Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Sonunda poloma Atiker Lpg Taktırdım..  (Okunma sayısı 43882 defa)

Ynt: Sonunda poloma Atiker Lpg Taktırdım..
« Yanıtla #42 : 15 Nisan 2011, 17:53:45 »
bakım için ne zaman gideceksin .??  hani belli bi bakımdan sonra   yakıt duser falan diyolar ya ?

Bin kilometre geçtikten sonra bakıma gidicem...Evet bende öyle duydum.bakımdan sonra biraz  daha düşermiş lpg yakımı.hayırlısı

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #43 : 15 Nisan 2011, 18:05:29 »
şeytan dürtüyo bendemi taktırsam ???  19 kuruştan bahsediyosun valla  super bişey :D ben 25 kuruşa kadar  razıyım ...

« Yanıtla #44 : 15 Nisan 2011, 18:20:42 »
şeytan dürtüyo bendemi taktırsam ???  19 kuruştan bahsediyosun valla  super bişey :D ben 25 kuruşa kadar  razıyım ...

Geçen ay arabamı takas cıkarmıştım.. dizel bir araçla takas edicektim.burda lpg kullanan arkdaşların fikilrleriyle karar verdim lpg taktırmaya..İnanın 250 kuruşa kadar razıydım ben :) ama şimdi kendim kullanıp görünce heleki 190 kuruş yakması cok memnun etti beni..Aylık 250 tl benzin alma limitim vardı..yarı yarıya düşücek ve cebimede para kalıcak bu sayede.Bence iyi düşünün ve boşa benzine okadar para vermeyin.

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #45 : 15 Nisan 2011, 18:25:24 »
şimdi aradım bayrampaşada atılım gaz diye bi yer varmış konustum adamla epey ... makul geliyo ... eğer 25  kuruş gibi değerlere düşecekse ki inş düşer takmayı düşünüyorum tabiki bu sırada  seninde izlenimlerini takip etmekteyim ... 1000 tl otogaza para vermeyip benzinle en fazla gideceğim yol 2000-2200 km ... ben bu km yi 500-550 tl ye kat edersem buda tahmini olarak 6 ay civarında  lpg  kendi kendini amorti ediyo .. bu bilemedin 8 ay bile olsa değer gibi geliyo ... pişmanlık yaşamak istemiyorum ama  bakalım neler olacak ...

« Yanıtla #46 : 18 Nisan 2011, 00:16:38 »
şimdi aradım bayrampaşada atılım gaz diye bi yer varmış konustum adamla epey ... makul geliyo ... eğer 25  kuruş gibi değerlere düşecekse ki inş düşer takmayı düşünüyorum tabiki bu sırada  seninde izlenimlerini takip etmekteyim ... 1000 tl otogaza para vermeyip benzinle en fazla gideceğim yol 2000-2200 km ... ben bu km yi 500-550 tl ye kat edersem buda tahmini olarak 6 ay civarında  lpg  kendi kendini amorti ediyo .. bu bilemedin 8 ay bile olsa değer gibi geliyo ... pişmanlık yaşamak istemiyorum ama  bakalım neler olacak ...

Durumunuz olursa iyide bir usta bulursanız taktırın derim.Atiker zavoli brc. bende üçü arasında kararsız kalmıştım ama anladımki markadan önce montajı yapacak ustanın iyi olması gerekiyor.yoksa diğer pahalı markalarıda taktırıp sorun yaşayanlar var.350 km oldu taktıralı suan sorunsuz yola devam ediyorm.iyikide taktırmışım.

« Yanıtla #47 : 20 Nisan 2011, 23:26:46 »
slm;konunuza bıraz ortak olucam.kusura bakmayın.benım aracımda 98 1.4 16v sportlıne ben aracıma taktıralı 1 sene oldu.atıker marka daha 1 kere ne bakım ne sorun yasamadım.benım bıraz daha az yakıyo otomatık vıtes olmamasından kaynaklanıyor bence 55 tl gazla 310 km gıbı bırsey gıdıyorum 175 kurus falan super rakamlar bunlar!!!bence zaman kaybetmeyın derım kolay gelsın
07 VW

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #48 : 22 Nisan 2011, 18:03:13 »
bende atiker taktırmaya karar verdim ve uzun zamandır araştırıpta bulduğum ustanın yanına gittim ustayla konuşabilmek için 20 dk bekledim dükkanın önü araç dolu. sonunda konuştuk kafamdaki soruları aktardım forumda lpgde sorun yaşayan arkadaşların sorunlarını sordum ustanın yaptığı işleri takip ettim ve kendisine polom konusunda tambir kıl olduğumu söyledim  :D oda işi konusunda tambir kıl olduğunu söyledi baya güldük ;D ve 5 mayısa gün aldım hadi hayırlısı arkadaşlar... bu arada tamda o gün benzinliğe girdiğimde benzin lambam yandı 30 tl lik benzin aldım ve 90 km de tekrar yandı hayret içerisindeyim 333kr denk geliyor. sehir içi! 400 kr yakardı normalde polom lpgden korktu sanırım :) iyi sürüşler arkadaşlar.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #49 : 22 Nisan 2011, 18:54:28 »
bende  bi lpg istasyonuna sokayım bari :D benimkide korksun :D  ama ne kadar korkarsa korksun  yakıtım 60 kurusun üstüne  cıkmaya basladı :(

« Yanıtla #50 : 22 Nisan 2011, 20:59:22 »
rsb;arkadasım senın araban kusura bakma ama yakmıyo bence ıcıyo normal degıl
07 VW

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #51 : 22 Nisan 2011, 22:39:39 »
valla kusurluk bişey yok hocam  gerçekten afedersiniz ama bu işin b*ku çıktı 50 kuruşa eyvallah derken 60 kuruşa çıktı ... :(

« Yanıtla #52 : 23 Nisan 2011, 01:09:19 »
valla kusurluk bişey yok hocam  gerçekten afedersiniz ama bu işin b*ku çıktı 50 kuruşa eyvallah derken 60 kuruşa çıktı ... :(

Cok cok fazla hemde. normal değil öyle yakması.. benm aracım otomatik vites 410 yakıyordur normal diyordum.. sizin aracınız size düşman heralde :) lpg taktırdm 60 tl gaz aldım ve hep sert hızlı kullandım 274 km de gaz bitti bugün.210 kuruş yakıyor.

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #53 : 23 Nisan 2011, 11:04:34 »
20 tl  ye 30 km :D :D   60 tl ye 90 km :D

Çevrimdışı erco

• Otomobil
    VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #54 : 23 Nisan 2011, 11:06:09 »
20 tl  ye 30 km :D :D   60 tl ye 90 km :D

Bence lpgden önce aracını bi servise götür. Lpg taksan onu da çok yakacak. Önce bi motoru düzelt :tamamdir
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı rsb

« Yanıtla #55 : 23 Nisan 2011, 11:27:27 »
sıkıntı nerede bilmiyorumki valla  bujileri  değişcem benzin filtresini değişcem trigeri değişcem başka ne değişcem?