Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Lambda Sensörü  (Okunma sayısı 40888 defa)

Ynt: Lambda Sensörü
« Yanıtla #14 : 30 Mayıs 2011, 14:21:53 »
merhaba duhan arkadasım
senın aracın muhtemelen 1.6 FSI dır ve o sana soyledıklerı oksıjen sensoru degıl nox sensorudur cunkı bu araclarda hastalık .sorun eger nox katalızorunde degılse benım tavsıyem eger aracın fazla yakmıyorsa ve ısık senı rahatsız etmıyorsa devam et korkma hıc bırsey olmaz .yada paşa paşa 750 ytl ver ama ustaya soyle hazırlık kodunu kesınlıkle yapsın eger ustan sana hazırlık koduda neymış derse hemen arabanıda al kaç ordan cunkı bı kasabın elıne dusmussun dmektır :) valla benden tavsıyeler bu kadar ıstanbuldaysan bana bı sekılde ulaş hallederız aracını en ucuzundan .geçmış olsun gorusurz
selamlar sitede yeniyim.2004 touran 1.6fsi kullanıyorum.araç yaklaşık 1 yıldır bende...aldigimdan beri arıza lambası sürekli yanıyor..ustaya götürdüm aynen senin dediğin gibi araç fazla yakmiyor benide rahatsiz etmiyor bende biniyorum...ustaya ilk goturdugumde cihaza bağlayıp sildi 5 km sonra gene yandı.tekrar gittim arıza gözükmüyor ama lamba yanıyor.böyle 12.000km sürdüm.açıkçası harika bir araba..ama artık canımı sikmaya başladı..ufak tefek şeyler adamı bezdiriyor.sana danışmak istediğim esas şu aracı ilk çalıştırmamda motor soğukken 10 saniye kadar aşırı derecede kötü bir ses kayış sesi gibi.ne olduğunu anlamiyorum ama yaz kış var o ses..dizel motor gibi sanki..10 saniye sonra  normal.valla gece gündüz calismaktan parasızlıktan  bir türlü gidemiyorum...varsa fikriniz çok sevinirim..yardimlarinizi bekliyorum.saygılar...