Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: LPG Sorunu!  (Okunma sayısı 12222 defa)

LPG Sorunu!
« : 06 Aralık 2012, 03:51:15 »
Arkadaşlar merhaba. LPG' li aracım bikaç gün önce sabahları gaza geçtikten sonra teklemeye başladı ve içeri gaz kokusu geldi. Daha sonra iyice rahatsız edince benzine aldım. Daha önceleri bu sorun yokken de sabit 90 100 km de gittiğimde araç hafif tekleme yapıyordu..
Ankarada tartarini servisine götürdüğümde gaz ayarı yaptırdıktan sonra usta lpg enjektörlerinden birinin arızalı olduğunu fakat çekişi ve yakıtı fazla etkilemeyeceğini söyledi fakat usta dediğim kişi genç tecrübesiz birisiydi. Şimdi urfadayım, bugünlerde aracı sanayiye öncelikle tartarini servisine götürmeyi düşünüyorum. Daha önce gazla hiç sorun yaşamamıştık ailedeki aracımla fakat bu ilk aracım benim lpg ile ilgili ne gibi bir sorun olabilir? Eğer enjektör değişmesi gerekiyorsa yaklaşık ücreti ne kadardır fahiş fiyata karşı korunalım  8) Birde boramın çekişinden şikayetçiydim, bikaç gündür benzinde kullanıyorum aracın sessizliği ve performansı çok fazla değişti arabamı daha çok sevdim şaşırttı beni. Heralde lpg sisteminden kaynaklanan sorun çekişi de etkiliyordu, yoksa bu kadar fark olmaz zannediyorum.

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: LPG Sorunu!
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2012, 16:53:50 »
Fiyatları incele istersen.

http://www.lpgyedekparca.com/index.php

« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2012, 20:43:22 »
hocam lpg li otomatik boralarda görülebilen bi sıkıntı. lpg sistemi 4 yılı veya 60000 i geçti ise bi elden geçirtmek lazım. enjektörlerin fiyatları  markaya göre değişebilir. çok büyük bi sorun değil ehil olan bi usta 1-2 saatte halleder merak etmeyin. geçmiş olsun

« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2012, 19:53:38 »
Arkadaşlar sanayiye gittim atiker ve tartarini nin yetkili servisi imiş. Usta bilgisayara bağladı baktı enjektörlerden de şıkırtılı ses geliyordu araba rolantideyken, usta enjektörlerin değişmesi gerekir dedi. Atiker takarsak 150 tartarini takarsak 300 TL dedi. Atiker taksak sorun olur mu dedim, olmaz aynı işi yapıyo dedi ama kararsızım. Lpg sitesinden baktım fiyatları normal söylemiş gibi. Şimdilik benzinde kullanıyorum araç biraz kendine gelsin diye  :-\  Sizce atiker taktırsam sorun olur mu, yoksa üzerindeki marka olan tartarini mi taktırayım ne dersiniz.

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2012, 22:37:23 »
Arkadaşlar sanayiye gittim atiker ve tartarini nin yetkili servisi imiş. Usta bilgisayara bağladı baktı enjektörlerden de şıkırtılı ses geliyordu araba rolantideyken, usta enjektörlerin değişmesi gerekir dedi. Atiker takarsak 150 tartarini takarsak 300 TL dedi. Atiker taksak sorun olur mu dedim, olmaz aynı işi yapıyo dedi ama kararsızım. Lpg sitesinden baktım fiyatları normal söylemiş gibi. Şimdilik benzinde kullanıyorum araç biraz kendine gelsin diye  :-\  Sizce atiker taktırsam sorun olur mu, yoksa üzerindeki marka olan tartarini mi taktırayım ne dersiniz.

Atiker'den uzak dur. Ben her 10.000 KM bakımına gittiğimde enjektör değiştirdiler. Arızalanmış diye. Belki bana öyle denk geldi. Ücretsiz garantiden değiştirdiler.

« Yanıtla #5 : 14 Aralık 2012, 22:21:26 »
Arkadaşlar 300 TL' ye enjektörleri değiştirdim valtek marka. Daha sonra vw özel servisine gittim ve canımı sürekli sıkan çekiş sorununu ve aracın 140 km hızı geçmeme sıkıntısını söyledim. Usta deneme sürüşü yaptıktan sonra bilgisayara bağladı ve egzos sisteminde arıza olduğunu tespit etti ve egzos katalzörünün dağıldığını söyledi. Bu katalizör çok pahalı bir malzeme yaklaşık 700 TL gibi bir şey söyledi. Tabi hemenkarar veremedim o zaman temizleyelim içini biraz kullan böyle dedi. Aracı aldım inanın araba nefes alıyor şimdi. Önceden sanki boğazına birşey takılmış gibiydi :) Usta biraz ses olabilir dedi ama ben ses artışı da hissetmedim. İlk aldığımda çekişiyle kendisinden neredeyse soğuyacağım aracımı sevmeye başladım. Benim gibi belli bir hızı geçemeyenler varsa aklınızda bulunsun bu katalizör.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2013, 23:34:25 »
yan sanayi katalizörler var onlar daha uygun. Katalizör boşalınca çeker ama arıza lambası yakar bide fazla tüketebilir çünkü araç geri besleme yapamıyor
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di