Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: NLP oto gaz sistemi  (Okunma sayısı 4404 defa)

NLP oto gaz sistemi
« : 20 Eylül 2012, 22:17:56 »
merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce 2001 Bora 1.6 Comfortline araç satın aldım ve üzerinde NLP diye bi marka LPG kiti takılı araçta sabahları ilk çalıştırmada rölantiye bırakırsam stop etme sorunu var bu sebeple 2-3 dk kadar 2000-3000 devirde ısıtmak zorunda kalıyorum aracı (motor sıcakken ya da sonraki çalışmalarda herhangi bir problem yok). lpg geçiş ısı sensörünün ayarının düşük olduğu yönünde yorum geldi bazı arkadaşlardan bugün baktırayım dedim Ordu ilinde bulamazsın bunun cihazını falan dediler :( Ordu iline en yakın nerelerde servisi olduğu yönünde bilgisi olan var mı ya da bayisi olup olmadığı konusunda... :(

NOT: çok da iyi bilimiyorum ama Gaz valfi diye geçiyo sanırım EKOGAZ yazıyo üstünde ama diğer parçaların hepsinde nlplpg yazıyo. ecu cihazı ne ise artık beyin midir nedir onun üzerinde de de NLP ECU yazıyo
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2012, 22:19:37 Gönderen: PsiKoMaNYaKoLoG »

Ynt: NLP oto gaz sistemi
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2012, 10:27:32 »
kardesim ecu nun modeli önemli senin için ellerinde yazılımı yoktur ondan. internete gir nlp nin nerde servisleri oldugunu arastır.
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2012, 11:36:04 »
doğrudur kardeş lpg konusunda ben de pek bilgi sahibi değilim ama nlp ile ilgili sadece tek bi site buldum o da istanbulda orayı arayacam artık

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2012, 12:53:01 »
PsiKoMaNYaKoLoG arkadaşım nickin kadar LPG sisteminde ilginç.. İlk defa duyuyorum bu sistemi desem..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2012, 19:41:01 »
bende de strafonelli vardı akdeniz bölgesini gezdim bulamadım. sana ben kısa yoldan yapacagını söyliyim cünkü sen bu lpg yi yapanı bulana kadar ben gibi bi lpg kiti masrafı yapacaksın ve hiç vakit kaybetme benzinde gezme
kardesim gidip yeni bi lpg kiti taktıracaksın markasından ziyade iyi bi işçiliğe önem vereceksin marka arastırması yap tabi ama işçilik arastırması daha cok yap. benim kiti çıkarttık 650 tl verdim tank ve kablolar hariç herşey değişti cok büyük de farkı var parasını cok cabuk amorti edecek
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun