Gönderen Konu: Sonunda poloma Atiker Lpg Taktırdım..  (Okunma sayısı 44031 defa)

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
Ynt: Sonunda poloma Atiker Lpg Taktırdım..
« Yanıtla #14 : 13 Nisan 2011, 18:16:51 »
bende 1,6 16 valf golf var.
atiker kullanıyorum.
50 liralık gaz ile şehir içi şehir dışı ortalama 270 km felan yapıyordum 1-2 ay öncesine kadar ama bu aralar ayar kaçtı sanırım 230-240 km ye düştü.
ayar yaptırmaya götürdüm, bu oran yüksek dediler ve düşürdüler şimdi daha az yakmasını bekliyorum.
77 TL gaz aldım ayardan sonra şu an araba 248 km'de ve son yeşil can çekişiyo, kırmızı yanıncada en az 120 km gitsem ortalam 370 km diye hesaplıyorum.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Nisan 2011, 22:34:31 »
50 tlik gaz  almıştım suan aracım 185 kmde ve kırmızı yanmaya başladı..lpg bitttiğini nasıl anlıycam _? birde bugün 2 kere ışıklarda araba istop etti lpg taktırdıktan sonra.. yolda giderkende  bir kere istop etti ne yapmam gerekli sizce.. inşalalh büyük bir sorun değildir.canım cok sıkıldı bu olaya.daha önce hiç istop etmezdi yoldayken arabam..

Çevrimdışı ASFALT FARESİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Nisan 2011, 23:44:22 »
bendede oldu giderken usta cihaza bagladı bujiler deişecek dedi değiştirdi bidahada stop falan olmadı gaz ayarındanda olabilir
gaz bitince kırmızı yanar öter altta yeşil yanıp sönüyosa gaz bitmiş benzindesin
YİĞİTSEN USLANDIR BENİ :D

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Nisan 2011, 00:31:13 »
bendede oldu giderken usta cihaza bagladı bujiler deişecek dedi değiştirdi bidahada stop falan olmadı gaz ayarındanda olabilir
gaz bitince kırmızı yanar öter altta yeşil yanıp sönüyosa gaz bitmiş benzindesin

tşkr ederim yardımlarınız için.. yarın tekrar servise gidip bilgi alıcam istop etme nedenleri için... Yeşil ışıkla kırmızı sabit yanıyor suan.. gaz bitmeden dolum yapmak istemiyorm.kaç km gittiğimi hesaplamak için.

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Nisan 2011, 00:32:00 »
Atiker güzel seçim usta, kazasız belasız... benim tank 27 tl civarında alıyor, şehir içi 260 km ye yakın gidiyor, arada denizli ye gidip geliyoz, devirinde kullandımmı 300 km yi buluyorum. Gazın bitince uyarı sesi geliyor zaten anlaki benzindesin, benzindede çeyrek depodan pek düşmemeni tavsiye ederim!!
stop etme olayına gelince boğaz kelebeği olabilir devir saati sabitse gaz ayarı düşük olabilir yada buji... can sıkacak bi durum yok  :tamamdir
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Nisan 2011, 00:37:39 »
Atiker güzel seçim usta, kazasız belasız... benim tank 27 tl civarında alıyor, şehir içi 260 km ye yakın gidiyor, arada denizli ye gidip geliyoz, devirinde kullandımmı 300 km yi buluyorum. Gazın bitince uyarı sesi geliyor zaten anlaki benzindesin, benzindede çeyrek depodan pek düşmemeni tavsiye ederim!!
stop etme olayına gelince boğaz kelebeği olabilir devir saati sabitse gaz ayarı düşük olabilir yada buji... can sıkacak bi durum yok  :tamamdir

lpg taktırtmadan bir gün önce bujilerimi değiştirttim.Boğaz kelebeğinede baktırttım ama. araba ışıklara gelince stop edicek gibi oluyor.. devir cok düşüyor.. lpg taktırdıktan sonra oldu.suana kadar memnunum ama  .. cok büyük sorunlar değil benm için.

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Nisan 2011, 00:42:26 »
adaptasyonu yapıldı herhalde değil mi? Benimde geçen tekledi mesela, en son çalıştırdıktan sonra ara gazı verim 3bin devire filan çıkardım sonra bişey kalmadı :) pislik mi geldi artık nedir çözemedim bende  :o
96 HB 1.6 LPG Laci Polo

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Nisan 2011, 00:47:03 »
adaptasyonu yapıldı herhalde değil mi? Benimde geçen tekledi mesela, en son çalıştırdıktan sonra ara gazı verim 3bin devire filan çıkardım sonra bişey kalmadı :) pislik mi geldi artık nedir çözemedim bende  :o

lpg taktırdıktan sonra yüksek devirlerde kullanıyorum .. otomatik vites aracım .. benzinden sonra gazı kökleyip gitmenin mutluluğunu yaşıyorum :) yarın tekrar aracı göstericem.. adaptaasyonla ilgili bir sorun olabilir dediğiniz gibi..

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 14 Nisan 2011, 10:03:58 »
 valla inş büyük problemlerin olmaz ... ben bi süre için lpg işini askıya aldım vazgeçtim takmaktan ama  inş senin için hayırlısı olur ;)

Çevrimdışı ahmetceylan

• [i]Volkswagen[/i] karşılığı olan bir aşk" tır...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 14 Nisan 2011, 18:45:01 »
hayırlı olsun süleyman... allah kaza bela vermesin...

görmüşken hemen jantlarını sormak istiyorum ölçüleri nedir vede spor yay amortisör varmı ?
>> LoNeLyWoLf  <<

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 14 Nisan 2011, 20:18:03 »
valla inş büyük problemlerin olmaz ... ben bi süre için lpg işini askıya aldım vazgeçtim takmaktan ama  inş senin için hayırlısı olur ;)

bugünde 40 km kadar kullandım hiç porblem yaşamadım.. araba alışıyordur heralde lpg sisteme...

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 14 Nisan 2011, 20:19:06 »
hayırlı olsun süleyman... allah kaza bela vermesin...

görmüşken hemen jantlarını sormak istiyorum ölçüleri nedir vede spor yay amortisör varmı ?

tşkr ederim ... 15" jant var .... 195/50R15  lastik var aracımda.. spor yay alıp takmadım fiyatları yüksek olduğundan..üstündeki yaylardan 1,5 bakla kestirdim.tam oldu.

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 14 Nisan 2011, 20:21:36 »
Atiker taktıralı 3 gün oldu...50 tl gaz almıştım pazartesi günü suan 225 km yol yapmışım ve hala gazda gidiyorum....

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 14 Nisan 2011, 22:55:25 »
Hayırlı olsun .Bende dün taktırdım.
Bugun arabaya bindim tüpte sürerken araç 1. vites 2, 3 ve 4. viteste sanki gaz yemiyor titriyordu. Yarın taktırdığım yere götürüp gösterecem ve  dün lpgyi fulledim bir 120 km kadar gittim sonra aynı aldığım yerden fulledim 28 tl 12 küsür lt doldurdu buda baya yüksek gösteriyor. bakalım artık.
Golf: O bir tutku