Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: LPG Filitresi  (Okunma sayısı 13620 defa)

Çevrimdışı acarkan

• Efsaneler Bitmez Sadece Şekil Değiştirir
LPG Filitresi
« : 05 Ekim 2010, 09:15:59 »
arkadaşlar LPG filtresi kaç bin km de değişmeli 10 diyorlar doğru mu atiker marka üç servisi aradım biri 10 bin dedi biri 15 diğeri 20 bin km dedi  :D

Ynt: LPG Filitresi
« Yanıtla #1 : 05 Ekim 2010, 19:26:22 »
Bende brc var, 15 binde bir  diyolar ama bence tamamen aldığın yakıta bağlı, katkılı otogaz aldığım dönemlerde 5-6 bin km zor gidiyodu, yaşadığım sorunlardan sonra artık katkılı almıyorum sorunlarım kalmadı, filtreyi de merak ettiğim için 12 bin km de değiştirttim, çok iyi durumdaydı.

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
« Yanıtla #2 : 05 Ekim 2010, 21:19:46 »
Bende brc var, 15 binde bir  diyolar ama bence tamamen aldığın yakıta bağlı, katkılı otogaz aldığım dönemlerde 5-6 bin km zor gidiyodu, yaşadığım sorunlardan sonra artık katkılı almıyorum sorunlarım kalmadı, filtreyi de merak ettiğim için 12 bin km de değiştirttim, çok iyi durumdaydı.
ben daha filtreyi değiştirtmedim. ne kadar filtre değişimi?
MK-IV- Comfortline

« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2010, 15:02:07 »
25-30 tl civarı.

« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2010, 23:36:17 »
atiker servisi 20bin diyo ama benimkinin değişmesi gerek sanırım. ayağımı gazdan çekince kamyon gibi gaz kesiyor. sarsılıyor. Filtre değişince düzelmişti Tekrar değiştirmeyi düşünüyorum.  Gazın markasına göre değişim süresi kısalabiliyor.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı yesilkrt

« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2010, 00:06:33 »
lpg filtresini bugün değiştirdim. bende landirenzo kit var. 40 tl ye değiştirdiler. filtrsinin içi tam görünmüyor ama bağlantı yerleri çok temizmiş. usta çok şaşırdı filtre değişimi çoktan geçmiş olmasına rağmen bağlantı yerleri çok temiz dedi. enjektörler de temizmiş gerek kalmadı temizletmeye.
MK-IV- Comfortline

« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2010, 17:22:42 »
atiker servisi 20bin diyo ama benimkinin değişmesi gerek sanırım. ayağımı gazdan çekince kamyon gibi gaz kesiyor. sarsılıyor. Filtre değişince düzelmişti Tekrar değiştirmeyi düşünüyorum.  Gazın markasına göre değişim süresi kısalabiliyor.
Zamanı gelmiş, silkeleme , tekleme en önemli belirtidir.   Bu arada 20 bin km çok uzun..

« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2010, 22:46:56 »
10 lıraya degıstırdım . 30bın olmus benımkı muayneden kalınca mecbur degıstırdım . kacak vardı. 10 lıraya degıstım ben cıkma spec :D
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı beyazbora

• Otomobil
    WV BORA
  • SELAMLAR...
« Yanıtla #8 : 08 Ekim 2010, 14:49:04 »

5-6 bin km zor gidiyordu diyorsunuz nasıl yani gidiyor diyince nasıl anlıyorsun bittiğini biraz daha açıklar mısınız
ben katklılı kullanıyorum 10.000 de bir değiştiriyorum ama öyle hissedecek bir problem yaşamadım
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı beyazbora

• Otomobil
    WV BORA
  • SELAMLAR...
« Yanıtla #9 : 08 Ekim 2010, 14:50:23 »
bide filreyi kaç paraya değiştiriyorsunuz?
ayarlaması ile birlikte 50 tl ödedim
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

« Yanıtla #10 : 08 Ekim 2010, 15:24:54 »
5-6 bin km zor gidiyordu diyorsunuz nasıl yani gidiyor diyince nasıl anlıyorsun bittiğini biraz daha açıklar mısınız
ben katklılı kullanıyorum 10.000 de bir değiştiriyorum ama öyle hissedecek bir problem yaşamadım
Kullanım sırasında gerek benzinden gaza otomatik geçiş anında gerekse motor soğukken aracın teklemesi, silkelemesi en önemli belirtiler. Bu şikayetler kullanım km si uzadıkça artıyo. Bu arada bir hatırlatma yapayım, ben ve benim gibi binlerce sürücü çok güvenerek ve fazla para vererek aldığımız katkılı yakıtta bu kadar sorun yaşayıp, bir daha asla şeklinde kararlar alınca, sanırım üretici firma da 'formulu değiştirdik' diyerek piyasaya yeni bir yakıt sunmuş, sizlerin, katkılı kullanmanıza rağmen benim anlattığım bu sorunları yaşamıyor olmanız yakıtın yeni hali sebebiyle de olabilir bilmiyorum ama benim gittiğim servis kesinlikle katkılı alma demeye devam ediyor, bu konularda aslında kimsenin kesin bilgisi yok, otogaz servisleri bile sorunlu araçlar gelmeye başladıkça anladılar katkılıdan kaynaklandığını, yani otogaz sistemini araca kurar kurmaz sakın katkılı almayın demediler, çoğumuz kötü deneyimlere göre konuşuyoruz. E bu kadar insanın mağdur edilip şikayetini alan bir yakıtında, şimdiye kadar çoktan düzeltilmiş olması gerekirdi zaten, umarım sizin aldığınız katkılılar sorunsuzdur ve araçlarınıza zarar vermez.

Çevrimdışı yesilkrt

« Yanıtla #11 : 08 Ekim 2010, 20:13:11 »
Kullanım sırasında gerek benzinden gaza otomatik geçiş anında gerekse motor soğukken aracın teklemesi, silkelemesi en önemli belirtiler. Bu şikayetler kullanım km si uzadıkça artıyo. Bu arada bir hatırlatma yapayım, ben ve benim gibi binlerce sürücü çok güvenerek ve fazla para vererek aldığımız katkılı yakıtta bu kadar sorun yaşayıp, bir daha asla şeklinde kararlar alınca, sanırım üretici firma da 'formulu değiştirdik' diyerek piyasaya yeni bir yakıt sunmuş, sizlerin, katkılı kullanmanıza rağmen benim anlattığım bu sorunları yaşamıyor olmanız yakıtın yeni hali sebebiyle de olabilir bilmiyorum ama benim gittiğim servis kesinlikle katkılı alma demeye devam ediyor, bu konularda aslında kimsenin kesin bilgisi yok, otogaz servisleri bile sorunlu araçlar gelmeye başladıkça anladılar katkılıdan kaynaklandığını, yani otogaz sistemini araca kurar kurmaz sakın katkılı almayın demediler, çoğumuz kötü deneyimlere göre konuşuyoruz. E bu kadar insanın mağdur edilip şikayetini alan bir yakıtında, şimdiye kadar çoktan düzeltilmiş olması gerekirdi zaten, umarım sizin aldığınız katkılılar sorunsuzdur ve araçlarınıza zarar vermez.
kardeş senn dediğinden beri katkılı almıyorum ama ne gibi sorunlar yaşadığını açar mısın? bunlar yüksek meblalı sorunlar mıydı?
MK-IV- Comfortline

« Yanıtla #12 : 08 Ekim 2010, 20:27:55 »
kardeş senn dediğinden beri katkılı almıyorum ama ne gibi sorunlar yaşadığını açar mısın? bunlar yüksek meblalı sorunlar mıydı?
En azından şu aşamada öyle çok  masraflı sorun olmadı,  ama titiz bir kullanıcı olarak beni en çok rahatsız eden sürüş anında aracın teklemesiydi sanki yıllardır servise uğramamış 30 yaşında bir reno gibi gidiyodu, aracımı benzinle kullanırken hiçbir sorun yaşamıyodum, yaz olsun kış olsun yağ gibi kayıp gidiyodum, otogazda ise soğuk havada daha fazla olmak üzere belirttiğim sorunları yaşadım.  Ayrıca bir iki defa motor soğukken kavşakta durmak için fren ve debriaja bastığımda stop etti, sağım solum hareket halinde araç dolu , ne kadar tehlikeli bir durumda kaldığımı düşün artık zaten bardağı taşıran da bu olay oldu..

Çevrimdışı yesilkrt

« Yanıtla #13 : 08 Ekim 2010, 20:45:44 »
filtreyi değiştirdim bağlantı yerleri çok temizdi. içi görünmüyordu ama  kırıp bakacağım fotoları da eklerim
MK-IV- Comfortline