Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: EPC ve gaz sistemi arıza lambası  (Okunma sayısı 34065 defa)

EPC ve gaz sistemi arıza lambası
« : 21 Haziran 2010, 16:48:10 »
Arkadaşlar 2004 model Touran 1.6 FSİ Higline aracımda kontağı açınca diğer Işıklar söndükden sonra EPC ve GAZ Sistemi ni işaret eden lambalar sönmüyor arabayı çalıştırınca sönüyor kullanma klavuzundan okudum arabayı çalıştırınca sönmesi gerekiyormuş bu normal birşeymi aracı alırken servisten Maf sensörünün değişmesi gerekdiğini söylemişlerdi sadece Arıza mesajı olarakda SERVİCE JETZT! Altdada ERROR Yazıyor sizce büyük bir sorunmu Endişelenmelimiyim ? :-[
sezerakyuz67

Ynt: EPC ve gaz sistemi arıza lambası
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2010, 23:59:48 »
epc ve o musluğa benziyen işaret yarım kontakken yanar vaziyette olur, çalıştırınca söner, o normal.Maf sensörü değişmesi gerekiyorsa bilgisayarda yazar bağlatınca, değiştirin; service jetzt uyarısıyla alakası yok maf sensörünün, sevice jetzt yazısı arabanın rutin bakımı gelmiş demektir, jetzt yazmadan önce service in3000,1700 vs. gbi rakamlar yazar.error yazısını bilemedim ama

« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2010, 19:55:16 »
Teşekkür ederim Gerçekden çok yardımcı oldunuz 60 bin bakımı geldi arabanın ondan dolayı service jetzt uyarısı veriyor demekki beni düşündüren servisin söylediği arıza ile birlikde EPC arıza lambası yanmasıydı oda normalmiş demekki tekrar teşekkür ederim bakalım ERROR un nedenini çözebilecekmiyiz
sezerakyuz67

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2010, 22:47:13 »
merhaba yetkili servise giderseniz bakım esnasında cihaz ile kontrolleri yapılarak arızanın neden kaynaklandığı ve maliyeti konusunda size bilgi verilecektir.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2010, 22:30:13 »
Bu cihazlardan özel servislerde bulunuyormu peki Yetkili servisler malum biraz tuzlu oluyor fiyatı şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...??...!!!!  ;D

Güzel söz
sezerakyuz67

« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2010, 22:32:11 »
bilgisayara bağlamaya para alınmıyor, sanayide bile maksimum 10 lira

« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2010, 22:43:38 »
Tamam o zaman sorun yok çok teşekkür ederim.
sezerakyuz67

« Yanıtla #7 : 13 Mart 2014, 12:08:50 »
selamın aleyküm arkadaşlar bir maruzatım var  Volkswagen touran 2003 1.6 fsı Aldım almaz olaydık araç yolda giderken scak havalarda genelde seyir halinde stop ediyor Volkswagen servise götürdum bulamadılar yakıt tesısatını komple degiştirceklermiş ve yaptıkları işleme garantide vermıyolar bu araç beni kahretti sollama yaparken stop eder benzin bitmesine 30 km var derken stop eder gercekten mahvoldum nedir bunun karın agrsı bana yardımıcı olurmusunuz  :-[ her tamırcı ayrı bıse diyo yapıyolar gene aynı. 

« Yanıtla #8 : 13 Mart 2014, 22:14:28 »
öncelikle egr onun hastalığıdır, egr arabayı stop ettirir, doğrudur. sırasıyla

1.egr
2.benzin poması
3.enjektörler
4.nox sensörü
5.katalitik konvertör

değerleri düzgün bir serviste alelade bir arıza tespit cihazı ile değil, vag-comda değerlerine bakarak yorumlanmalı