Anket

LPG alırken en çok hangi istasyonu tercih edersiniz?

BP
11 (11%)
SHELL
35 (35%)
OPET
42 (42%)
PETROL OFİSİ
12 (12%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Nereden LPG alıyorsunuz?  (Okunma sayısı 31131 defa)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: Nereden LPG alıyorsunuz?
« Yanıtla #42 : 10 Şubat 2012, 13:57:53 »
selam hemşerim.
bende 2001 golf otomatik sahibiyim.
bende ilk zamanlar opet den alıyor idim lpg yi.(8 ay devamlı aldım)hiç bir sıkıntı yaşamadım.
 şu an milangazdan alıyorum (1 senedir)
opet in gazı  katkılı filitre tıkıyor falan dendi sitede sıkıntı olur diye opet i bıraktık yanlışmı ettik nedersin ?
prins ı nerde taktırdın ? ankarada hangi servise gidiyorsun? prins dan bir sıkıntı yaşadınmı ?  selam

çok çok özür dilerim,yeni gördüm mesajı.Prins'te hiç sorun yaşamadım. Bir kere servise gittim o da filtre değişimi için ona da Şaşmaz'da Memduh Usta'ya gittim. Sanayi camiasının içinde olduğum için ustalar bana dürüst davranır bunun pek çok avantajı var :) Örneğin Memduh Ustanın yanındaki ustabaşı Prins'in filtre değişimi için servisin söylediği gibi 20-30 bin değil 40-50bin km'de bir gelmemin yeterli olacağını söyledi :)

Bie diğer konu katkılı gaz-katkısız gaz mevzusunda,mümkün olduğunca soğuk havalarda yani kış aylarında katkılı gaz kullanmaya sıcak havalarda katkısız gaz kullanmaya çalışın  :tamamdir

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 10 Şubat 2012, 21:58:09 »
çok çok özür dilerim,yeni gördüm mesajı.Prins'te hiç sorun yaşamadım. Bir kere servise gittim o da filtre değişimi için ona da Şaşmaz'da Memduh Usta'ya gittim. Sanayi camiasının içinde olduğum için ustalar bana dürüst davranır bunun pek çok avantajı var :) Örneğin Memduh Ustanın yanındaki ustabaşı Prins'in filtre değişimi için servisin söylediği gibi 20-30 bin değil 40-50bin km'de bir gelmemin yeterli olacağını söyledi :)

Bie diğer konu katkılı gaz-katkısız gaz mevzusunda,mümkün olduğunca soğuk havalarda yani kış aylarında katkılı gaz kullanmaya sıcak havalarda katkısız gaz kullanmaya çalışın  :tamamdir
selam gani.(bilgilerinden dolayı teşekkürler)
 :tamamdirbende memduh ustada taktırdım prins lpg yi.2.5 sene oldu çok şükür bir sıkıntı yaşamadım.
gani kardeş 40.50 bin km çok iyi km.
peki filitre değiştirince yakıtda bir değişiklik oldumu ?
katkılı gaz opet
peki katkısız gaz neyi tercih ediyorsun ?

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Şubat 2012, 00:12:11 »
Memduh abiye kalırsa 20 30binde filtre değişimine gel diyor  :D Orada benim bakımı yapan ustabaşı ile konuştum o dedi bana,20-30binde çıkarılan filtrelerde leke olmuyormuş 40-50bin rahat gider abi dedi.Diğer LPG kitlerinde bu mesafe 15-20binin üstüne çıkmaz. Çok gözle görülür bir fark olmadı ama bu benim düşük km'de gitmemden kaynaklanmış olabilir. Temiz filtre çıktı sıfırı takıldı sonuçta. Katkılı evet Opet,kışın soğukta katkılı gaz araba için iyi ama yazları katkısız gaz LPG kiti için iyi. Ben Milangaz kullanıyordum hala da Swift'de Milangaz kullanıyorum. Hem fiyat olarak Ankara'nın en ucuzu hem de Opet'ten falan fazla yol yapıyor. Ama istasyondan istasyona farklılık gösterir,benim ve çevremizdeki arkadaşların tercihi Ostim'den Macunköy'e inerken Atisan kavşağından hemen sonraki Petline'ın içindeki Milangaz ve Yine Ostim'den metro göbekten aşağı inip Hastane'ye giden yolda İvedik kavşağına gelince Urfalı'nın yanındaki Milangaz. İkisinin de gazı süper,tam depoda diğer gazlardan 50-100km fazla gidiyor.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 11 Şubat 2012, 00:17:01 »
Bu dediğim gazcıları biz çok uzun yıllardır kullanıyoruz,hele İvedik kavşağındaki Milangaz 2 pompa ile başlamıştı bu işe şimdi 6 pompalı İstasyon oldu hala sıra bekliyoruz  :D

Çevrimdışı golf2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 11 Şubat 2012, 19:55:40 »
Memduh abiye kalırsa 20 30binde filtre değişimine gel diyor  :D Orada benim bakımı yapan ustabaşı ile konuştum o dedi bana,20-30binde çıkarılan filtrelerde leke olmuyormuş 40-50bin rahat gider abi dedi.Diğer LPG kitlerinde bu mesafe 15-20binin üstüne çıkmaz. Çok gözle görülür bir fark olmadı ama bu benim düşük km'de gitmemden kaynaklanmış olabilir. Temiz filtre çıktı sıfırı takıldı sonuçta. Katkılı evet Opet,kışın soğukta katkılı gaz araba için iyi ama yazları katkısız gaz LPG kiti için iyi. Ben Milangaz kullanıyordum hala da Swift'de Milangaz kullanıyorum. Hem fiyat olarak Ankara'nın en ucuzu hem de Opet'ten falan fazla yol yapıyor. Ama istasyondan istasyona farklılık gösterir,benim ve çevremizdeki arkadaşların tercihi Ostim'den Macunköy'e inerken Atisan kavşağından hemen sonraki Petline'ın içindeki Milangaz ve Yine Ostim'den metro göbekten aşağı inip Hastane'ye giden yolda İvedik kavşağına gelince Urfalı'nın yanındaki Milangaz. İkisinin de gazı süper,tam depoda diğer gazlardan 50-100km fazla gidiyor.
teşekkürler.selam.

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 13 Mart 2012, 13:18:44 »
Herzaman shell den ve aynı pompadan alıyorum ve bir sıkıntı olmadı. bir seferinde başka shell istasyonundan , 2 Kere bp den aldım daha az km yaptı.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 13 Mart 2012, 13:28:20 »
Hepsini denedim, fark yok. Artık marka takıntım da kalmadı, dolayısı ile en ucuz gaz aldığım milangaza devam. Çok da memnunum...opetten olınca katkılı olan şey ödediğim para...

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 13 Mart 2012, 15:48:09 »
ben yarın akşam saatlerinde muhtemelen ankara da olacam ivedikten geçerek demetevler e 12. caddenin oraya gideceğim. yakın mı bu bahsettiğiniz ucuz olan milangaz
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 13 Mart 2012, 16:54:02 »
ANKARA HASTANESİ - SİTELER ARASI PLEVNE CADDESİ, mamak kültür merkezi yakınında
Demetevlere 10 km civarı
kızılaya 3 km civarı

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 13 Mart 2012, 17:05:42 »
hmm milangaz ivedik e yakın bi yerde daha varmış diye okuduydum bi ara forumda
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 16 Mart 2012, 03:22:56 »
opet kullananlarin lpg enjektor temizliginde baya baya katkidan dolayi tortu kaldigini duyuyorum bu aralar..
ben ki karburatorlu bir arac kullanmama ragmen opet kullanmiyorum, sirali tip lpg kullananlar nasil guvenebiliyor anlamis degilim..

bu arada milangazmidir nedir o ostimdeki ucuz gazciyi ilk sayfalardada yazmistim, arabayi ilk aldigimizda ordan aliyorduk gaz gazdir diyerekten ama ciddi fark etti bizim aracta..
hem vuruntulu calisiyor ordan gaz aldigimda hemde gitmiyor arac..
ani asilmalarda bariz fark hissediyorum oranin gazinda..
sakin gezenlere bisey diyemem ama ben yaptigim hesaplamalarda ordan aldigim gazla karda ddegil zararda cikiyorum hep..
sahsen kullandigim en iyi gaz shell ve bp..
bu ikisinden cok memnunum..
« Son Düzenleme: 16 Mart 2012, 03:23:31 Gönderen: erdem325 »

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 21 Mart 2012, 10:52:10 »
Opet önde gidiyor , yalnız PO si daha çok oy alır diye tahmin ediyordum ilginç  ::)
ADK