Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 18'inc Jant 40 yanak lastik--  (Okunma sayısı 22626 defa)

Çevrimdışı yıldıray

• Sadece Camlarımız değil hayatımız FİLİM ^^
18'inc Jant 40 yanak lastik--
« : 23 Ocak 2011, 02:34:57 »
Merhaba Arkadaslar...
Benim 2004 FSI WW Touranım Var....
Araca 18'inc jant ve Dunlop 225-18-40 yanak 4 mevsimlik lastik koydum yanlız bugun yolda giderken yağmur vardı araç 70-80 km arası hızla giderken viraja girdiğimde sendeledi bunu çözemedim ben arkadaslar V yanak koysam tamam lastiği belki kayar ama bu lastik kuru zeminde,ıslak zeminde,karda  gidebilen bir lastik acaba lastikte mi bir problem var ben cıkamadım işin içinden eskiden 16'inç jant vardı orjinaldı yani hiç böyle sorun yasamamıstım,acaba lastiklerde mi bir problem söz konusu bilen bir arkadas varsa bi yardım etsin şu kafamdaki soru işareti gitsin en azından? :-\
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2011, 03:23:06 Gönderen: yıldıray »
İmza Yok barnak basam ;)

Ynt: 18'inc Jant 40 yanak lastik--
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2011, 10:41:32 »
Türkiye'de genelde ''Aquaplaning'e'' düşmek aracı gerekli performansa sahip olmasada görsellik kazandırmak adına hayati hatalardan biri sayılabilecek geniş tabanlı lastik kullanmanın sonucu yaşanılan bir durumdur şöyleki su kar çamur gibi katmanlardan geçen aracın ağırlığını ne kadar dar bir alana dağıtırsan araç bu katmanın içine girer ve zemine cm kareye daha fazla ağırlık verirki bu durum aracın yola daha iyi tutunmasını sağlar siz lastik tabanını genişlettikce ağırlık dağılımını daha geniş bi yüzeye yaymanızdan dolayı araç katmanın içine giremeden yüzmeye başlar çünkü lastikler kar paleti gibi katmanın üstünde kalır ayrıca bu tip performans lastikleri hız kodlarının yükselmesi sebebiyle hamuru daha serttir ve ısındıkça kendini gösterecek olan lastik siz o performansda bi araca sahip olmadığınız için tam anlamıyla hiçbirzaman tam performans vermez...bu nedenle özellikle yokuş yukarı dur-kalklarda dikkat edin bu araçların lastikleri  elektronik destek yoksa  ilk 1-2 turu boşa çeviri sonra kuvveti yola verebilir...
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2011, 10:42:05 Gönderen: baki çelik »

Çevrimdışı yıldıray

« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2011, 23:54:45 »
Lastikler dunlop dostum yani sert yanaklı bi lastik sıcak asfalt olmıyan bi yolda güzel tutunuyor hele kuru zeminde cok memnunum.virajlardada cok hakimim arac'A işte bu ıslak zeminde arac resmen geziyor gibi oluyor 1 saniye kadar sonra topluyorum direksiyon sabit olsa dahi kayıyor araç bu ne için olabilir lastik ebadı kalın diye mi 225-40-18 ebatlar.
İmza Yok barnak basam ;)

« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2011, 00:09:30 »
en önemli etken bu evet ama arkasında bi çok yan etken olabilir lastik hava basıncın, amortisörlerin durumu, lastik ısısı, asfalt yapısı vs...

Çevrimdışı yıldıray

« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2011, 00:12:55 »
Tamam abi okudum biraz forumuda yasın büyük anladğım kadarıyla:) tuning gibi bi yerlerde toplanıyor musunuz siz abi?katılırım öyle birşey varsa sıkı takipçiyimdir.)
İmza Yok barnak basam ;)

« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2011, 00:19:37 »
yakın değilsin ama bende çok isterim gelebilirsen Ankara'da pazar buluşmamız var aksiyonu bol bi toplantı olacak zannımca

Çevrimdışı yıldıray

« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2011, 00:25:33 »
yakın değilsin ama bende çok isterim gelebilirsen Ankara'da pazar buluşmamız var aksiyonu bol bi toplantı olacak zannımca

Ankarada kardesim okuyor gazi üniversite'sinde ne zaman peki abi belli mi tarihi bendede var modifiye hastalığı kahretsin ki :) arabam baya sağlamdır fotoğraf paylasmayı bi becebilsem atıcamda siteye:)bu arada adım yıldıray abi yeniyim aranızda hafta 3-4 kere giriyorum siteye pek fazla kişiyle tanısmadğım için fazla konusmusluğum olmuyor
İmza Yok barnak basam ;)

« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2011, 00:31:11 »
27 şubat 2011 pazar Aries Arena

yukardaki konuyu yukardaki ara butonundan arat müsait olursa kardeşin buyursun gelsin aracı yoksa da yakın biyerden biz alırız eğer isterse bu arada sen de hoşgeldin aramıza hoş muhabbet etmen dileğiyle

Çevrimdışı yıldıray

« Yanıtla #8 : 25 Şubat 2011, 00:35:01 »
Yok abi ben geliyorum kardeşimin yanına arabayla gelebilirsem gelirim kendi aracımla oraya saat kaçta toplanıyorsunuz peki tam olarak?ben böyle şeylerin hastasıyımdır abi yeterki ortam,sohpet,kardeslik olsun her yere gelirim
İmza Yok barnak basam ;)

« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2011, 00:38:43 »
hepsi yazıyo

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #10 : 28 Nisan 2011, 17:18:26 »
Lastik desenleriniz yön lü olanlardanmı eğer yönlü desenli ise ıslak zeminde aşırı derecede kayma ve sapma yapıyor..Ben yönlü kullanıyorum budenli sıkıntı yaşıyorum ıslak zeminde..

Çevrimdışı yıldıray

« Yanıtla #11 : 28 Nisan 2011, 21:08:23 »
Lastik desenleriniz yön lü olanlardanmı eğer yönlü desenli ise ıslak zeminde aşırı derecede kayma ve sapma yapıyor..Ben yönlü kullanıyorum budenli sıkıntı yaşıyorum ıslak zeminde..

V yanak değil arkadasım. 3 mevsimlik lastikler özellikle V yanak almadım
İmza Yok barnak basam ;)