Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: lpg takılınca muayene  (Okunma sayısı 22779 defa)

Ynt: lpg takılınca muayene
« Yanıtla #14 : 03 Mart 2010, 19:14:27 »
Abi bu ikisinin de ağır kusur olarak geçmesi çok güzel bence.Yanlış anlama beni. Bu beyaz ışıklar yolda karşıdakini mahvediyor.  El freni işi de çok çok önemli. Geçenlerde bir arkadaşımızın arabası durduk yere 20 metre kaydı (araç otomatikti el freni çekili halde)   .    El freni balataları da normal fren balatalarından farklıymış bilgin olsun ;)

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #15 : 03 Mart 2010, 21:24:50 »
evet bende balataların ayrı olduğunu bugün BOSCH CAR da öğrendim.  başka bir topikte şunu yazdım az önce;
kısa, park ve uzunlar beyaz ışıktı. hepsini orjinal osram 55 watlık yaptırdım. aslında parklara bişey demiyorlarmış ve de parklar akşam üzeri sadece park açıldığında güzel oluyodu ama usta değiştirmiş ben de uğraşmaktan sıkıldığım için hepsini sarı yaptırdım. bugünde el frenini yaptılar. ellerinde tek halat kalmış, en arızalı olan halatı değiştirdiler ve tüvden geçecek şekil ayarladılar. muayneden geçtim. cumartesi de 2. halatı değiştirecem. halat 45tl + işçilik 50 = 95 ama pazarlık ettim 80 verdim. cumartesi gelince de 2. halat değişimine işçilik vermem dedim, hallederiz dediler ama bakalım. onu da bir 50 tl ye halledebilirsem. toplamda elfreni halat değişimi 130 u bulacak. ampullere de 35 verdim.
      bu arada freni yapan yer rize BOSCH CAR. adam herşeye bilgisayarla baktı ve aracı az benzin yaktırim diye çok düşük devirde kullanmışsın, diğer gelen golf lere göre az kaçıyor, motorunu ayriyeten birgün gel de biraz güçlendireyim dedi. acaba ne yapacak ki. acaba bogaz kelebeği temizliği felan mı. 3 senedir o tarz bişey yaptırmadım. sadece yağ, filitre değişimi ve geçen yaz ağır bakım yaptırmıştım(triger ve devir daim).   herhalde para fazla geliyor, bu aralar motora biraz bayılacam.

« Yanıtla #16 : 03 Mart 2010, 22:41:08 »
Abi tüvden geçecek şekilde yerine tamamen halat değiştirseler daha iyi olmaz mıydı? Yanlış anlama ;)

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #17 : 03 Mart 2010, 22:50:13 »
   ellerinde tek halat kalmış, cumartesi gelicek, o zaman diğerini de değiştireceğiz.  ;) yoksa ben de yarım iş sevmem.

« Yanıtla #18 : 15 Eylül 2010, 10:36:06 »
mmo ve tüv muayenelerini tamamladım.

trafik şube'deki ruhsat değişimini nasıl yapacağım? Dosya ve dilekçe hazırlanmalı diye yazılmış bir kaç yerde. örnek dilekçe var mıdır? dosya denen şey proje, fatura vb. evrakların fotokopileri midir?

bir de ruhsatın bir yaprağı yeni (arabayı ikinci el olarak temmuz'da almıştım) diğeri ise eski. iki yaprak da değişmek zorunda mı?

« Yanıtla #19 : 19 Aralık 2010, 18:34:23 »
xenon geçmyomu şimdi muayneden ya?

« Yanıtla #20 : 25 Aralık 2010, 00:07:16 »
mmo ve tüv muayenelerini tamamladım.

trafik şube'deki ruhsat değişimini nasıl yapacağım? Dosya ve dilekçe hazırlanmalı diye yazılmış bir kaç yerde. örnek dilekçe var mıdır? dosya denen şey proje, fatura vb. evrakların fotokopileri midir?

bir de ruhsatın bir yaprağı yeni (arabayı ikinci el olarak temmuz'da almıştım) diğeri ise eski. iki yaprak da değişmek zorunda mı?
Bi yaprak değişiyor 46 lira dosyada ek-1den iki tane, lpg projesi, firma yetki belgesi, eski ruhsat,fatura olması lazım. Bugün bizimki işlendi en sonunda.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

« Yanıtla #21 : 24 Şubat 2011, 19:45:59 »
ömer faruk geçiyor xenon yeni yaptırdım