Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: lpg yardım ?  (Okunma sayısı 4438 defa)

lpg yardım ?
« : 17 Mart 2010, 11:08:17 »
selam arkadaslar bende lpg taktırmak yada taktırmamak arasında kararsız kaldım bende 2005 model 1,4 basicline otomatik aracım var ş.içi yaklaşık 330krş yakıyor(50tl'ye 140km anca gidiyorum )bu yüzden gaza geçmeyi düşünüyorum.yılda ortalama 10,000 km gidiyorum.sizce ne yapmam gerekiyor.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: lpg yardım ?
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2010, 12:18:19 »
merhaba günlük 30 km civarında yol yapıyorsanız ve en önemlisi lpg takıldıktan sonrada aynı km yi yapacaksanız  lpg taktırmanız mantıklı olacaktır.aracım az yakıyor diye hafta sonları veya boş zamanlarınızda daha fazla gezerseniz  8) gün içinde elde etmiş olduğunuz kardan daha fazlasını  başka alanlarda harcamış olcaksınız (dışarıda yemek yemek   vs vs vs ) lpg de aracınız tahmini 200 tl civarlarında yakacak olduğunu düşünürsek 50 tl ile 250 km yol yapacaksınız.  :saygılar

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #2 : 18 Mart 2010, 08:22:39 »
bununla ilgili bir web sitesi vardı. yakıt tüketiminizi yaptığınız yolu yazıp tüp taktırmanın ekonomik olup olmadığını hesaplayan bir sayfa vardı. o sayfayı bulabilirsiniz. şahsen yıllık 10 bin km için hiç durmadan iyi bir yere bağlatırdım. az değil. 33 Kuruş X 10 bin km derseniz 3 bin 300 Tl çıkar. bu benzin masrafı.tüpten elde ettiğiniz ekonomi sayesinde zaten karşılar. satarkende kolay satılır. ancak arabanın orjinalliği gidiyor. her yıl 20 küsur tl ölçüm yaptırıp uğraşırsınız.. takıldıktan sonra bir de vizesi var tabi.

« Yanıtla #3 : 18 Mart 2010, 08:23:46 »
unutdamdan tüpün filitreleri her 10 bin km'de değşiyor. bakımı falan derken bunun içinde 50-60 tl gidiyor...

« Yanıtla #4 : 18 Mart 2010, 10:27:23 »
ben 4 ayda 13.000 km yaptım ve gaza geçmek yeni aklıma geldi ve iyiki geçmişim...benimde otomatikti simdi cebimde rahat kafamda
çekişi falanda düsmedi gayet ekonomik...brc yi tavsiye ederim sana

« Yanıtla #5 : 18 Mart 2010, 17:58:51 »
kardeş ben de senin gibi çok düşündüm bende senin gibi 10000 km civarı yapıyorum. lpg ye geçtim sorunlar yaşarım diye çok korkuyodum. nerdeyse üç ay oldu şükür daha tık demedi. benim arabada otomatik vites. şimdi 185-190 şehir içi anca yakıyo. taktırdığın model ve ustada önemli iyi araştır internette yorumlara bak öyle karar ver.

« Yanıtla #6 : 21 Mart 2010, 00:45:24 »
Merhaba ,

aranıza yeni katıldım
bende de benzinli POLO 2004  1.4 basicline var ; istanbulda şehiriçi 100 TL ile 300 km yapmaya başladım. Ayda da 1.000 km kullanıyorum , hal boyle olunca LPG taktırmayı kafama koydum . BRC taktıracağım ama USTALIK meselesi sebebiyle nerede bunu yaptıracağım konusunda tereddutum var.
İstanbulda aracına BRC taktıranlar bana nerede taktırdıklarını ve varsa tavsiyelerini yazarlarsa çok sevineceğim .
Bu siteden firma ismi verilmesi MODERATOR tarafından uygun gorulmeyip silinme ihtimali olabilir mi bilmiyorum , problem oluyorsa   
[email protected]
adresime değerli bilgilerinizi bekliyorum 
simdiden tesekkurler