Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: lpg göstergesi çıldırdı acil yardım..  (Okunma sayısı 14321 defa)

lpg göstergesi çıldırdı acil yardım..
« : 23 Ağustos 2011, 09:33:57 »
arkadaşlar 1.6 sr motor boram var. zavoli tüp taktırdım. 2bin km falan yaptım tüple önceden bi sorun yoktu ama en son gazı biraz açtırmıştım. ondan sonra lpg ışığı delirdi. mesela kırmızıdan sonraki yeşilde yanıyo biraz gidiosun kırmızıya düşüyo duruosun gene yeşil oluo neden oluo bileniniz varsa yardımcı olabilir mi ?
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı barut

Ynt: lpg göstergesi çıldırdı acil yardım..
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2011, 10:05:46 »
şamandıra sorununa benziyor tam dolum kalibrasyonu yaptırırsan düzelebilir

« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2011, 13:36:25 »
o nası bişiy dostum hiç duymamıştm da :S  bi de 76 liraya lpgyi fulledim. şu an son kırmızı noktada ve yaklaşık 180 km yapmış durumdayım sizce iyi mi nasıl ?
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2011, 13:37:04 Gönderen: caner4 »

« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2011, 13:38:59 »
başlığı gördüm,görür görmez zavoli dedim  ;D zavoli yapar, hele simitse o ışıklara hiç güvenme

« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2011, 13:54:05 »
ee ben ne kadar yakıtım kaldığını nerden anlıcam ? her kırmızıya düştüğünde gaz mı alcam ? yada kırmızıya düştüğünde kaç km daha gidiyor ? doğru tahmin etmişsin zavoli simit tank.  müneccim miyim ben :) hele bazen 3.yeşil noktadan kırmızıya düştüğü bile oluyo :A

« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2011, 14:01:43 »
sadece tamamen kırmızı yandığında (hani frene bastıgında yeşil, virajı dönerken yeşil, sonra geri kırmızı olması durumu değil, tamamen kırmızı)

temiz 50 km gider şehir içi ;)

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #6 : 01 Ekim 2011, 13:48:05 »
simit tüplerde genelde veriyormus o arıazyı bende silindir taktırdım bu formları okuyup lavota:D
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

« Yanıtla #7 : 01 Ekim 2011, 21:47:27 »
Simitin hiçbir avantajı yok, bagaj kaybetmek istemeyenlere ince uzun silindir tankları tavsiye ediyorum, güya stepnenin yerinde tank var, stepne bagajda geziyorum, uzun yola çıkarken bile orada.E ne anladım ben bu işten

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #8 : 02 Ekim 2011, 16:29:00 »
Simitin hiçbir avantajı yok, bagaj kaybetmek istemeyenlere ince uzun silindir tankları tavsiye ediyorum, güya stepnenin yerinde tank var, stepne bagajda geziyorum, uzun yola çıkarken bile orada.E ne anladım ben bu işten

+1000

bendeki durum bu  :tamamdir

« Yanıtla #9 : 02 Ekim 2011, 16:58:58 »
Benim poloda bagaj zaten kucucuk oldugu ıcın sımıt tercıhı daha ıyı oluyor,,ama benımde gosterge bozuk mesela fulluyorum 5km sora bı ısık dusuyo daha sora 50 km sora falan yavas yavas kırmızıya dusuyo oyuzden artık ona aldırmıyorum  :)

« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2011, 10:11:45 »
atikerlerde gayet bozuk :D
ben kırmızıya düştüğünde hep durup gaz alırdım
sonra baktım ki olacak gibi değil bi ölçüm yaptım kırmızıya düşükten sonra şehirdışı min. 200 km gitti.
artık zonguldaktan eskişehire giderken burda depoyu bir kere fulluyorum. Ankara'da ya da biraz geçtikten sonra kırmızı yanıyo. hiç takmadan yoluma devam ediyorum ve eskişehirdeyim :)

artık kırmızıya öyle bir alıştımki yeşil ışıkları görünce bi garip oluyorum gözlerim doluyor :D

« Yanıtla #11 : 04 Ekim 2011, 10:24:49 »
hadi ya kırmızıda 200 km gidiyo mu gerçekten :S

« Yanıtla #12 : 04 Ekim 2011, 14:01:10 »
Bende de brc marka simit tüp var ondada yeşil ışıkların ya hepsi yanıyor yada hepsi yanıp yanıp sönüyor arkadaşlar budamı şamandıra arzası acaba ?

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #13 : 04 Ekim 2011, 14:14:01 »
önce tam dolum yapıp kalibrasyon yaptırmalısın, olmuyorsa şamandıra :(