Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: lpg firmaları ve kullandıkları gazlar  (Okunma sayısı 5859 defa)

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
lpg firmaları ve kullandıkları gazlar
« : 17 Mart 2010, 17:35:09 »
    arkadaşlar bugün sanayide bir ustada 98 model otomatik vites benzinli golf vardı, bende de 2000 benzinli var. ikimizde deatiker lpg takılı. ikimizinki de simit tank. adam kdz(karadadeniz) gazdan alıyormuş ve 80 tl lik gazla 400 km gidiyorum diyor. ben opetten alıyorum, 70 tl lik alıyor ve 320-330 km gidiyor. adamınki otomatik olduğu halde benden az yakıyor motor ve model aynı. ikimizin araçta aynı. adam euro lpg gibi katkılı gazların daha fazla yaktığını söyledi. bende şimdi diğerini denemeye karar verdim ancak opet gibi bir marka küçük firmalardan nasıl daha kalitesiz yakıt üretir anlamadım. aynı şeyi lpg nin montajının yapıldığı yerdeki proje  mühendisi de demişti, tüpraşın katkısız gazının daha temiz olduğunu ve tüpraştan aldığı gibi satan firmaları tavsiye etmişti, inanmamıştım. bu ustada aynı şeyi söyleyince(netice de adamın firmalardan karı yok) denemeye karar verdim. sizlerde deneyimlerinizi paylaşırsanız daha net fikir sahibi oluruz.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: lpg firmaları ve kullandıkları gazlar
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2010, 18:47:45 »
merhaba hocam kullanım farklılıkları vardır  .ben  60  tl ye   380- 400 gidiyorum.ama hemen hemen hep otobanda kullanıyorum 100 km de 8 lt ye kadar düşürdüm..
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2010, 19:50:00 »
merhaba hocam kullanım farklılıkları vardır  .ben  60  tl ye   380- 400 gidiyorum.ama hemen hemen hep otobanda kullanıyorum 100 km de 8 lt ye kadar düşürdüm..
merhabalar. ben 320-330 km nin nerdeyse 280 km sini şehir içi(3. vitesin üstüne çıkılmıyor), 50 km si şehir dışı. ama 70 tl lik gazla.havalar soğuk olduğu için buna 10-15 tl likte benzin eklemek gerekir. hesabıma göre 215-220 kr yakıyor.şehir dışı herhalde 150-160 a rahat düşer ama kafam bu yakıt işine takıldı. direk tüpraş gazı satan yerlerden mi alsak hocam?

« Yanıtla #3 : 21 Mart 2010, 00:28:59 »
duyduğuma göre euro lpg ler cok yağlı olduğu için filtreyi tıkıyomuş fazla kullanmamanızı tavsiye ederim ben milangaz kullanıyorum 18krş falan yakıo ankarada gaz biraz daha ucuz tabi

« Yanıtla #4 : 22 Mart 2010, 21:30:27 »
duyduğuma göre euro lpg ler cok yağlı olduğu için filtreyi tıkıyomuş fazla kullanmamanızı tavsiye ederim ben milangaz kullanıyorum 18krş falan yakıo ankarada gaz biraz daha ucuz tabi

aktaşın oradan mı alıyorsun yoksa ? orası benim filtreyi batırdı ;D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2010, 22:36:37 »
aktaşın oradaki  lpg  ci  tabii  ne  kadar  lpg  denilebilir  ayrı  çok  saçma değilmi sizce  geceleri saat 3-4  ticarilerden çok  sahış araçalrı  yüzlerce metre  kuruk  oluşturuyor  neymiş  sürümden kazanıyormuş  kardeşim o adam gerizekalımı  kim bilir  ne var  o  yakıtın içinde  ayrıca  yellow dirver  arkadaş  70  tl  lik  gaz  ile 330 km yol gidiyorum demiş çok fazla yakıt  çok az  yol  değilmi
anlayamadım nazar değmesinde (maşşallah) benim aracım 1,6  98 sportline 40 tl  lik gaz  ile 300 km  çok rahat  deviriyor  anlayamıyorum bu  lpg de  yakıt  ölçmek bence  çok zor
kimsenin dediği  kimsenin kini  tutmuyor

ben  shellden başka  yerden almıyorum ve  hep aynı  pompa  hatta  aynı  tabancadan almaya  özen gösteriyorum
« Son Düzenleme: 22 Mart 2010, 22:37:23 Gönderen: ismailtunca81 »
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2010, 23:22:49 »
bende shellden alıyorum o ucuz yakıt denen yerden bir kere aldım arkadaşın zoruyla bi anormallik var ordan alınca daha çok yakıyo araba shellden başka yerden almam ankarada
H.G WORKS

« Yanıtla #7 : 24 Mart 2010, 19:48:46 »
arkadaşlar siz otogazı kaçtan alıyorsunuz?

« Yanıtla #8 : 24 Mart 2010, 19:54:22 »
ucuz yerden bi kaç kez aldım ama bi farklılık göremedim ama benm de tercihim shell ankarada 1.83 yanılmıyorsam

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #9 : 24 Mart 2010, 20:28:23 »
2.07 rize PO