Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: lpg göstergesi sürekli kırmızı ışık.  (Okunma sayısı 13687 defa)

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
lpg göstergesi sürekli kırmızı ışık.
« : 07 Nisan 2010, 00:32:28 »
Arkadaşlar forumda araştırdım ama ilgili başlık bulamadım. lpg göstergesinde sürekli kırmızı ışık yanıyor. yeşil ışıkların hiçbiri yanmıyor. kısacası lpg sürekli olarak bitik gözüküyor.Lpg bitince de uyarı sesi geliyor ve direk benzine geçiyor(yani lpg göstergesinde benzin ışığı da yanmaya başlıyor).  lpg markam landi. ustaya götürdüm bi program atalım düzelir dedi. bilgisayarı lpg beynine bağladı. araç bir kaç defa söndü, çalıştırdı. program attı felan ama bi değişme yok. Bu konuda tecrübesi olan arkadaş var mı?
MK-IV- Comfortline

Ynt: lpg göstergesi sürekli kırmızı ışık.
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2010, 11:03:55 »
Tam dolu olduğu zamanda mı kırmızı ışık yanıyor? Mesala benimkisi 20 lira gaz alınca kırmızı yanıyor. Şehirler arası kırmızı ışık yanınca 150 km gidiyor. Depodaki sensörde sorun olmasın?
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #2 : 07 Nisan 2010, 12:01:00 »
proglamla alakası olduğunu düşünmüyorum depo üzerinde ki göstergenin ayarı var ayar kurtarmıyor ise değişimi gerekir yada en kötü ihtimal olarak şamandıra bozuk olabilir.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2010, 17:07:50 »
aracınızdaki şamandra sensörünü kontrol ettirip,ayar yaptırın.

« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2010, 17:52:27 »
şamandra bozuk. lpgyi tamamen bitir ustanın yanına git
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2010, 00:06:24 »
Arkadaşlar forumda araştırdım ama ilgili başlık bulamadım. lpg göstergesinde sürekli kırmızı ışık yanıyor. yeşil ışıkların hiçbiri yanmıyor. kısacası lpg sürekli olarak bitik gözüküyor.Lpg bitince de uyarı sesi geliyor ve direk benzine geçiyor(yani lpg göstergesinde benzin ışığı da yanmaya başlıyor).  lpg markam landi. ustaya götürdüm bi program atalım düzelir dedi. bilgisayarı lpg beynine bağladı. araç bir kaç defa söndü, çalıştırdı. program attı felan ama bi değişme yok. Bu konuda tecrübesi olan arkadaş var mı?
eğer depoyu fulleyince de aynısı oluyorsa serkan (nakres) ustanın dediğini uygulayın. o göstergelerin göstereceği yakıt seviyesini sonuçta beyinden  ayarlıyorlar
proglamla alakası olduğunu düşünmüyorum depo üzerinde ki göstergenin ayarı var ayar kurtarmıyor ise değişimi gerekir yada en kötü ihtimal olarak şamandıra bozuk olabilir.

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2010, 22:23:18 »
cevaplarınız için çok tşkr ederim arkadaşlar
MK-IV- Comfortline

« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2010, 16:43:29 »
Aynı sorunu yaşadım şamandra değişince düzeldi:120 tl :D

« Yanıtla #8 : 20 Mayıs 2010, 23:27:25 »
bendede aynı problem var, şamandra sensörünü değiştir hocam.