Gönderen Konu: lpg ve araç muayene  (Okunma sayısı 7643 defa)

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
lpg ve araç muayene
« : 19 Mart 2011, 01:50:10 »
bir hafta içinde aracıma lpg taktırcam..lpg taktırdıktan sonra ruhsata işletmeden önce muayene ettirmek lazımmış..Aracımın 2012 ye kadar muayenesi var zaten...bir kaç yerde okudum xenon far celik jant abart egsoz film camlar kesinlikle geçmiyormuş...Cok saçma geldi bana lpg için tekrar bütün arabayı muayeneyemi sokucaz...

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: lpg ve araç muayene
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2011, 01:54:17 »
malesef oyle  :(

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2011, 10:02:55 »
lpg montajı yaptırdığınız yere bu durumu anlatın yapılması gereken işi anlatacaktır size 2012deki vizeye kadar gitmenize gerek kalmaz  :tamamdir

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2011, 10:43:58 »
malesef oyle  :(
bir hafta içinde aracıma lpg taktırcam..lpg taktırdıktan sonra ruhsata işletmeden önce muayene ettirmek lazımmış..Aracımın 2012 ye kadar muayenesi var zaten...bir kaç yerde okudum xenon far celik jant abart egsoz film camlar kesinlikle geçmiyormuş...Cok saçma geldi bana lpg için tekrar bütün arabayı muayeneyemi sokucaz...

kesinlikle muayeneye girmesi lazım.
Aşamalar
1- LPG takılan yerden proje alınacak
2- Makina mühendisleri odasından sızdırmazlık raporu (25 TL)
3- Şöförler cemiyetinden ilgili belge
4- Muayene (135 TL)
5- Trafik tescil (70 TL civarı) ruhsat değişimi

Ben tüm bu işlemleri devir alırken yaptırdım. Temiz iş oldu tek sorun tekrar muayene.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2011, 12:02:55 »
O dediğin çelik jant nasıl geçmez ona akıl erdiremedim ben :) abart egzoz cam filmi zenon hafif kusur olarak geçer ben daha geçen yaptırdım oradan biliyorum muayeneden geçiyor ancak kıl bir polise denk gelirsen cezayı yazıyor

Çevrimdışı Salu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2011, 14:51:44 »
O dediğin çelik jant nasıl geçmez ona akıl erdiremedim ben :) abart egzoz cam filmi zenon hafif kusur olarak geçer ben daha geçen yaptırdım oradan biliyorum muayeneden geçiyor ancak kıl bir polise denk gelirsen cezayı yazıyor

inşalalh öyle olur geçerim bende.. bende forumlardan araştırp yazdım..başına gelenler yazmş ne kadar doğru nekadar yanlış bilmiyorm....

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2011, 15:23:14 »
yalnız herşeyini tam yapta zaten 7. hafif kusurda araç geçmez muayeneden o yüzden far ayarını motor üzerindeki noları falan kontrol et bari onlardan eksik çıkmasın :)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Mart 2011, 12:14:16 »
en önemli yapman gerekenler elektrik sistemi ( sinyal - far- stop- geri vites lamba kontrolü ) frenler, lastik,silecekler ve suyu, yağ kaçağı kontrolü ve trafik setleri bunlarda sorunun yoksa al randevunu git direk geçersin ( lpg sızdırmazlık, ve eksoz emisyonu belirtmeye gerek yok )

Çevrimdışı gez_gin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2011, 13:54:56 »
usta aldıgın yerle konuş faturayı kesmesin muayenen geldigi zaman faturayı keser yeni takılmış gibi gosterir faturada bu kadar boşa muayeneye girme o geçmez diyenlerde ya bol keseden attı ya dalga geçtiler tayfunun dedikleri şeyde bi sorun yoksa bide gittigin yerdeki tüvtürk gıçık deyilse geçersin rahatça

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Mart 2011, 10:17:17 »
Çelik jant kusur bile değil. Far ve cam filmi hafif kusur. Kim geçmez diyorsa halt etmiş. Ben geçtim ordan biliyorum.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil