas ve çürük kontrolu yapmış olurum.Bu ve bunun gibi fikir ve önerilere maddiyat elverdiği sürece uygulmak isterim..Bu izolasyon malzemesini nerden bulurum?İsmi cismi varmıdır?Ama lütfen dynamat demeyin o beni aşar :)
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2012, 21:25:33 Gönderen: gipsykings »

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2012, 23:08:58 »
kolay gelsin abi. arabanın maşallahı var. boyada renk değişimi olacak mı ? olacaksa zaten mecburen içeriye kadar soymak gerekecek. ama çürük yoksa ve renk değişmeyecekse bence komple söküp süreyi uzatmaya çok gerek yok

« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2012, 23:41:01 »
Hasan kardeşim çok sağol.Renk değişmeyecek.Zaten,cam fitil sökülüp yüzeysel boyanacak.Ama imkanlar el verse hayalimde ki renk aşağıda :)

« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2012, 00:18:32 »
hadi hayırlısı bakalım :) abi renk değişimini bi düşün bence ya  :-\
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2012, 01:29:22 »
Salih astarı yüzünü geçer o zaman :(

« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2012, 13:32:42 »
ruhsata işletmek okadar maliyetli bişeymi ya?  ???
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2012, 17:05:29 »
Bildiğim kadarı ile ruhsat ve muhayene masrafın olur sadece.300-400 tl gibi birşey.Asıl zor olan motor vs aracın komple sökülmesi +maliyet..

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2012, 17:57:41 »
ruhsata işletmek okadar maliyetli bişeymi ya?  ???
boyattıktan sonra faturanı alıp tüv e renk tespitine gidiyorsun, randevu filan almana gerek yok, renk tespit edilip emniyete gidiyorsun ruhsatın değişiyor, bu kadar. ruhsat değişimi de 90 TL sanırım.

« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2012, 18:59:36 »
eliniz değmişken hayalinizdeki rengi gerçekleştirebilirsin en fazla 100 200 tl bi artı masraf olacaktır.

ama diğer taraftan kırmızı olsun 5 fazla olsun  :)

« Yanıtla #10 : 29 Ekim 2012, 21:52:40 »
Hayırlı olsun öncelikle. Torpidon çok iyi durumda nazar değmesin çok beğendim :tamamdir Kaporta boyaya gelince bu konuda seni siteden deneyimli ve konuda uzman kişiler bilgilendirecektir. Ben naçizane renk konusunda öneri sunmak isterim. Ben de renk konusunda başta oldukça muhafazakardım. Büyük konuştum ve şimdi beyaz arabaya biniyorum (Not. yeni model arabalarda yine beyaz tercih etmem.) Senin arabana gelince kırmızı zor bir renktir. Daha çok italyan arabalarıyla özdeşleşmiş bir renk olsa da iyi tonunu yakalarsan mk2 ye de çok yakışacağını düşünüyorum. Nitekim daha bugün bir film izledim ve çok güzel kırmızı bir mk2 vardı filmde, Kırmızı tonu çok beğendim, çok da yakıştırdım ama filmin adını unuttum :( hatırlarsam derhal yazarım. İyi akşamlar.

« Yanıtla #11 : 30 Ekim 2012, 01:15:52 »
eliniz değmişken hayalinizdeki rengi gerçekleştirebilirsin en fazla 100 200 tl bi artı masraf olacaktır.

ama diğer taraftan kırmızı olsun 5 fazla olsun  :)

Valla öyle 100-200 liralara olsa bir dakika düşünmem.Ama ciddi paralar istiyorlar...

« Yanıtla #12 : 30 Ekim 2012, 01:17:07 »
Hayırlı olsun öncelikle. Torpidon çok iyi durumda nazar değmesin çok beğendim :tamamdir Kaporta boyaya gelince bu konuda seni siteden deneyimli ve konuda uzman kişiler bilgilendirecektir. Ben naçizane renk konusunda öneri sunmak isterim. Ben de renk konusunda başta oldukça muhafazakardım. Büyük konuştum ve şimdi beyaz arabaya biniyorum (Not. yeni model arabalarda yine beyaz tercih etmem.) Senin arabana gelince kırmızı zor bir renktir. Daha çok italyan arabalarıyla özdeşleşmiş bir renk olsa da iyi tonunu yakalarsan mk2 ye de çok yakışacağını düşünüyorum. Nitekim daha bugün bir film izledim ve çok güzel kırmızı bir mk2 vardı filmde, Kırmızı tonu çok beğendim, çok da yakıştırdım ama filmin adını unuttum :( hatırlarsam derhal yazarım. İyi akşamlar.

Aslında kırmızıda güzel bir renk ama ton farklılığı yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.Aynı renge boyayacağız sanırım..

« Yanıtla #13 : 30 Ekim 2012, 07:38:34 »
Selamlar
Hayırlı olsun.
Aracı kendiniz sokup kendiniz takıcaksanız ıcını sokup komple temızlık ızalasyon yapmanız ıyı olur. Ama bunu yaptıgınızda tadılat suresı daha uzar.
Ama aracı sanayıda baskalarına sokturup toplatıcaksanız hıc ellemeyın aracı dıstan yuzeysel boyatırsanız aracınız sanayıden daha cabuk cıkar.
Daha sonra kendı garajınıza cekıp aracı kendınız sokup gereklı ıslemlerı yapabılırsınız.

Saygılar
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982