Gönderen Konu: lpg ye erken mı gecıyor ne :(  (Okunma sayısı 17660 defa)

Çevrimdışı ertankab

• Profili Görüntüle
lpg ye erken mı gecıyor ne :(
« : 31 Mayıs 2010, 00:40:02 »
96 model 1.4 hb polom sabah ilk çalıstırınca 3 sanıye sonra lpg ye gecıyor ama lpg ye gectıgı anda devrı dusup ıstop edıyor.

sayet kendısıne bırakmazsam, 3 km cıvarı yoldan sonra lpg ye kendım gecırdıgımde sorunsuz devam edıyoruz yola, hıcbır sıkıntı yaratmıyor.

yenı duydugum bısı var; sanırım sıralı sıstem yazılımında motorun sıcaklıgı şu olunca lpg ye gec dıye ayarlanıyormus. sanırım ayarı yapıldıgında usta buraya +3 derece gırdı, emın degılım ama. motor sıcaklıgının kac dereceye ayarlanması gerektıgını netlestırecek bırı var mı?

veya bu sıkıntının sebebını baska seye mı baglamalıyım?

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
Ynt: lpg ye erken mı gecıyor ne :(
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2010, 10:10:28 »
çok erken geçiyor. 1 dakka sonra geçmesi lazım. Motor ısınmıyor ondan stop ediyor Bilgisayarda ayarına bi baktır. Eğer  normalse lpg ısı müşürün arızalıdır. Onu kontrol ettir.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı ertankab

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2010, 10:13:58 »
tamam ozkan. bugun veya yarın bı gıdıp ayarına baktırıyım, olmazsa lpg ısı musurune baktırayım :) sagol

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2010, 10:22:23 »
Birde eğer çok zaman geçtiyse lpg filtrene de bi baktır.Gerekiyorsa onu da değiştir.

Ben bu mevzu yüzünden çok uğraştım Kolay gelsin
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2010, 11:01:10 »
yenı duydugum bısı var; sanırım sıralı sıstem yazılımında motorun sıcaklıgı şu olunca lpg ye gec dıye ayarlanıyormus. sanırım ayarı yapıldıgında usta buraya +3 derece gırdı, emın degılım ama. motor sıcaklıgının kac dereceye ayarlanması gerektıgını netlestırecek bırı var mı?

yapılan en sağlam ayar 70 derecede geçmesi üzerinedir, 70 dereceye ayarlatın derim, aracın lpgye erken geçmesi aracı sıkıntıya sokar

Çevrimdışı ertankab

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2010, 12:35:01 »
Birde eğer çok zaman geçtiyse lpg filtrene de bi baktır.Gerekiyorsa onu da değiştir.

Ben bu mevzu yüzünden çok uğraştım Kolay gelsin

bugun gıtme ısı yattı zaten :) ıns yarın gıttıgımde once gecıs zaman ayarına, sonra da sırayla gecıs sıcaklıgı, lpg fıltresı ve lpg ısı musurune baktırıcam :)

herkese tesekkurler.

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2010, 21:41:31 »
zaten iyi bir lpg ustasına götürürsen bunları söylemene gerek bile yok , boralp arkadaşımızın dediği gibi 70 derecedir ve min 1 dk ya ayarlanır

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2010, 12:34:56 »
70 derece olduğuna eminmisiniz. benim ayarım 40 derece. Ben de nadir de olsa stop etme sorunu yaşıyorum ama 70 derecede çok fazla değil mi.

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2010, 13:38:37 »
70 derece olduğuna eminmisiniz. benim ayarım 40 derece. Ben de nadir de olsa stop etme sorunu yaşıyorum ama 70 derecede çok fazla değil mi.

ben 70 derece diye biliyorum  ve araçta gözlemlediğim de o , ne zmn araç lpg ye geçse 70 den hemen yükselmeye başlıyo , ama senin için sorarım bi kez dha

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2010, 23:48:20 »

bana kalsa 90da geçsin, 70 ideal olduğu için genelde o ayarı yaparlar, araba soğukken lpg motorda özellikle uzun vadede problem çıkartabilir, titreme de yapar, sarsma da yapar, haftada en fazla 5 lira benzin fazladan yakacağıma 90da geçsin önemli değil, motoruma bişey olmasın

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2010, 08:36:12 »
yaa  biz 70 dedik ama değil  ;D arkadşımızın dediği gibi 40 derece galiba , sabah gelirken baktım da

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2010, 12:41:22 »
hacı 40 da olur 70 de 90da, ben sdce 70e ayarlattım, ne kadar geç o kadar iyi diye dedim, 70 tabiki bir standart değil  8)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Haziran 2010, 16:05:22 »
anladım   ;)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Haziran 2010, 21:29:48 »
benim bildiğim ısıya göre değil devre göre geçer. kışın soğuk havalarda kısa mesafelerde hararetin 50 dereceye  varmadığı zamanlar oluyor. o halde bile geçiyor. ısıya göre geçmeyi ilk defa burda okudum
Araba binmek içindir..