Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo 2000 1.4 16V araca LPG tavsiyeleriniz  (Okunma sayısı 18712 defa)

polo 2000 1.4 16V araca LPG tavsiyeleriniz
« : 13 Ocak 2010, 21:58:51 »
Arkadaşlar bu son benzin zammıyla :D beraber LPG'ye geçme fikri ağır basmaya başladı bende.

Aracım 2000 Polo 1.4 16V ve GEBZE'de oturuyorum. İstanbul veya Kocaeli'de sıralı sistem LPG taktıran arkadaşlar marka ve firma tavsiyelerini ve bu işi ne kadara malettiklerini yazarlarsa çok işime yarayacak. Konuyla ilgili tecrübelerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: polo 2000 1.4 16V araca LPG tavsiyeleriniz
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2010, 19:27:32 »
hocam ucuzluk bakımından atiker olabilir ama rölantide lpg enjektörlerinin çalışma sesini duyarsınız..benim aracımda tartarini var herhangibir sorun yok.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2010, 20:30:05 »
benim araçta da atiker avr dışarıdayken az bi ses geliyor ama içeriye gram sesi gelmiyor.Sanırım çoğu markada var bu ses.Kullandıkşarı enjektör çeşitlerindne dolayı ses yapanlar var.en seslileride bosch enjektörler.İzalasyon iiyse sorun olmaz.

Atiker sanırım kampanyalı ve 990 diğer italyanlar 1500-1650 arası satılıyor.Markadan ziyade ii bi ustaya taktırınız.Yoksa rezil eder montajı kötü olan ustanın.

« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2010, 21:31:16 »
hocam ucuzluk bakımından atiker olabilir ama rölantide lpg enjektörlerinin çalışma sesini duyarsınız..benim aracımda tartarini var herhangibir sorun yok.

Serkan en çok Tartarini ve BRC markalarını duyuyorum zaten, özellikle de BRC tercih edenler genelde memnun kalıyor gibi. Montajı da 2a Mühendislik diye bir firma yapıyor sanırım. Bu 2a Mühendisliğin tavsiye edebileceğin bir şubesi var mı İstanbul ya da Kocaeli'de? (Bu arada ben önce biraz bilgi toplayıp en son  sana ve Eyüp ustaya açıp soracaktım zaten, buradan  sormuş oldum :)  )

« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2010, 21:35:14 »
Prins iyidir...

« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2010, 21:39:19 »
benim araçta da atiker avr dışarıdayken az bi ses geliyor ama içeriye gram sesi gelmiyor.Sanırım çoğu markada var bu ses.Kullandıkşarı enjektör çeşitlerindne dolayı ses yapanlar var.en seslileride bosch enjektörler.İzalasyon iiyse sorun olmaz.

Atiker sanırım kampanyalı ve 990 diğer italyanlar 1500-1650 arası satılıyor.Markadan ziyade ii bi ustaya taktırınız.Yoksa rezil eder montajı kötü olan ustanın.

Atiker kitini diğer kitlerden ucuz yapan şey nedir, kalitesi mi düşük yoksa diğerlerinin ithal olması, gümrüğüydü, vergisiydi pahalıya gelmesi mı sadece fark acaba? Sonuçta önemli bir işlem bu, 300-500 fazla verip kalitelisini tercih etmek daha akıllıca olur gibi geliyor. Ama Atiker de diğerleri kadar kalitelidir diye ikna olabilsem 990 lira daha uygun tabii.

« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2010, 20:56:12 »
Prins iyidir...

fiyatını nasıldır acaba?  2000 liranın üstünde olduğunu unutmayınız.Ayrıca lpg 2,04 gibi bir rakamlara ulaştı.Bu kitin parasını kaç bin kmde amorti eder acaba?

İyi marka yoktur iyi montaj vardır.Daha önc ebu sitede iyi markaların kötü ustalar tarfından yapılan montaj hataları yüzünden motor rektefiyesine kaar ulaşan kötü durumları yazdığım zaman site yönetimi silmişti.

Ben markadan ziyade ustayı seçerim.Kötü ustanın eline dünyanın en ii markası kiti prinsi bile versen en ufak hatasında randıman alamassın.en basitinden o lpg enjektörlerini yanlış açıyla yada manifoltun yanlış yerine montajında artık ustayla akraba olursun.

Çevremde bir çok vw kullanıcısı var hepsinde ayrı ayrı kit markaları takılı.zaten sorunsuz montaj olmuyor ikl zamanlar ister istemz küçük problemler doğuyor.Sonuçta bu araçlar benzine göre imal edilmiş farklı bir yakıt gelince pürüzler çıkabiliyor.Ama buda ince ayarla hallediliyor.Yada benzinde çalışırken var olan ve belirtisi küçük olan problemler lpg sonrasında birden gün yüzüne çıkıveriyor ve suç direkt olarak lpg kitine,markasına ve  ustasına atılıyor.

Çevremdeki vw kullanıcıları ve kullandıkları lpg kitleri

1-vw golf 4 2004 stefanelli (yanlış yazmış olabilirim)
2-vw golf 4 2004 aldesa
3-vw bora 2000 lovato
4-vw bora 1999 autronic
5-vw bora 2000 brc
6-seat toledo 2000 brc
7-vw bora 2004 atiker
8-vw jetta 2007 atiker

Fiyat farkı nedne bu kadar çok olduğu konusunda bildiğim tek şey ithal olduğu için geliş maliyeti.ama atiker ülkemizde üretiliyor.Zaten enjektörler yurt dışı tüm kitlerin.Sadece markaya göre üstüne isi yazılıyor.Zaten 4-5 çeşit enjektör markası var her kit farklı farklı marka kullnaıyor.

Ben aracımı temmuz 2008 aldığımda atiker 1200 lira brc yada diğer italyanlar 1500 liraydı.2008 kasımından sonra atiker 990 düşürüd (zaten ülkemizde krize girmişti)  brc ve diğer italyanlar 1650 lere çıkardı.Ben beni düşünmeyen markayı ne yapayım.Araştırdım ve konyada en ii montajı yapan ustayı buldum ve gözü kapalı aracımı teslim ettim.Allah a çok şükür memnunum.Takılalaı 15 bin km oldu 9-10 bin arasında kendisini amorti etti zaten.

« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2010, 23:20:10 »
Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar.

İstanbul ya da Kocaeli'de tavsiye edeceğiniz yerler/ustalar var mı?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #8 : 16 Ocak 2010, 12:05:14 »
dediğim gibi atikerin sadece  enjektörlerinden kaynaklanan ses(şıkırtı şeklinde sadece rölantide hissediliyor) olayı var herkes duyar mı bilmem ..
yakıt sarfiyatı ve çekiş açısından sorun yok.
 2004 boraya taktırdık 3 ay oldu herhangibir problem yok.990 kredi karına 10 taksit yapıyorlar yani  10 ay sonra elde ettiğiniz tasarrufla sistem bedava gelmiş olacak.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2010, 13:02:58 »
Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar.

İstanbul ya da Kocaeli'de tavsiye edeceğiniz yerler/ustalar var mı?

Atikeri soruyorsanız atikerin sitesinden istanbuldaki ŞAFAK OTOGAZ var oranın sahibi Asım Beyle iletişime geçebilirsinzi.

Farklı marka derseniz kocaelinde BRC var FS otogaz oradada FAruk Sevgili bey var onunla konuşabilirsiniz.Tercih sizin yada bulunduğunuz yerde markaları bi gezin araştırın derim.

« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2010, 19:45:33 »
Çok teşekkürler arkadaşlar cevaplar için,  birkaç yerle konuşup karar vereceğim artık.

« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2010, 23:24:39 »
Arkadaşlar ATİKER ve BRC arasında karar veremiyorum ::). Ekonomik açıdan Atiker daha uygun olacak ama BRC kullananlar da daha az sorun yaşıyormuş gibi bir izlenim var.

Bu iki kiti karşılaştırabilecek deneyim ve görüşleriniz karar vermemi kolaylaştıracak. Örneğin ATİKER kullanan ve sorun yaşayan/yaşamayan arkadaşlardan yorumlar almak çok iyi olurdu.  İstanbul ve Kocaeli'ye yakınım, yer tavsiyesinde de bulunursanız sevinirim.
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2010, 23:27:46 Gönderen: tolgapolo »

« Yanıtla #12 : 29 Ocak 2010, 23:36:19 »
BRC al bence.Buralarda atikerin montaj yerleri pek güzel montaj yapmıyordu.Çevremdekiler her hafta sanayiye uğruyorlar.

« Yanıtla #13 : 29 Ocak 2010, 23:39:52 »
Sağol polo38 cevap için. Şöyle bu iki markayı kullanan 5-6 kişinin deneyimlerini öğrenebilsem karar vermek kolaylaşacak. ???