Gönderen Konu: lpg gaz sızdırma  (Okunma sayısı 8712 defa)

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
lpg gaz sızdırma
« : 23 Nisan 2011, 13:10:35 »
arkadaşlar sabah lpg dolumu yaparken tabancanın bağlandığı dolum gözünün arkasında sanırım tahliye borusundan kaçak olduğunu farkettim. zannederimki gevşeme var.
çözüm öneriniz varmı?
yada aynı sıkıntıdan muzdarip olan.?
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: lpg gaz sızdırma
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2011, 17:44:08 »
arkadaşlar sabah lpg dolumu yaparken tabancanın bağlandığı dolum gözünün arkasında sanırım tahliye borusundan kaçak olduğunu farkettim. zannederimki gevşeme var.
çözüm öneriniz varmı?
yada aynı sıkıntıdan muzdarip olan.?

Sürekli mi gaz kaçağı var? Yoksa dolum yapıp, tabancayı çektikten sonra belli bir süremi kaçak oluyor. Eğer son dediğim gibi ise dolum ağzının bilyası bozulmuştur onu değiştirdiğinizde sorununuz halledilmiş olur. markasına göre 30-50 lira arası bişey.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2011, 19:50:08 »
orda gevşeyen bişeyler olma ihtimali varmı peki?
petrolde öyle dedilerde gevşemiş bişeyler diye.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2011, 23:42:21 »
orda gevşeyen bişeyler olma ihtimali varmı peki?
petrolde öyle dedilerde gevşemiş bişeyler diye.

Arkadaşım süreklimi gaz kaçırıyor. Yoksa dolumdan hemen sonra biraz kaçırıyor ve bitiyormu? dolum yeri ile depo içindeki yere kadar olan kısımdaki gazı dışarı atıyorsa dolum ağzındaki bilya bozulmuştur. Onun dışında zaten sürekli sızdıran bir durumm varsa bence hemen en yakın LPG montaj atelyesinde kaçak varmı diye baktır yoksa sen yürüyen bir bombasın vesselam..kaçak olup olmadığını yaptığın km ilede ölçebilirisin bir depo ile normalde kaç km gidiyor senin araban?
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2011, 00:28:11 »
sadece dolum esnasında kaçıyor. depodan kaçırmıyor. dolum bitincede içinde kalanı alıyorlar bitiyor.
geçen seferde kaçırıyordu depoyu doldurdum 72 lira
360 km'de bitti.
rahat 370-380 yapması lazımdı.
bu defa daha fazla kaçırdı gibime geliyor.
[/font]

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2011, 01:47:46 »
Dolum esnasında kaçırıyorsa ve hep aynı istasyondan alıyorsanız farklı bir istasyon deneyin. Bazen tabancayı yerine tam takamıyorlar, bazen de problemli olabiliyor. Benim de 2-3 kez damlatmışlığı var gazı :) Ama uyardığımda çıkartıp takıp düzeltiyorlardı hemen.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2011, 11:48:16 »
sadece dolum esnasında kaçıyor. depodan kaçırmıyor. dolum bitincede içinde kalanı alıyorlar bitiyor.
geçen seferde kaçırıyordu depoyu doldurdum 72 lira
360 km'de bitti.
rahat 370-380 yapması lazımdı.
bu defa daha fazla kaçırdı gibime geliyor.

Dolum ağzındaki bilya  bozulmuş..