Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: LPG Sıralı Gaz Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey..  (Okunma sayısı 176957 defa)

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
Ynt: LPG Sıralı Gaz Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey..
« Yanıtla #42 : 18 Şubat 2012, 07:58:48 »
lpg regülatör çıkış basıncının standart bir değeri varmı yada golf5 102 hp için varsa ayarı ne olmalı     benim aracı   ilk ayarı çok düşük diyerek bir usta yükseltti ayarını ilk ayarını bilmiyorum 1,02 yaptı   araç  motor soğukken zengin karışımdan rölenti tutturamıyırdu  onu şimdi ben 0,90 yaptırdım acaba dorğumu oldu   yada sizin aracınızın bacıncı kaçta çalışıyor  biraz çekiş düştü gibi sanki
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2012, 07:59:06 Gönderen: enesandic »
Büyük imza...

« Yanıtla #43 : 22 Şubat 2012, 08:58:20 »
Merhaba ;

Lpg bulunduğu ortamın sıcaklığını alır ; havanın -10 derecelerde olduğunu düşünürsek deponun karlanması normaldır.Selamlar...

arkadaşlar bugünlerde benim bagajdaki tank buz tutmuş gibi oluyor.karlanıyor. acaba neden?
ÖZENÇLER OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr

« Yanıtla #44 : 22 Şubat 2012, 09:00:08 »
Merhaba ;
Lpg dönüşümü sonrası aracınız benzine göre %15 oranında fazla lpg tüketir ; yani 10 lt /100 km benzin tüketen aracınız lpgde 11.5 lt/100 km lpg tüketecektir ; bu durumda %40 oranında tasarruf sağlarsınız.Uzun süreli yakıt istikrarı ve sorunsuzluk için tavsiyem BRC dir.2000 TL vermenize hiç gerek yok.

1.4 polo var 85 hp normal kullanımda 0.35 kuruş yakıyor.acaba lpg taktığımda 18-20 kuruş arasında mı yakar şehir içinde...birde önereceğiniz bir lpg kit var mı_?

bi arkadaşım prince tak kafam rahat olsun dedi sordum 2milyara takıyorlar
ÖZENÇLER OTOGAZ

« Yanıtla #45 : 22 Şubat 2012, 09:01:07 »
Merhaba ;

Teleflex GFİ diğer sistemlerin aksine emme manifoltunda daha büyük ve geniş delme işlmi ile lpg enjektörlerini manıfolta monte eder. ;) bilgilerinize...

teleflex :) manifold delinmeden çok güzel bir sistem, sizin gbi ekstra titizler için çok iyi

ha bana kalsa bu tip arabalarda, brc,zavoli, landirenzo işimi görür gerçi
ÖZENÇLER OTOGAZ

« Yanıtla #46 : 22 Şubat 2012, 09:03:24 »
Merhaba ;

1.sorununuzun nedeni lpg seviye sensöründe ya da ayarında olan bir sorundan kaynaklanıyor.Yetkili servisiniz lpg seviye sensör ayarından ışıkların hangi aralıklarda yanıp sönmesini ayarlayabilir .

2.Sorununuzun nedeni ateşleme sistemi olabilir ; ateşleme sorunu kendisini benzinde giderken hissettirmeyebilir fakat lpgde iken bariz hissettirebilir.Ateşleme sisteminin kontrolünde fayda var.Selamlar...

Mehmet bey öncelikle forumumuza hoşgeldiniz ve bilgi paylaşımı yaptığınız için çok teşekkürler. Benimde 2 sorum olacak. 1. sini bir arkadaş yazmış ama dikkatinizden kaçtı sanırım. Simit tank var bende 45 lt gaz alıyor ve 500 km yol yapıyor ama bunun 250 km si 4 yeşil ışık 250 km si kırmızı ışıkta geçiyor. şamandıra ayarından mı bu sorun yoksa beyinle mi alakalı? bir de bazen doldurmama rağmen kırmızı ışık veya 1. yeşil ıışkta takılı kalıyor. sonra bir stopdan sonra düzeliyor. ve yokuşlarda çok oynuyor hadi bunu anlayabilirim simit tank yatay olduğu için gazın yüksekliği az eğimde çok oynar ama ilk bahsettiğim durum önemli. km yi sıfırlamayı unutursam araç kırmızıya geçince ha bitti ha bitecek korkusu içindeyim. 2. sorum ise aracım 2001 1.6 SR motor Golf 4 ve Zavolli sıralı sistem kit var. Benzinde hiç farketmedim yada farkedecek kadar yol gitmediğim için bilmiyorum ama 2. ve 3. viteste 2000 devirle giderken bazen silkeleme tututluk diye tabir edilen şeyi yapıyor. bunun nedeni lpg kitimden midir yoksa motor ile alakalı birşey midir?
ÖZENÇLER OTOGAZ

« Yanıtla #47 : 22 Şubat 2012, 09:03:50 »
Malesef doğru bilgi  :(

canı sağolsun :) atiker gibi zırt bırt sorun çıkarmasın sene de bir regülatör değiştirtmesin de varsın ışıkları da düzgün yanmasın :)
ÖZENÇLER OTOGAZ

« Yanıtla #48 : 22 Şubat 2012, 09:35:29 »
Merhaba Salih Bey ;

Lpg bujisi ,lpg yağı ,lpg katkısı gibi ürünleri tavsiye etmiyorum.Araç üreticisinin önerdiği orjinal ekipmanları kullanmanızı tavsiye ederim.Selamlar...

s.a. mehmet bey, bikaç sorum var :

1- LPG li araçlarda özel üretim lpg bujisi kullanmanın faydası olurmu, kullanan ve geri bildirimde bulunan müşteriniz varmı?
2- Bu olay karbüratörlü ve enjeksiyonlu araçlar arasında farklılık gösterirmi?
3- LPG bujisi taktık diyelim, araç benzinde çalışırken bu bujilerle akıbeti ne olur?
Teşekkürler
ÖZENÇLER OTOGAZ

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
« Yanıtla #49 : 22 Şubat 2012, 10:19:41 »
Merhaba ;

1.sorununuzun nedeni lpg seviye sensöründe ya da ayarında olan bir sorundan kaynaklanıyor.Yetkili servisiniz lpg seviye sensör ayarından ışıkların hangi aralıklarda yanıp sönmesini ayarlayabilir .

2.Sorununuzun nedeni ateşleme sistemi olabilir ; ateşleme sorunu kendisini benzinde giderken hissettirmeyebilir fakat lpgde iken bariz hissettirebilir.Ateşleme sisteminin kontrolünde fayda var.Selamlar...

cevaplar için çok teşekkür ederim mehmet bey forumda sizin gibi insanların olması çok güzel. lpg seviye sensör ayarı dediğiniz şamandıradan yapılan bir ayar mı yoksa lpg beynine bağlanılarak bilgisayarla mı yapılıyor. diğer konuya gelince de takibinde olduğum ustam kış girmeden 10000 km bakımını yaparken bujilere ve kablolarına baktı kablolar iyi bujiler biraz daha gider istersen değiştiririz dedi. bu biraz ne kadar dedim şimdiki yaptığın gibi 10000 km yi 7 8 ayda yapacaksan bi dahakine değiştiririz dedi bende tamam o zaman dedim değiştirtmedim. takip kartıma yazıldı bujiler değişecek diye. şu an 3 ay oldu ve 5000 km yaptım. kalan 5000 i de baya bi uzun yol yapacağımdan 2 ay içinde tamamlarım. sizce bekleyeyim mi o zamanı. birde ateşleme sistemiyle ilgili bujilerden başka bir yere baktırmam gerekirmi. mesela bobin kontrol edilebilir mi? şimdiden teşekkürler cevabınız için...
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

« Yanıtla #50 : 22 Şubat 2012, 19:11:07 »
Merhaba Salih Bey ;

Lpg bujisi ,lpg yağı ,lpg katkısı gibi ürünleri tavsiye etmiyorum.Araç üreticisinin önerdiği orjinal ekipmanları kullanmanızı tavsiye ederim.Selamlar...

teşekkürler hocam, tavsiyelerinizi dinleyeceğim  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #51 : 23 Şubat 2012, 08:11:20 »
Merhaba;

Lpg seviye sensör ayarı sizin de belirttiğiniz gibi lpg ecüsüne bağlanılıp lpg programı ile yapılan bir ayardır.

Ateşleme bujilerini min 10.000 mak. 15.000 km bir değiştirin.Buji kablolarınızı 5 buji zamanı dolunca ,ateşleme bobinini 10 buji zamanı dolunca arızalanmasını beklemeden değiştirmekte fayda vardır.Selamlar...

cevaplar için çok teşekkür ederim mehmet bey forumda sizin gibi insanların olması çok güzel. lpg seviye sensör ayarı dediğiniz şamandıradan yapılan bir ayar mı yoksa lpg beynine bağlanılarak bilgisayarla mı yapılıyor. diğer konuya gelince de takibinde olduğum ustam kış girmeden 10000 km bakımını yaparken bujilere ve kablolarına baktı kablolar iyi bujiler biraz daha gider istersen değiştiririz dedi. bu biraz ne kadar dedim şimdiki yaptığın gibi 10000 km yi 7 8 ayda yapacaksan bi dahakine değiştiririz dedi bende tamam o zaman dedim değiştirtmedim. takip kartıma yazıldı bujiler değişecek diye. şu an 3 ay oldu ve 5000 km yaptım. kalan 5000 i de baya bi uzun yol yapacağımdan 2 ay içinde tamamlarım. sizce bekleyeyim mi o zamanı. birde ateşleme sistemiyle ilgili bujilerden başka bir yere baktırmam gerekirmi. mesela bobin kontrol edilebilir mi? şimdiden teşekkürler cevabınız için...
ÖZENÇLER OTOGAZ

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
« Yanıtla #52 : 23 Şubat 2012, 12:31:05 »
Merhaba;

Lpg seviye sensör ayarı sizin de belirttiğiniz gibi lpg ecüsüne bağlanılıp lpg programı ile yapılan bir ayardır.

Ateşleme bujilerini min 10.000 mak. 15.000 km bir değiştirin.Buji kablolarınızı 5 buji zamanı dolunca ,ateşleme bobinini 10 buji zamanı dolunca arızalanmasını beklemeden değiştirmekte fayda vardır.Selamlar...

teşekkür ederim mehmet hocam tavsiyeleriniz için.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı golf_4

• Otomobil
    Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #53 : 25 Şubat 2012, 22:40:10 »
aracımda brc marka sıralı gaz sistemi var taktıralı 1 ay oldu,650 km yol yaptım...lpg de iken aracı stop edince, ı bazen sarsıntılı stop ediyor tekrar calıstırmak ısteyıncede ilk marsta almıyor .ikincide hemen alıyor bu problem benzinde olmuyor...arabanın adaptasyon ayarları filan tam.bogaz kelebegı dahıl.arac 2004 model golf IV BCB motor

ayrıca taktırdıgım yere gıdıp ayarları kontrol ettirdim ,başka yerede kontrol ettırdım ayarlar gayet duzgun dıyorlar ..

yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2012, 22:45:07 Gönderen: golf_4 »
Vorsprung Durch Technik

« Yanıtla #54 : 27 Şubat 2012, 09:08:11 »
Merhaba ;
Aracınızdaki sorunun nedeni lpg ayarı değil ; tamamen basit bir elektrik bağlantı işlemi ile ilgili .Aracınızdaki sorunun nedeni siz aracı stop ederken lpg enjektörlerinin 1 sn açık kalması sonucu lpg yi emme manıfoltuna püskürtmesi ile alakalı.Belirttiğim gibi basit bir işlem ile düzelecektir.Yetkili servisinize bizi aramasını söyleyin ,gerekli açıklamayı yapalım.Selamlar...

aracımda brc marka sıralı gaz sistemi var taktıralı 1 ay oldu,650 km yol yaptım...lpg de iken aracı stop edince, ı bazen sarsıntılı stop ediyor tekrar calıstırmak ısteyıncede ilk marsta almıyor .ikincide hemen alıyor bu problem benzinde olmuyor...arabanın adaptasyon ayarları filan tam.bogaz kelebegı dahıl.arac 2004 model golf IV BCB motor

ayrıca taktırdıgım yere gıdıp ayarları kontrol ettirdim ,başka yerede kontrol ettırdım ayarlar gayet duzgun dıyorlar ..

yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler
ÖZENÇLER OTOGAZ

Çevrimdışı golf_4

• Otomobil
    Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #55 : 27 Şubat 2012, 16:40:01 »
Öncelikle mehmet beye teşekkür ederim kendisiyle telefondada görüştük o neler yapılmasını söyledi bende yazdım sonra ustama gittim anlattım evet haklı doğru söylüyor dedi ve yaptı sorunum kalmadı

Böyle sorun yaşayan varsa mehmet beye mutlaka ulassin arkadaşlar
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2012, 14:03:25 Gönderen: golf_4 »
Vorsprung Durch Technik