Gönderen Konu: TÜM LPG Lİ BORA KULLANICILARININ DİKKATİNE !!!!!!  (Okunma sayısı 4286 defa)

Çevrimdışı asermayer

• Profili Görüntüle
Hepinize Merhaba arkadaşlar 2000 model comfortline Bora kullanıcısıyım Başımdan geçen bu olayı tüm lpgli Bora sürücülerinin   bilmesini istiyorum. Aracı alalı iki yıl oluyor iki yıl önce alırken lpg sini kendim taktırdım.İki gün önce araçla bir süre yol kattettim ve tam aracı durduracakken bir baktım kaputtan dumanlar geliyor kaputu açtığımda büyük bir alev topu beni karşıladı :) Hemen hazırda bagajda bulundurduğum yangın söndürme tüpünü kaptım ve yangını söndürdüm çok şükür.  Bir kaç saniye daha beklesem yangın koportaya sıçrayacak araç komple yanacaktı Allah korusun.Neyse aracın enjektör manifolt ve tüm motor elektrik sistemleri yanmış.Yetkili servise sordurduğumda yaklaşık 4 bin tlye yakın masraf çıkardılar.Benim çıkmacı tanıdıklarım ve sağlam ustam olduğu için şanslıydım ve 1000 liraya hallettim.Yangının çıkış sebebine gelince arac benzinden lpgye geçerken benzini kesen eniektör başında küçük bir aparat var o aparat bir süre sonra yıpranıyor ve basınçtan dolayı benzini sızdırıyor sızan benzin ise şarz dinamosunun üzerine damlıyor ve parlayarak alev alıyor.Edindiğim bilgilere göre tüm lpgli boralarda böyle bir zaafiyet ve risk varmış.Arabanıznı en kısa zamanda üst plastik kapağını söktürerek kontrol ettirin benzin kaçağı var mı yok mu diye Allah muhafaza araç komple yanabilir üstelik seyir halindeyken bu olay olursa ölüm tehlikesi bile var.Ben yaşadım siz yaşamayın arkadaşlar lütfen dikkat edin.

Çevrimdışı Micro

• Profili Görüntüle
Ynt: TÜM LPG Lİ BORA KULLANICILARININ DİKKATİNE !!!!!!
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2011, 21:50:59 »
çok faydalı bir bilgi tşkler en kısa zamanda kontrol ettirmek lazım

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2011, 22:24:46 »
öncelikle çok geçmiş olsun.
LPG sisteminin markasını ve nerde takıldığını yazarsanız memnun olurum.
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı asermayer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2011, 23:26:36 »
Teşekkür ederim sağolun.Sakaryada marmara otogaz diye biyerde taktırdım.OMVL diye bir marka 1500 tlye taktılar.

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2011, 23:41:29 »
Marmara otogaz işçiliği ve tecrubesi konusunda oldukça iyi diye biliyorum.
Başınıza gelen talihsizliğe ilk kez rastlıyorum. OMVL LPG kiti kalitesi konusunda bilgi sahibi değilim.
tekrar geçmiş olsun.
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2011, 23:41:42 Gönderen: odyseuss »
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2011, 23:47:27 »
Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım bir daha böyle sıkıntılı bir durula karşılaşmayız.
Uyarılarınız içinde teşekkürler.
Golf: O bir tutku