Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: tomosetto lpg ve bazı yedek parçalar  (Okunma sayısı 4782 defa)

tomosetto lpg ve bazı yedek parçalar
« : 09 Mart 2010, 20:28:08 »
Arkadaşlar herkese merhaba.Ben aranıza yeni katıldım. 99 1.6 hb aldım.Arabamın yürürü çok iyi bence ve motoru da iyi demiş bakan usta(Ben bir yakınıma vekaletle aldırdım)Bundan sonra bu sayfada çok gezeceğim anlaşılan ama size birkaç sorum olacak.Kayınpeder yaklaşık 630 km yol geldi 200 tl'lik benzinle.Bu da yaklaşık 0.30 TL yapar ve bence çok fazla(Öğretmenim)Babam 68 Aksaray'da tanıdık lpg ustasına götürdü tomosetto takıyor usta galiba hatıra 950 TL, 10 taksit.Uzatmadan sorularıma geçeyim.

1-İlerde lpg de bu markada problem çıkarmı?(Usta güvenilir)
2-Arabamı klimasız,tek airb.ama kazasız vuruksuz motor yürür çok  iyi 9750 ye aldım fiyatı nasıl?
3-Silecek pabuçları,yan ayna camları,vites kolunun körüğü(Kolun hemen altındaki kumaş)değişecek.Ayrıca dörtlü ve arkacam ısıtma düğmelerinin olduğu yerin plastik çerçevesi kırılmış ve üstünde bir boşluk var.Ya düğmeler vardı artık yok ya da düğme yerine plastik vardı kırılmış.Oradaki panel doğal olarak komple değişecek.En son da teybin düğmelerinin bazıları yok, çirkin görünüyor.Galiba teyp orjinal blaupunkt.Bunları fason vb. ucuza bulabilir miyim?Ne tutar?
4-Döşemesini komple yapay deri veya kumaş kaça değiştirtirim?(Sadece meraktan)
5-Arabamı satarken kaça satabilirim sizce seneye falan?

Beni aracımla ilgili her konuda bilgilendirirseniz sevinirim.Ha bu arada ehliyetimi de iki ay sonra alacam ve ilk göz ağrım bu araba.(trafikçi varsa aranızda duymamış olsun:) )
« Son Düzenleme: 09 Mart 2010, 20:31:33 Gönderen: gülhilal »

Ynt: tomosetto lpg ve bazı yedek parçalar
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2010, 21:44:46 »
bu arada araştırınca kendi soruma kendim buldum cevabnı.Plastik çerçeve dediğim yer konsolmuş.Fiyatı orjinali 147 tl imiş nette bi yerde buldum 50 euro.

« Yanıtla #2 : 09 Mart 2010, 21:56:18 »
Akyol Dış Ticaret Limited Şirketi Fiyat Listesi

bu linkte teyp çerçevesi diye geçiyor 112 tl

« Yanıtla #3 : 10 Mart 2010, 09:02:48 »
benzinde 30 kuruş çok iyi bence. ben gazda 250 krş yakıyorum nerdeyse. bir de üstüne üstlük enjektörün biri arızalı. 4 alıyor 3 yakıyor, biri atmosfere karışıyor.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2010, 14:34:49 »
Aracımda gaz ayarını ustaya yaptırdım.Ayrı istasyonlardan aldım ama 75 km de 5.22 lt yakmış.Gazın ikisini de aygaz opetten aldım ama opet istasyonları farklıydı.Aynı istasyonda deneme şansım olmadı.Ama bu verilere göre gaz 1.9 tl den km de 13 kuruş yakmış.Eski parayla 130 bin lira.Ama ayarı tekrar bozuldu yine yaptıracağım bakalım.Triger seti ve motor bakımını da nisan başında 450 tl ye yaptırdım haberiniz olsun ilgilenen fosfoscu arkadaşlar.

« Yanıtla #5 : 11 Mayıs 2010, 14:36:13 »
Bu arada tramer kaza kayıt sisteminde aracım üç ayda 3 kaza geçirmiş görünüyo 2 si ağır hasar.Ama bakan ustalar değişeni yok diyorlar.Anlayan varsa bana açıklasın lütfen