Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: '81 Mk 1 GLS '' Tosun ''  (Okunma sayısı 102748 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Ynt: '81 Mk 1 GLS '' Tosun ''
« Yanıtla #42 : 29 Temmuz 2010, 14:17:24 »
İşin kolayına kaçanlara düşüyorsun hep. O aracın kaporta masrafı 600-700 TL boyada kaliteli işçilik ile 1200TL en fazla ha 3000TL ye bizim burda o araba sokulursa 10 numara olur.. O aracın elektrik tesisatı orjinaldir üzerinde ek tesisat yok sadece zamanla oksitlenmiş fişler temizlenir yada yenilenir..  

Bak sana istanbulda 1. sınıf işçiliklerle yapılacak fiyatları söyliyeyim..

Kaporta 1. kalite ifak tefek parça değişimi ile 1600TL
 Boya 1. kalite kumlanır pasa karşı izole edilir 1. kalite astar 1. kalite boya ve işçilik 2500TL
 Elektrik tesisatı en ince kablosuna kadar değişir 600 TL + Malzemesi..

Ama bu yazdıkalrımı yaparsan o aracı garjdan çıkarmaman ve üzerinde sinek uçurmaman bile gerekir.. O yüzden sen doğru yeri bulana kadar sakın aracı teslim etme.. Yeni araba al daha iyi diyenleri usta olarak ben görmüyorum. Sakın kendini karamsarlığa sokma doğru ustaları bulana kadar biraz zaman ver kendine yok abi burlarda dersen biz zaten fiyat pazarlığımızı yapmıştık o aracın restorasyonu için getirir bırakırsın gün alırsın gelir aracı alırsın.. Sunroof u üstünde kalacak şekilde 1 haftalık kaporta işi var o aracın gerisi para kapmaca..

Araba sökülmeden hangi sacın komple değişmesi gerektiğine karar verilmez ilk önce arac sökülür içi boşaltılır ve içten dıştan karoser göz önüne çıkar ozaman değişmesi gereken yerler değiştirilir.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2010, 14:22:24 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #43 : 29 Temmuz 2010, 14:38:05 »
Sunroof'u kapatma ya, millet açtırmak için dünya para veriyo sen orjinali iptal ediyon.. yada open air yap komple :)
Golf mk1 ragtop image by corrado41 on Photobucket
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #44 : 29 Temmuz 2010, 15:16:32 »
Sunroof'u kapatma ya, millet açtırmak için dünya para veriyo sen orjinali iptal ediyon.. yada open air yap komple :)
Golf mk1 ragtop image by corrado41 on Photobucket
şöyle tavan hariç hasarlı bi reno twingo bulsan ya da polo open air ancak olur,ama süper olur :)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #45 : 29 Temmuz 2010, 20:47:30 »
ya var ya, murat sana diycek bişi bulamıyom. arabanın orjinal sunroof u var, sen kapatıcam diyosun. yok artık. ben sana burda fiyat aldım dedim, 650 lira. hem de en ufak bişiyine kadar yapılcaktı. 3000 ne ya ?

« Yanıtla #46 : 29 Temmuz 2010, 21:43:31 »
Duzgun yapabiliceklerine inansam kapattirmicam ki daha gercek anlamda ilk kaportacidan fiyat aldim daha 3 tane var konusacagim bnm buldugum onlardan sonra cahit in tanidiklari var...

« Yanıtla #47 : 29 Temmuz 2010, 22:45:48 »
orjinalinde sunroof varsa bırak öyle kalsın kardeş.orjinal her zaman en iyisidir :tamamdir

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
« Yanıtla #48 : 30 Temmuz 2010, 01:39:11 »
sunroof un neyi varki ya ????

« Yanıtla #49 : 30 Temmuz 2010, 08:20:45 »
sunroof un neyi varki ya ????

Sunroof şu anda işlev görmüyor . Giderleri tıkandığı için tavanı çürütmüş haliyle mekanizmada çürümüştür , şu anda kapalı ve çevresi silikonlu bir şekilde duruyor. Yeni Sunroof almam gerekicek sanırım.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #50 : 30 Temmuz 2010, 09:37:18 »
Sunroof u çürük değil etrafındaki tavan sacı çürük onun tavan döşemesi sökülecek mecbur o aracın ve kaportacı için yapması kolay yerler.. Tıkakan kanallarda temizlenecek.. Forumdaki insanlara kulak ver ve gereksiz müdahaleler sakın yaptırma.. Madem tanıdığın ustalar yok burdan sana tarif edilen yerleri değerlendir.. O aracı sıfır gibi uygun fiyatlara yapacak yerler dolu ama baştan bulacaksın.. Kapının değişmesi gerekiyor yazmışsın o kapı değişecek diyen usta neresine baktıda bunu hemen anladı. Sağ kapının sorunu yok kapıyı tutan direkte çürüme var o araçta orasıda lokal olarak onarılacak bir kısım..

Neolursun bak o aracın kasası orjinal bir tıklaması dahi yok. Çamurlukları ve ön paneli bile orj. o aracın değişeni yok o yüzden amman dikkat edin..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #51 : 30 Temmuz 2010, 09:50:22 »
Sunroof u çürük değil etrafındaki tavan sacı çürük onun tavan döşemesi sökülecek mecbur o aracın ve kaportacı için yapması kolay yerler.. Tıkakan kanallarda temizlenecek.. Forumdaki insanlara kulak ver ve gereksiz müdahaleler sakın yaptırma.. Madem tanıdığın ustalar yok burdan sana tarif edilen yerleri değerlendir.. O aracı sıfır gibi uygun fiyatlara yapacak yerler dolu ama baştan bulacaksın.. Kapının değişmesi gerekiyor yazmışsın o kapı değişecek diyen usta neresine baktıda bunu hemen anladı. Sağ kapının sorunu yok kapıyı tutan direkte çürüme var o araçta orasıda lokal olarak onarılacak bir kısım..

Neolursun bak o aracın kasası orjinal bir tıklaması dahi yok. Çamurlukları ve ön paneli bile orj. o aracın değişeni yok o yüzden amman dikkat edin..

Kesinlikle forumdakilere kulak veriyorum tabiki :D Öyle bir fikrim olmasa paylaşmam bunların hiç birini... Sadece ben en kötüyü düşünüp bütçeyi ona göre ayarlamaya çalışıyorum. Daha bakıcak çok yer var , ilk kaportacıdan direk moral bozmamak lazım ama işte :D arada oluyor. Cahit bugun geliyor eğer hafta sonu Erdeğe gitmezse kandırmaya çalışıcam beraber bi gidelim Kadosan daki Kaportacılarına... Kartalda ve Florya Beşyol da da 3 tane kaportacı var , başka bir forum vasıtası ile bulduğum onlarla da gidip konuşucam ona göre çıkarıcaz bi yol haritası kendimize...

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #52 : 30 Temmuz 2010, 09:57:03 »
Cahit erdeğe mi gelecek neden bizim haberimiz yok :) :)  :bekleriz:

« Yanıtla #53 : 30 Temmuz 2010, 10:16:31 »
Cahit erdeğe mi gelecek neden bizim haberimiz yok :) :)  :bekleriz:

Daha kesin değilmiş hele bir gelsinde bugun konuşuruz...

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #54 : 30 Temmuz 2010, 11:45:43 »
aga arabayı mundar edeceksen getir madem geri, olmuyo böyle ama.. sunroof ta sorun yok. ben onu geçen yaz kullandım. sadece sol tarafın spiralin ucundaki plastik kırıldı, ben uydurmasyon bişi yaptım, ve iş gördü bi süre. bi de lastiği değişmesi lazım o yuzden silikon sıktım. sana yalan mı söylicez, erşan abi kaç defa gördü, gökhan gördü bursadayken, bi alay insan gördü çalıştıgını. sag kapıda da bişi yok. sadece direkte alt menteşenin oldugu yer çürük. adama parmakla göstericen burası burası burası yapılcak die, ne bu kadar kendini kazıklattırmaya ugrasıyosun ki ?

« Yanıtla #55 : 30 Temmuz 2010, 12:45:17 »
aga arabayı mundar edeceksen getir madem geri, olmuyo böyle ama.. sunroof ta sorun yok. ben onu geçen yaz kullandım. sadece sol tarafın spiralin ucundaki plastik kırıldı, ben uydurmasyon bişi yaptım, ve iş gördü bi süre. bi de lastiği değişmesi lazım o yuzden silikon sıktım. sana yalan mı söylicez, erşan abi kaç defa gördü, gökhan gördü bursadayken, bi alay insan gördü çalıştıgını. sag kapıda da bişi yok. sadece direkte alt menteşenin oldugu yer çürük. adama parmakla göstericen burası burası burası yapılcak die, ne bu kadar kendini kazıklattırmaya ugrasıyosun ki ?

İlkercim kimsenin kazıklanmaya çalıştığı biraz sakin ol... Kimsenin sana yalancı vs. dediği yok. Araba bir soyulur bakılır eğer sistem gitmişse kapatılır değilse tamir edilip kullanılır gene neden bu kadar celallendin anlamadım. Arabanın mundar olacağını fln düşünüyorsan , sitedeki ilk fotoğraflarıyla bana geldiği zamanki fotoğraflarına bakıp anlarsın kim mundar etmiş arabayı... Gerek yok ortamı germeye... Çok istiosan getiriim geri arabanı bak paspaslar ve pasta cilasıda benden olur ha bide Temmuz pulu... Daha çok yer gezicez bakalım onlar ne diyecek , haftasonu bir iki yere daha gidicem haftaya da gecizez bir kaç yer ondan sonra oturup şapkamızı önümüze koyup bitçemize göre bir yer seçip başlatıcaz arabayı... Bu arada İlker cim bu arada arka amortisörleri ne zmn alıcaksınız arabanın üzerinden ? Kaportayımı bekliceksiniz sökülmesi için yoksa sörtürücekmisiniz ?