Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

LPG alırken en çok hangi istasyonu tercih edersiniz?

BP
11 (11%)
SHELL
35 (35%)
OPET
42 (42%)
PETROL OFİSİ
12 (12%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Nereden LPG alıyorsunuz?  (Okunma sayısı 31059 defa)

Ynt: Nereden LPG alıyorsunuz?
« Yanıtla #14 : 24 Nisan 2011, 14:28:21 »
vay benim sivaslı hemşerim bi sivaslının daha mk3 ü olacak desene :)

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #15 : 24 Nisan 2011, 16:35:50 »
İpragaz-Shell
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #16 : 25 Nisan 2011, 16:11:49 »
ipragaz+shell

« Yanıtla #17 : 12 Mayıs 2011, 14:00:34 »
arkadaşlar selam. ben sürekli BP'den alıyordum. son iki sefer opet-aygaz aldım. araçta bi silkeleme yaptı rölanti değişti zayıf çalışmaya başladı. bazı forumlarda katkılı otogaz lpg filtresini tıkıyo falan deniyo böyle bişey var mı çünkü benim başıma gelen olay aygazı kullanmaya başladıktan sonra oldu BP'de sıkıntı yoktu. sizce neden olmuş olabilir ve ayrıca katkılı otogaz iyi midir kötü müdür nedir ? şimdiden teşekkürler...
This is the best one until we make a better one.......

« Yanıtla #18 : 12 Mayıs 2011, 19:31:46 »
ilk başta milan gaz kullanıyordum. şimdi güvenal gazdan alıyorum sadece ankarada var herhalde. arabanın gitmesi çok güzel herhangi bi problemle karşılaşmadım çekişinde artma oldu bile diyebilirim

« Yanıtla #19 : 02 Haziran 2011, 11:51:04 »
katkılı gaz araca zararlı mıdır ? (Bora 1.6 SR motor)
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
« Yanıtla #20 : 02 Haziran 2011, 18:14:41 »
ilk başta milan gaz kullanıyordum. şimdi güvenal gazdan alıyorum sadece ankarada var herhalde. arabanın gitmesi çok güzel herhangi bi problemle karşılaşmadım çekişinde artma oldu bile diyebilirim

güvenal gaz Karaman da da var ama daha kullanmadım hiç. Lakin arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla dediğin gibi kaliteliymiş. Bir diğer duyduğum da önceki mesajlarda arkadaşlarında dediği gibi Aygaz katkılı olduğu için lpg filtresini tıkayıp sorun çıkarıyomuş. ha bu olay kısa zaman da değl uzun vade de olan birşey öyle ilk alımda da olmaz yani
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

« Yanıtla #21 : 02 Haziran 2011, 18:57:31 »
güvenal gaz Karaman da da var ama daha kullanmadım hiç. Lakin arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla dediğin gibi kaliteliymiş. Bir diğer duyduğum da önceki mesajlarda arkadaşlarında dediği gibi Aygaz katkılı olduğu için lpg filtresini tıkayıp sorun çıkarıyomuş. ha bu olay kısa zaman da değl uzun vade de olan birşey öyle ilk alımda da olmaz yani
şuana kadar bi sorun çıkmadı güvenal gazda, ama şehire göre farklılıklar çıkartırmı onu bilemiyorum :)

Çevrimdışı passaterdem

• Küllere dönsemde , ateşim sen ol . . .
« Yanıtla #22 : 06 Haziran 2011, 17:20:51 »
Kayseri'de en kaliteli Opet. 1. Tercihim her zaman. 2. Tercihim Bp
Gidenlerin ardından ilk defa bakmıyorum.. Alışkın duygularım.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #23 : 06 Haziran 2011, 17:28:54 »
Mogaz-Lipetgaz-Milangaz-Shell

Aygaz en kofti gaz aynı yol aynı sürüş tarzı ile 35km az yaptı araba ve litresi daha pahalı mogaz ı dün 2.06 dan aldım arabanın maşallahı var saat gibi km fazla yapıyo 2.30   2.40 dan gaz almam bu kadar fiyat farkı varken.Üstelik dediğim gibi arabayı alıştırdıkmı ne hem daha iyi km yapıyo hemde ucuz hepsini denedim  :tamamdir

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #24 : 06 Haziran 2011, 17:30:55 »
katkılı gaz araca zararlı mıdır ? (Bora 1.6 SR motor)

katkılı gaz kullanma dostum hiç bir faydası yok

« Yanıtla #25 : 06 Haziran 2011, 20:30:52 »
17.000 km yol yaptım 16.500 km aygaz kullandım, bir kere po aldım çekişten düştü daha az yol gitti
bir kere petrotürkten aldım (adını bile bilmiyorum gazın) yine aynı,
bp shell hiç denemedim, ama ne zaman aygaz bulamasa m gazın ayarı kaçtı hep ayar yaptırmak zorunda kaldım,
12.000 km'de filtreleri değiştirdim 1 gram 1 santim yağ yoktu çok şaşırdım,
hep aygaz kullanıyorum herkes aygaz filtreleri tıkar yazıyo ben hiç yağ göremedim,
(tüp zavoli)
herhalde araba da alışıyo, 2001 içende marlboro balgam yapar o hesap galiba  :D

« Yanıtla #26 : 10 Haziran 2011, 00:28:47 »
bizim arac malum karburatorlu..
eski tip lpg var..
ben ostimde ucuz lpg satan bi yer vardi milangazmi ipragazmi demirorenmi ne zikkimsa artik :)
onceleri hep burdan aliyordum, lan gaz iste amaaan ne kadar fark edecekki diye..
arac patirtili calisiyordu ve gidisi cok iyi degildi..
daha sonra bi arkadas illede opet dene cok fark edicek dedi opetten aldim bi sure aracin gidisi biraz daha duzeldi, patirtilarda azaldi biraz..
daha sonra netten arastirdim, shell ve bp diyordu genel cogunluk, bp ve shell e yoneldim, arac dahada sarsintisiz calismaya basladi ve daha iyi gidiyor artik..
ben artik shell tercih ediyorum, bp de iyi ama shell bana daha yakin diye gidiyorum..
gayette memnunum suan..
yakit makit hesaplamadim hicbirinde ama arac daha stabil calisiyor ve daha rahat ivmeleniyorsa benim icin az yakan odur :D

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #27 : 10 Haziran 2011, 00:31:00 »
gazı shell den aklı kelden alırım herzaman  >:D
H.G WORKS