Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: lpg takılınca muayene  (Okunma sayısı 22786 defa)

lpg takılınca muayene
« : 27 Ocak 2010, 19:03:19 »
tüp takıldıktan sonra aracın muayenesi varsa  tekrar muayene ye gerek varmı şimdiden teşekkürler

Ynt: lpg takılınca muayene
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2010, 19:15:35 »
Var tabi ben dün yaptırdım.126.26 TL

« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2010, 23:10:19 »
ek olarak ruhsat işlenmesi icinde 108 tl vereceksiniz neden ruhsat kagitlarinin fiyatı o  >:( devlet soyuyor.

« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2010, 23:24:30 »
Arkadaşlar 3 gün önce aracıma LPG taktırdım ve henüz ruhsata işlenmedi, bu arada aracımın normal muayene zamanı da gelmiş durumda (06.02.2010).

Yarın araç muayene istasyonuna gidiyorum ama kafama takıldı, yarın yaptıracağım muayene sadece LPG'nin ruhsata işlenmesi için mi yapılmış olacak yoksa hem normal muayene hem de LPG'nin işlenmesi için gereken muayene aynı anda mı yapılmış olacak?
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2010, 23:24:41 Gönderen: tolgapolo »

« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2010, 13:19:11 »
Projen hazır mı?Önce sızdırmazlığa gideceksin. Sonra EK-1 hazırlatacaksın ya da kendin de yazarsın 2 tane olacak. sonra tüv e gideceksin.Olay bu.Kazıklanmayın sakın.AMan abi 1 gün bile geçirme 1 aylık faiz yersin 15TL o da.

« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2010, 19:54:54 »
Eyvallah abi, yediğimiz kazığın haddi hesabı yok zaten >:(

Bugün yaptırdığım işlemler ve ücretleri:

1. Sızdırmazlık raporu......26 tl
2. Egsoz emisyon ölçümü(1 Ocak'tan itibaren zorunlu olmuş ve yaptırmayan araç muayeneden geçemiyor)........26 tl
3. Araç muayene........126 tl

Aracımın ön rotillerinde boşluk saptandı(gerçi daha önceden Paşa Otomativ'den Eyüp ve Serkan ustalar söylemişlerdi arızayı ama yaptırmayı ileri bir tarihe ertelemek durumunda kalmıştım) ve bir de motor numarasını okuyamadılar ve aracım muayeneden geçemedi. Motor numarasını belirleme yetkisinin sadece yetkili servislerde olduğunu söyleyip bir de form verdiler. Neyse, yetkili servise gittik, adamlar rotiller için 230 tl, motor numarasını tespit için de pişkin pişkin 35 tl istediler :D, kızdım, çıktım gittim. Daha sonraki günlerde vaktimin olmayacağını bildiğim için koşturdum, yakındaki bir özel servise gidip rotilleri hallettirdik, motor numarasını da okunabilecek şekilde temizlediler, akşam 5'e doğru kan ter içinde yetiştik muayeneye ve pulumuzu aldık. ;D

Ruhsata yetişemedim bugün o da 90 tl.'ymiş.

Kazıktan bol ne var abi bu memlekette, hangi birinden kaçacaksın? İyice slalomcu olduk bütçeyi denkleştireceğiz diye ama nafile... :D

« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2010, 19:19:17 »
90 TL tek yapraksa çok. Tescil belgesi 46TL dir .Yanlışın olmasın?Bu arada ne marka kit taktırdın?
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2010, 19:20:31 Gönderen: polo38 »

« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2010, 23:52:40 »
Valla gidince göreceğiz ne kadar tutacağını polo38, hafta içi gideceğim, ne kadar tuttuğunu buradan yazarım.

BRC Sequent MY07 taktırdım, performansta hiç bir değişme yok, yakıt tüketimi de şöyle:

Depoyu fulleyip 140 km gittim ve tekrar fullemek için 21 tl'lik gaz aldım(11,35 lt.) litre fiyatı 1.85 tl'den

100*11,35/140=8,1 lt (100 km.deki yakıt tüketimi)

8,1*1,85/100=1,49 tl (1 km'deki yakıt tüketimi)

140 km'nin çoğunu İzmit-Gebze arası otobanda yaptım ve 30-40 km civarı da şehiriçi kullandım, otobanda da performansta düşme var mı diye biraz süratli kullandım. Bence hiç fena değil, ikinci depodan sonra yakıt tüketimi biraz daha düşebilir diyorlar, hiç düşmese bile şu anki tüketimi de yeter bana. :tamamdir

« Yanıtla #8 : 06 Şubat 2010, 23:57:19 »
Performans düşmedi lpg de daha iyi hızlanma elde ediyorum.Şaka gibi. :D

« Yanıtla #9 : 07 Şubat 2010, 00:12:51 »
Sen de BRC taktırmıştın değil mi? Yakıt tüketimini hesaplayınca yazarsan sevinirim.

« Yanıtla #10 : 13 Şubat 2010, 01:30:18 »
fazla gaza basmayin derim anca yetiştirir lpg  ;D :D

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #11 : 01 Mart 2010, 23:19:40 »
arkadaşlar benim araca lpg taktırdım. bugün sızdırmazlığı alıp, şöförler odasına gittim ve o işleri hallettim. az önce de internetten tüv için sıra aldım yarına ama 2 tane sorum var.
      1-önce muayne yaptırıp, sonra ruhsata lpg yi işletiyoruz değil mi?
      2-benin daha muayne ve egzoza 1 sene vardı. şimdi benim egzoza da gitmem gerekiyor mu?

« Yanıtla #12 : 02 Mart 2010, 01:37:45 »
arkadaşlar benim araca lpg taktırdım. bugün sızdırmazlığı alıp, şöförler odasına gittim ve o işleri hallettim. az önce de internetten tüv için sıra aldım yarına ama 2 tane sorum var.
      1-önce muayne yaptırıp, sonra ruhsata lpg yi işletiyoruz değil mi?
      2-benin daha muayne ve egzoza 1 sene vardı. şimdi benim egzoza da gitmem gerekiyor mu?

şoförler odasında hallettim dediğin EK-1 formu dur umarım. değilse o form ile gitmen gerekir (sarımtırak renkli 2 sayfa)
dediğin gibi önce muayneyi yaptırıyorsun, onlar EK-1 formuna işliyor sende trafiğe veriyosun ruhsata geçiyorlar.
egsoza gitmen gerekmiyor olması lazım. ben gitmemiştim daha süresi olduğu için (2009 aralıkta)

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #13 : 02 Mart 2010, 21:18:30 »
   aynen öle oldu hocam da benim araç muayneden geçemedi.
       1-el freni tutmuyormuş, eskiden hafif kusurdu şimdi ağır kusur görüyorlarmış ve el frenini iyi bir ustaya yaptır yoksa son hakkın 126 tl yanar dediler
       2-100 tlye uzun kısa tüm ampulleri beyaz yaptırmıştım arabayı alınca, sarı taktır 2010 dan itibaren o da ağır kusur sayılıyor dediler.
sonuç yarın bunları yaptırıp tekrar gideceğim.