Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: VW den bir ilk daha  (Okunma sayısı 8236 defa)

VW den bir ilk daha
« : 21 Ocak 2008, 22:08:28 »
VW 2008 model Touranda Park Asistanını keşfetti.

Kolay park etmenin yolu
Park asistanı sürücüye fark edilir bir konfor yaşatır ve yükünü azaltır. Park asistanının seri çalışma şekli ile park etme süresi 15 saniyeye düşer. Bu durum stressiz yaşamanız demek, özellikle de arkanızdaki trafik açısından. Ayrıca lastiğe zarar veren kaldırım teması riski azaltılır. Bu şekilde tüm park manevrası son derece kolay gerçekleşir.
Nasıl çalışır?
Park asistanı, otomatik olarak optimum direksiyon manevraları yaparak, aracı tek manevrada düzgün bir çizgi halinde park etmek amacı ile sizi destekler. Size sadece gaz veya fren pedalına basmak düşer. Sistem park alanını otomatik olarak ölçer. Uygun park alanı bulduğunda yol bilgisayarı ekranında gerekli uyarıyı yapar ve geri vitese takmanızı ister. Ardından otomatik direksiyon manevrasını başlatır. Park manevrası esnasında yaya gibi ani bir engelle karşılaşıldığında direksiyon manevrasına yapacağınız manuel bir müdahale, asistan tarafından gerçekleştirilen direksiyon desteğini hemen kapatır. Bu nedenle tüm park işlemi boyunca araç sorumluluğu sürücüdedir.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2008, 22:14:37 Gönderen: Caddyman »

Ynt: VW den bir ilk daha
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2008, 12:48:54 »
Gerçekten güzel Gavur yapıyor ya :D

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2008, 13:02:12 »
evet bende bu ayki dergilerin birinde okudum gerçekten cok guzel ve kullanıslı bı ozellık

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04

« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2008, 08:42:01 »
güzel birr uygulama bulmuslar helal olsun..
OLD SCHOOL  MK2 ....

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2008, 13:38:51 »
[youtube=425,350]wGMt3ueep1Q[/youtube]

:D
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #6 : 31 Ocak 2008, 15:34:18 »
Almanlar yapıo

« Yanıtla #8 : 26 Ekim 2008, 10:36:27 »
Alıntı
Almanlar yapıo

yapmaya yapıolar ama parasını da ıstemıyo degıller:Daslında bu kadar pahalılık vergı yuzunden.gecen sene bı arastırma yaptım mesela ABD jetta ustunde ordakı arabanın fullu yaklasık 24000 dolara mal oluyodu(ben baktıgımnda dolar dusuktu:) yanı 29 mılyara gelıyodu o zamn) (arastırmayı yazın yaptım.)burda da jettanın en dusuk modelı hıcbısesı yokken fıyatı 37 mılyar.al sana ıste vergıden sana gelen kazık:)bıde gelmıs her sne muayene yaptırıyo bu devlet.adam gıbı su vergıyı duzene sok az vergı al mıllette 10 senelık arabasını trafıge cıkarmaktansa yenısı ıle degıssın.ama burası Türkiye nerde o gunleerr..