Gönderen Konu: lpg düşünüyorum  (Okunma sayısı 15807 defa)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
Ynt: lpg düşünüyorum
« Yanıtla #14 : 05 Kasım 2010, 00:11:03 »
arkadaşlar tüp takılıyor demeyin en basit örnek sahibinden de inceleyin fsi tüplü araç var mı hiç, tekrar söylüyorum çok özel 1-2 marka dışında takan yok, takılanlar 2 elin parmağını geçmez, randıman alınamıyor, en randımanlısı yuzde 40 benzin yuzde 60 lpg ile çalışıyor

@onurc elektirkle,suyla, güneş enerjisiyle bile araba çalışıyor "kuru" ile çalışmaması için bir sebep göremiyorum, lpgyi 2. sınıf yakıt olarak görmekten vazgeçelim

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 10 Kasım 2010, 18:46:54 »
Havalar soğudu, lpgnin sıcaktaki canım  cicim ayları bitti, kış boyunca lpg den de araçtan da soğuma ayları başladı yani.. :D

Çevrimdışı idril

• <<<<<===="2000 Polo 1.6 AC HB"======>>>>>
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Kasım 2010, 06:52:06 »
Benzin LPG karşılaştırma | Araba Tercih

Arkadaşlar kar oranını hesaplamak için iyi bir alternatif hesaplama aracı,buradan kar-amorti oranını hesaplayabiliyorsunuz.
Kararınızı ona göre verin,az bir kar için arabadan soğumakta var:(

Çevrimdışı KOÇ:)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Aralık 2010, 00:45:54 »
Havalar soğudu, lpgnin sıcaktaki canım  cicim ayları bitti, kış boyunca lpg den de araçtan da soğuma ayları başladı yani.. :D
Ben buna kesinlikle katılmıyorum. Aracım LPG'li yaklaşık 4 ay gibi bir zaman oldu taktıralı çok memnunum. Havalarda 3 gündür soğuk ve 3 gündür biniyorum aracıma. Sadece 10 dakika hareket ettirmeden çalıştırman yeterli. Bizim benzine 4 lira vericek maddi durumumuz yok yani ;)

FSI araçları tüp takılıyor ancak tüp takan yerler bu işlemle uğraşmak istemiyor. Enjektörleri zor yerde olduğu için hiçbir ustanın işine gelmiyor okadar derinlere inmek. Çünkü sorun çıkardığı zaman tekrar aynı eziyeti çekecekler. Hangi modeli hatırlamıyorum ama Megane nın bir modelinede takılamıyor LPG enjektörler zor yerde olduğu için.

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Aralık 2010, 00:53:29 »
Ben buna kesinlikle katılmıyorum. Aracım LPG'li yaklaşık 4 ay gibi bir zaman oldu taktıralı çok memnunum. Havalarda 3 gündür soğuk ve 3 gündür biniyorum aracıma. Sadece 10 dakika hareket ettirmeden çalıştırman yeterli. Bizim benzine 4 lira vericek maddi durumumuz yok yani ;)

FSI araçları tüp takılıyor ancak tüp takan yerler bu işlemle uğraşmak istemiyor. Enjektörleri zor yerde olduğu için hiçbir ustanın işine gelmiyor okadar derinlere inmek. Çünkü sorun çıkardığı zaman tekrar aynı eziyeti çekecekler. Hangi modeli hatırlamıyorum ama Megane nın bir modelinede takılamıyor LPG enjektörler zor yerde olduğu için.
hocam bence maminci arkadaş haklı. matematik var fizik var kimya var. sen motoru istediğin kadar ısıt. lpg gaz formda olduğu için soğuklarda kesinlikle daha çok yakacak. ayrıca aracı 10dk ısıtmaya gerek yok. rolanti düşeene kadar ısıtman yeterli. kaldı ki ondan sonra hareket ettin mi araç çabuk ısınır zaten.
MK-IV- Comfortline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Aralık 2010, 01:17:27 »
hocam bence maminci arkadaş haklı. matematik var fizik var kimya var. sen motoru istediğin kadar ısıt. lpg gaz formda olduğu için soğuklarda kesinlikle daha çok yakacak. ayrıca aracı 10dk ısıtmaya gerek yok. rolanti düşeene kadar ısıtman yeterli. kaldı ki ondan sonra hareket ettin mi araç çabuk ısınır zaten.
Haklı ve ya haksız o senin fikrin benim aracımda değişen birşey olmadı. Hala 20 lirayla 110 km garantim var.

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Aralık 2010, 01:31:37 »
Haklı ve ya haksız o senin fikrin benim aracımda değişen birşey olmadı. Hala 20 lirayla 110 km garantim var.
bide ş.içi yapıyondur şimdi sen onu
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı yesilkrt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Aralık 2010, 01:33:30 »
100 kmde 8 lt felan yapıyo. çok yakıyo ozaman. zaten ben de onu diyorum
MK-IV- Comfortline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 19 Aralık 2010, 01:54:06 »
100 kmde 8 lt felan yapıyo. çok yakıyo ozaman. zaten ben de onu diyorum
Evet şehiriçi yakıyorum. Bilmiyorum ama gelen zamdan sonra km de 18krş yakıyor olması bence gayet normal. Ben daha düşemedim 7,5 lt nin altına.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 19 Aralık 2010, 09:10:30 »
Benzin LPG kar�ıla�tırma | Araba Tercih

Arkadaşlar kar oranını hesaplamak için iyi bir alternatif hesaplama aracı,buradan kar-amorti oranını hesaplayabiliyorsunuz.
Kararınızı ona göre verin,az bir kar için arabadan soğumakta var:(

bu hesapta yanlışlık olmasın :D 7 senede amorti edersin diyor
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ