Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: LPG'ye geçince motor ısınana kadar pır pır ediyor  (Okunma sayısı 21341 defa)

merhaba arkadaşlar.99 model 1.6 hb otomatik vites polo aracım var.üzerinde Atiker sıralı sistem lpg kiti mevcut.sabahları özellikle soğuk günlerde çalıştırdığımda benzinden lpg ye geçtiğinde motor ısısı 80-90 dereceye gelene kadar motor pır pır ediyor,gaz yemiyor,bazen stop ediyor(benzili kullanımda hiçbir sıkıntım yok)ı .Yetkili serviste gaz ayarı yaptırdım.lpg ye geçiş derecesini yükselttiler.Yinede aynı problemle karşılaşıyorum.
Tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Ynt: LPG'ye geçince motor ısınana kadar pır pır ediyor
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2012, 15:15:41 »
Lpg devreye girince biraz fazla elektrik çekiyor, benzinde belli olmayan arıza lpgde belli oluyor. Bobin bujiler ve buji kablolarını kontrol ettirin bence.

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2012, 16:00:18 »
Hic ugrasma bendede ayni sorun var ancak aracini bos yere kurcalattiginla kalirsin bendede ayni sorun var motor isinana kadar benzinde gidiyorum kendim elle sonra lpg aliyorum bana kalirsa lpg li aracta motor sogukken bunu yapmasi normal tabiki daha tecrubeli arkadaslar daha iyi bilir ama bence bu boyle kis aylarinda hem bu sekilde kullanarak motoruda yemiyorsun diye dusunuyorum taktir senin arkadasim bu arda aracim 6 n 99 manuel vites zavoli sirali sistem saygilar
I Love PoLo

« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2012, 16:04:06 »
aracı 2012 mart ayında almıştım.daha öncede soğuklarda aracı kullandım,1 ay öncesine kadar sorun çıkartmıyordu.

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2012, 16:13:21 »
aracı 2012 mart ayında almıştım.daha öncede soğuklarda aracı kullandım,1 ay öncesine kadar sorun çıkartmıyordu.
Ankarayi bilmiyorum ama izmirde bir ay oncesine kadar bende boyle bir sorun yasamiyordum cunku havalar iyiyidi simdi dahada sogudu arkadasim bence tamamiyle havanin soguk olmasi ve lpg ile alakali baska bir sey degil
I Love PoLo

« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2012, 17:25:16 »
Ben geçen yıl -30 derecede bile sorun yaşamadım lpgde. Gaz da kötü olabilir. Aygaz deneyin birde.

« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2012, 09:01:03 »
Ben geçen yıl -30 derecede bile sorun yaşamadım lpgde. Gaz da kötü olabilir. Aygaz deneyin birde.
Genelde aygaz veya yan ürünü olan Lipetgaz kullanıyorum.

« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2012, 09:22:59 »
Genelde aygaz veya yan ürünü olan Lipetgaz kullanıyorum.

Lpg kiti garantili mi ? Ayarı nerede yaptırdın ?

« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2012, 13:16:20 »

Lpg kiti garantili mi ? Ayarı nerede yaptırdın ?
Atiker yetkili srviste ayar yaptırdım.Kitin garantisi doldu.

« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2012, 14:28:43 »
Atiker yetkili srviste ayar yaptırdım.Kitin garantisi doldu.

Hangi servis ?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2012, 15:29:06 »
merhaba
 benzinden lpg ye geçiş ısısı ayrlanabilir bir durumdur belliki senin ki  düşük ısıda geçişe izin veriyor lpg servisine gidip durumu anlatarak ayarı yükseltmelerini istiyeceksin bu kadar basit.
  daha önceden sorun çıkartmadığına eminsen hararet müşüründe arızalı olabilir  müşür değerini sistem ortak kullanır .
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2012, 15:49:43 »

« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2012, 17:41:47 »
Sistem Mühendislik
;D Bende orayı önerecektim. 1,5 yıl oldu Atikeri taktıralı sorun yok şükür. O zaman arıza lpg kitinde değil gibi. Arkadaşın dediği gibi hararet müşiri yüzünden de olabilir.

« Yanıtla #13 : 12 Aralık 2012, 10:24:35 »
;D Bende orayı önerecektim. 1,5 yıl oldu Atikeri taktıralı sorun yok şükür. O zaman arıza lpg kitinde değil gibi. Arkadaşın dediği gibi hararet müşiri yüzünden de olabilir.

Hararet müşürü nasıl bir arızaya sebep verebilir.Bilgilerinizi paylaşırmısınız :-\