Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: LPG de Silkeleme ve Stop Etme  (Okunma sayısı 39839 defa)

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
Ynt: LPG de Silkeleme ve Stop Etme
« Yanıtla #42 : 13 Haziran 2011, 20:09:58 »
saol hasan lambda sensörü deyince anladım bunu serviste bilgisayara bağlattığımda arızalı olup olmadığı anlaşılır sanırım?
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #43 : 13 Haziran 2011, 21:01:35 »
biz cihaza bağladığımızda lambda sensörü arızası verdi sen yine de bu cihazı olan ve bilen birine göster her cihaz da sorunu algılayamıyo iyi bi ustaya göster
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #44 : 13 Haziran 2011, 21:52:38 »
eyvallah caner.
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #45 : 14 Haziran 2011, 09:41:41 »
rica ederm...

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #46 : 16 Haziran 2011, 19:04:41 »
önceki gün lpg servise gittim sorunları anlattım tekrar ayar yapıldı lpg sistemi kontrol edildi sorun göremediler, usta hem benzinde hem lpgde gaz verdi lpgde sanki saniye farkıyla geç alıyormuş gibi oluyordu "ateşleme geç oluyor %90 sorun bujilerde" dedi değişsem normale döneceğini söyledi bende vw servisine gittim durumu anlatım orda önce bilgisayara bağlayalım bakalım dediler bilg. önce
"lambda sensörü ara sıra kısa devre" diye bir arıza çıktı usta bunun lpgli araçlarda normal olduğunu söyledi arızayı sildi bujiler sökülüldü temiz çıktı buji kabloları ölçüldü değerler normal çıktı adaptasyon yapıldı lambda arızası bidaha gelmedi. usta bujilerin temiz olduğunu değiştirmeye gerek olmadığıı söyledi vakit olsaydı lambda sensörünüde söküp bakacaklardı ama benim vaktim kalmadı yani elektrik aksamı olarak hata çıkmadı 2 gündür az kullanım aracı ama stop etme veya devir olnaması olmadı aracın lpgde hızlanmasıda çok iyi benzinden farkı yok sormak istediğim lambda sensöründe problem olsa böyle seri olabilirmi? ayıca caner arkadaşım lambda sensörünü sen değiştirdinmi? yoksa ayar programı falanmı var? bu lpgde aynı problemleriyaşamış arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #47 : 16 Haziran 2011, 21:27:24 »
değiştirmedim zaten değiştirsek de yine bozulcak dedi tamircim. temizlediler mi artık ayar mı yaptılar bilmiyorum ama sorun orda yani..

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #48 : 18 Haziran 2011, 13:44:39 »
caner kardeş yolun düşerse bi sorabilirmisin ne yaptıklarını? benim ne yapmam gerektiğini? eğer programsa ve tokatta bulamazsam 1 aya ankaraya gitcem orda bakarım.
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #49 : 18 Haziran 2011, 15:46:14 »
kardeş bgün gitcek gibiyim bakalım sorarım tabi paylaşırım burda da. ama bu işten çok sıkılıyo insan valla gözüm hep ibrede ha silkeledi ha silkelicek diye ama şunu söyleyebilirim kesin oldu cillop gibi oldu diyemiyoruz ben anlattıgım olaylardan sonra son gittiğim tamirci sorunu çözdü ama yine canavar gibi olmadı. tüp başlı başına bir sorun. hele böyle modelli araçlarda temelli maf bi olay. okadar sorun yaşadım çözdük kısmen de olsa yine köşe başlarında duruyorum tekrar kalkmaya çalışınca gaz yemiyo araba. cidden tüpde araçlar deliriyo aracı alırken bi arkadaşım tüple benzinin farkını anlayamazsın demişti. tamam uzun yolda anlayamıyosun ama (gerçi ben yine anlıyorum makaslarda ama çok farkedilmiyo ) şehir içinde fevkalade fark ediyo dün 5 kişi bindik aile biraz kilolu tabi araç çöktü biraz :) klimayı da 2.kademeye açtım araç resmen kırmızı ışıktan kalkmadı hele yokuş olsa napcaz allah bilio artık araç zaten benzinli haliyle hp olarak çok yüksek değil bi de tüp baglıyoruz e bi de kalabalık binince böyle yemiyo işte sözde aile aracı sedan bi araba aldık pehh..

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #50 : 18 Haziran 2011, 20:05:59 »
cok haklısın hep dediğim gibi bizi lpgye muhtac edenler utansın!!! eşim ve oğlumdan sonra resmen arabama aşıktım şu lpg yüzünden soğudum soğuyacağım resmen! gözüm hep ibrede rölanti ha düştü ha düşecek diye çok canım sıkılıyor anlatamam birde yapı olarak çok kafaya takan biriyim her gecen gün içim içimi yiyor. her fırsatta nasıl çözerim diye araştırıyorum giderde bilgi alırsan paylaşımını bekliyorum. çok saol
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #51 : 03 Temmuz 2011, 13:08:32 »
yok arkadaş ne yaptıysam fayda yok oksijen sensörünü değiştircem en son artık yeniden bozulurmu bilmiyorum :( caner senin usta oksijen sensörünü değiştirdimi? burda sordum değişim harici bu sensöre baika birşey yapılmıyormuş?
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #52 : 03 Temmuz 2011, 13:26:41 »
değiştirmedi kardeş valla bnde yine aynı arızayı verdi ama normalmiş bu hele golflerde hiç sönmüo bu arıza lambası diyolar. lpg ayarı yaptırdık tekrar düzeldi gibi dostum böyle şeyleri çok kafaya takan biz gibi sürücüler bu araçları kullanamaz ben aracı artık gözden cıkardım bi sene kadar kullanıcam satıp sıfır polo alıcam bıktım bu tüp müp derdinden .

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #53 : 06 Temmuz 2011, 22:41:27 »
aynen dediğin gibi dostum şuan istanbuldayım tatile geldim gelirken hiç problemim olmadı amabugün istanbul trafiğinde haftada 1 stop eden araç 3 kez üst üste stop etti! sinirlerim çok bozuldu. opetten hiç gaz almazdım mecbur kaldım benzin istasyonu yok bide ben yabancıyım mecburen aldım gazda çok kötü çıktı zaten gül gibi aracımı benden soğuttu şu lpg. burdanda ankaraya gececem kayıncoda bendeki poloyu görüce çok beğendi oda aldı ve lpg taktırdı aynı problem onunkindede başlamış ama o klimayı acınca oluyormuş. ayar yapmışlar şimdilik problem yok diyor bende o ustaya gitcem bakalım. bu arada lpg haber sitesinde bizim sorunun aynısını yaşayanlar enjektörleri değişince sorunları kalmamış "NEW 3 OHM HORİZON TİP ENJEKTÖR" takılmış yeniden poloya uyan buymuş. link i atıyorum kesin bak buna!

http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/stop-etme-problemi-otomatik-98-polo-1.6-cozuldu!!!-topic-22433.html
_-OĞLUM ve POLOM-_