Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: LPG Uyumu  (Okunma sayısı 20419 defa)

LPG Uyumu
« : 13 Ocak 2010, 13:38:37 »
2007 model 1.6 102 hb otomatik golf'üme dayanamayarak tüpü takdırdım, ilk üç ay sııntısız bindim, son 4 aydır tüpteyken rölantide (ışıkta beklerken) araçta pırpırlama oluyor, hatta bazen sönüyor, en az 10 kez tüpün programını yeniledik nafile, en son tüpün ecosunu değiştirdik az bişi iyileşti ama yinede yapıyor, bu arada arac benzinde bu sıkıntıyı hiç yapmıyor, bu tür araçların normaldede rölantide hafif salladığını biliyorum, benzinle gezerken, beklerken gayet normal, tüple gezerken ışıklarda pırpırpır deli oluyorum, ayrıca arabanın boğaz kelebeği dediler temizlettim, bobin dediler yetkili servise kontrol ettirdim sağlam, yağı suyu bujiler dediler hepsini yeniledim, yokyokyok olmuyor, ilk başlarda opetle başladım sonra shele döndüm sonra tekrar opete döndüm yani firmada değiştirdim,  bilgi veren olursa sevinirim. tşklerrr

Merhaba yazmak zor olmamalı.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2010, 13:49:17 Gönderen: G60 »

Ynt: LPG Uyumu
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2010, 16:07:52 »
özr  merhaba,

« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2010, 20:31:26 »
hangi marka lpg taktırdınız atiker ise genelde kışın atikerlerde sorun yaşanıyormuş...

« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2010, 14:28:57 »
zavoli taktırmıştım, ancak tüp işi şans işi birazda

« Yanıtla #4 : 29 Ocak 2010, 00:05:05 »
Tüpün markası kadar kime taktırdığında çok önemli.zavolli de iyi sayılabilecek lpg markalarındandır.lpg işinde en önemli olay hangi marka olursa olsun tüpün ilk montaj aşamasıdır.bence sorunun tüpün montaj aşamasında.araca aldığın gazın markası falan çok önemli değil sorun varsa en iyi gazı alsanda yine aynı şeyi yaşarsın.bence tüpü taktırdığın yere git gerekirse tüpü komple söktür başka taktır zaten garantisi vardır.
ama mutlaka işi bilen biri yapsın montajı çok basit bir şey değildir ve montajda sorun olursa yıllarca uğraşırsın.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 12 Şubat 2010, 20:27:25 »
Pır pır dediğiniz boğaz kelebeğinin açı tutturamamsı. Genel LPG sonrası yaşanıyor. Aracın LPG takma sırasında açısı kayıyor daha sonra arç sabtleyemediğinden gavz verip kesiyor.

"VAG-COM bu konuda yardımcı olur...kelebeğin ayarını sıfırlıyorsun sonradan kendi olması gereken değeri atıyor...
 Vag-com 409.1 Uyumlu OBD Kablosu " demiş ""cendermen""" arakadaş.

Bende de aynen böyle oldu. LPGyi taktırdım boğaz kelebeğim yerinde durmuyordu sürekli in çık. Öncelikle hararet müşiri değiştirildi(bu çok önemli zor çalışmaya sebep oluyor) sonra  cihaza bağlanıp yukarıdaki işlem yapıldı. 55.000 kmdir sıfır hata ile çalışıyor sistemim. marka farketmez. Yanlız artık bujini kısa aralıkta değiştirmalisin 15.000 yağ ile beraber orj buji ideali.

BRC ve  Lovato araştırmas yapıyorum diğer forumlardada onlarda pek sıkıntı yok. Ama senin bahsettiğin markadan değil yukarıdaki paragrafla alakalı
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2010, 20:28:56 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2010, 22:31:25 »
Zor çalışma derken?? benim hararet müşiri değişti ama yansanayi olabilir.bir problem olur mu?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2010, 22:58:28 »
Tüpün markası kadar kime taktırdığında çok önemli.zavolli de iyi sayılabilecek lpg markalarındandır.lpg işinde en önemli olay hangi marka olursa olsun tüpün ilk montaj aşamasıdır.bence sorunun tüpün montaj aşamasında.araca aldığın gazın markası falan çok önemli değil sorun varsa en iyi gazı alsanda yine aynı şeyi yaşarsın.bence tüpü taktırdığın yere git gerekirse tüpü komple söktür başka taktır zaten garantisi vardır.
ama mutlaka işi bilen biri yapsın montajı çok basit bir şey değildir ve montajda sorun olursa yıllarca uğraşırsın.

:tamamdir

%50 marka % 50 işçilik
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #8 : 21 Şubat 2010, 20:31:20 »
arkadaşlar bende 2001 golf var.2,5 sene oldu alalı üzerinde de ZAVOLİ markaLPG vardı.  hiç tüp bakımına bile gitmeden arabanın yıllık standart bakımlarını yaptırdım ve tık demeden bindim.fakat yeni yeni tüpte arıza çıkarmaya başladı 2 sefer enjektör temizliği yaptırdım ve 2 sefer para ödedim, sonra  enjektör arızalı dediler enjektör ve tamir takımı değişimi ve yine tabiki para şimdilik iyi gibi ama yakıt durumu nasıl şuan belli değil.

yani şunu demek istiyorum:
1- birdaha araba alırsam tüp taktırmayı düşünmüyorum.çünkü yılda 10.000 km anca yapıyorum
2- eğer lpg takılacaksa marka hiç önemli değil atiker, zavoli, brc, lavoto olması farketmez montaj ve işçilik çok önemli bunu sakın gözardı etmeyin.
3- lpg takılınca herşey bitmiyor yıllık bakımları varmış.
4- eğer birde enjektör sorunu yaşarsan çok para veririsiniz tekrar.

benim arabanın montajını ve ayarını yapan kişi gerçekten ustaymış araba 3,5 sene tüp ayarına bile gitmedi.ama ondan sonra il il zavoli ustası aramaya başladım.eski takan adamda zavoliyi bırakmış.lpg servisleride çok önemli tüpü taktırınca herşey bitmiyor.

« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2010, 21:02:59 »
benim araçta da aynı sorun. araçtan soğudum. bence lpg iş değil arkadaşlar. tasarruf istiyorsan dizel araba alacaksın. haa gaza bastı mı, benzindeki gibi o tepkiyi alamazsın ama en azından bizdeki gibi pır pır etmez motor. aracın motorundan hacı murat 131 gibi ses geliyor, tiksindim vallahi, doğan görünümlü şahin sürüyorum gibiyim.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #10 : 26 Şubat 2010, 23:52:49 »
LPG de 55.000 km ye yaklaştı ben sorun neredeyse yaşamadım(ilk taktırdığımda işçilik kusuru vardı iyi bir usta bulduk başka yerde geçti). %50 marka+%50 kaliteli işçilik ve bilgi lafına katılıyorum. Zamanın da bakımda yaptırdın mı sıkıntı olmuyor.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2010, 23:54:01 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di