Gönderen Konu: Sonunda poloma Atiker Lpg Taktırdım..  (Okunma sayısı 44040 defa)

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
Sonunda poloma Atiker Lpg Taktırdım..
« : 11 Nisan 2011, 18:51:55 »
uzun araştırmalar sonucu aslında zavoli lpg taktırmaya karar vermiştim..bir kaç atiker kullanan arkdaşm cok memnun olduklarıını ve fiyat olarakta daha uyguna geldiğini söyledikten sonra ufak bir araştırma sonucu atiker taktırmaya karar verdim.Sabah 8,30 da servise gittim ve saat 1 de arabayı teslim aldım.(1050/10 taksit) Montaj yapan usta acıkçası yaşanabilcek veya sorun olucak unsurları söyledi.Arabanın içine takılan yakıt göstergesinde kırmızıya düştüğünde gaz bittiğini sakın sanma ortalama 60-100 kilometre arası daha yol yapabilirsin dedi.Firma bunu bilerek yaptıklarını ve yakıt bitmeden sürücülerin gaz almasını sağlıyormuş.. Ne kadar doğru bir davranıştır bilemiycem.Kullandıkca görücem.. 35 lt simit tank taktırdım.Montajıda izledim ve teknolojinin ne kadar ilerlediğini yakından gördüm.50 tl benzin aldığımda 120 km yol yapıyordum.şimdi 50 tl gaz aldım ve bakalım totalda kaç km yol yapıcam...bin km bakımına kadar yaşıyacağım sorunları ve iyi yanlarını lpg taktırmayı düşünen arkdaşlara burdan aktarıcam...

Çevrimdışı gemicipolo

• Profili Görüntüle
Ynt: Sonunda poloma Atiker Lpg Taktırdım..
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2011, 20:21:04 »
hayırlı olsunn . arızasızz, kazasızzz günler:)

Çevrimdışı gemicipolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2011, 20:22:30 »
uzun araştırmalar sonucu aslında zavoli lpg taktırmaya karar vermiştim..bir kaç atiker kullanan arkdaşm cok memnun olduklarıını ve fiyat olarakta daha uyguna geldiğini söyledikten sonra ufak bir araştırma sonucu atiker taktırmaya karar verdim.Sabah 8,30 da servise gittim ve saat 1 de arabayı teslim aldım.(1050/10 taksit) Montaj yapan usta acıkçası yaşanabilcek veya sorun olucak unsurları söyledi.Arabanın içine takılan yakıt göstergesinde kırmızıya düştüğünde gaz bittiğini sakın sanma ortalama 60-100 kilometre arası daha yol yapabilirsin dedi.Firma bunu bilerek yaptıklarını ve yakıt bitmeden sürücülerin gaz almasını sağlıyormuş.. Ne kadar doğru bir davranıştır bilemiycem.Kullandıkca görücem.. 35 lt simit tank taktırdım.Montajıda izledim ve teknolojinin ne kadar ilerlediğini yakından gördüm.50 tl benzin aldığımda 120 km yol yapıyordum.şimdi 50 tl gaz aldım ve bakalım totalda kaç km yol yapıcam...bin km bakımına kadar yaşıyacağım sorunları ve iyi yanlarını lpg taktırmayı düşünen arkdaşlara burdan aktarıcam...

50 tl lik gazla ş.içi 210 km falan gıdersın

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2011, 20:39:55 »
Hayırlı olsun ,bende 29 martta zavoli taktırmıştım 40 tl lik gaz aldım.Tamamı şehir içi 124 km gittim bugün akşam kırmızı ışık yandı gaz bitene kadar bineceğim net rakamı aktarırım.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı ASFALT FARESİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2011, 21:15:08 »
ben 50 tl gazla uzun yol 300 km rahatlıkla yapıyorum...
YİĞİTSEN USLANDIR BENİ :D

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2011, 21:36:36 »
Hayirli olsun
ADK

Çevrimdışı Kursat

• LPG ! ?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Nisan 2011, 22:47:05 »
Hayırlı olsun, Allah sıkıntısız ve ekonomik kullanımlar nasip etsin (=
| m . K . c . |    KONYA

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Nisan 2011, 01:36:21 »
Hayırlı olsun, çok değil 1 sene önce 50 TL ile 370 km yol gitmiştim :) Şu an 30 TL ile 160 km aşırı dikkat edince yakaladığım değer ama bir daha öyle kullanmayı istemiyorum araba küsüyordu neredeyse bana :)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Nisan 2011, 10:50:20 »
hayırlı olsun kardeşim inş bence taktırcam atiker çok revaşta şu sıralar dusunmuyo değilim hani ... öncelikli olarak guvenliği one çekiyorum ve lastik alcam aracıma sonrasında  ise lpg geliyo ... aslında once lpg alsam lastik parası beleşe geliyo ama  .....

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Nisan 2011, 11:26:25 »
Hayırlısı olsun.
Benim merak ettiğim şey aracın çekişinde yada ivmelenmesindeki azalma (illaki olmuştur ama) çok fazla belli oluyormu ? Birde ruhsata işletirken ekstra bir ücret ödemen gerektimi?
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2011, 13:03:58 »
Hayırlı olsun, Allah sıkıntısız ve ekonomik kullanımlar nasip etsin (=

Allah razı olsun cok tşkr ederimçç

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Nisan 2011, 13:07:02 »
Hayırlısı olsun.
Benim merak ettiğim şey aracın çekişinde yada ivmelenmesindeki azalma (illaki olmuştur ama) çok fazla belli oluyormu ? Birde ruhsata işletirken ekstra bir ücret ödemen gerektimi?

İlk takıldıktan sonra aracımda gaza bastığımda gitmeme gibi bir sorun yaşadım.. götürdüm servise boğaz kelebeğini temizlediler ve suan için bir sıkıntı yok.85 km yol yaptım .. aracım otomatik vites ve benzindemi gazda mı gidiyorm farketmiyorm..160-170 yüksek devirlerde bir ara benzine atıp sonra tekrar gaza alıyor kendini arac..Bin kilometreye kadar bu ayarlarda kullanmamı söylediler sonra tekrar ayar yapılcakmış ozmana kadar iyi veya kötü sorunları anlıycam..Rustata haftaya işleticem .. Yapacağım ödemeleri size bildiririm...

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Nisan 2011, 13:52:55 »
Hayırlısı olsun.

Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım arabam 75.000 Km de ve bakımlı.Perfonmansda öyle belirgin bir değişiklikte farketmedim.İlk aldığım gün düz yolda klima açık hız yaptım ,yavaşladım, durdum rolantide devirde herhangibir oynama olmadı.
Ama dediğim gibi gazla  daha 125 Km oldu ilertleyen zamanlardada ımarım sıkıntı olmaz.Takan ustanın işçiliğde önemli tecrübeli bir yerde montajı çok önemli.
Takan Usta araç benzinde çalışırken herhangi bir sorunu yok ve bakımlıysa LPG de sıkıntı  yaşanma durumu olmaz dedi.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Nisan 2011, 17:29:21 »
Hayırlısı olsun arkadaşım.Benimde niyetim var ama bir taraftanda hiç istemiyorum.galiba en iyisi TDI almak olacak.Hem dizel hem turbo.
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!