Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: LPG de Silkeleme ve Stop Etme  (Okunma sayısı 39833 defa)

Ynt: LPG de Silkeleme ve Stop Etme
« Yanıtla #14 : 06 Haziran 2010, 13:46:10 »
 ;D

« Yanıtla #15 : 27 Haziran 2010, 16:20:17 »
slm arkadaşlar yazılarınızı okudum aynı problem benim boradada var araba soğukken tüpe geçince motor çok sallanıyor ısınınca geçiyor 10 kez tüpcüye gittim bişey yok deyip gönderdi ama enson enjektörleri değiştircem dedi bakalım sonuç ne olacak. birde buji kablolarından bahsediyorsunuz benim usta boralarda buji kablosu olmaz dedi 4 tane bobin vardor buji onların içine yerleştirilir ben bobinden tut bujilere herşeyi değiştirdim ama sorun gitmedi geçenlerdede yakıt pompası bozuldu 200tlde onaq gitti valla şuana kadar gördüğüm en sorunlu araba bora aldığıma pişmanım zaten ustamda söyledi volkswagenin borası ve polosu işeyaramaz sakın alma dedi ama ben dinlemedim neyse şu enjektörde bi değişsin bakalım nolcak saygılar.

« Yanıtla #16 : 28 Haziran 2010, 11:28:30 »
eğer lpg sistemin eski ise enjektörü değiştirince lpg beyniyle uyumsuzluk yaşar. şimdi bende bu problem var.  araba silkeliyor gazda. 350 lira çöpe gitti. arabayı satacağım
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #17 : 29 Haziran 2010, 00:54:51 »
eğer lpg sistemin eski ise enjektörü değiştirince lpg beyniyle uyumsuzluk yaşar. şimdi bende bu problem var.  araba silkeliyor gazda. 350 lira çöpe gitti. arabayı satacağım

lovatolarda enjektör tesisatı bütün , 4 enjektör birbirine bağlı , sen hepsini mi değiştirdin mustafa ??

« Yanıtla #18 : 29 Haziran 2010, 16:28:22 »
evet değişti hepsi alparslan. bütünleşik zaten tek parça birşey. motor sogukken sorun yok motor ısınınca teklemeye başlıyor. 90 derecede araba gitmiyor istop ediyor
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #19 : 29 Haziran 2010, 20:24:01 »
bnce lpg beyninde senin sorun , yada tesisatda da olabilir  :(

« Yanıtla #20 : 30 Haziran 2010, 11:48:09 »
bnce lpg beyninde senin sorun , yada tesisatda da olabilir  :(

enjektör takan usta ,ateşleme sistemini aküden bujiye marş motorundan bobine komple değiştir diyor. bujiler, buji kablosu kpmple değişti. düzelmedi. bobini de değiştiririm önemli değil ama sorun onda değil. her zaman yapsa bobin derim. ama her zaman yapmıyor. neyse aracı bu hafta öldü fiyata elden çıkarıyorum. fabia dizel düşünüyorum.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #21 : 01 Temmuz 2010, 10:14:29 »

enjektör takan usta ,ateşleme sistemini aküden bujiye marş motorundan bobine komple değiştir diyor. bujiler, buji kablosu kpmple değişti. düzelmedi. bobini de değiştiririm önemli değil ama sorun onda değil. her zaman yapsa bobin derim. ama her zaman yapmıyor. neyse aracı bu hafta öldü fiyata elden çıkarıyorum. fabia dizel düşünüyorum.

kolay sanki , kendi arabası olsa öyle kolay değiştirebilirmi acaba çok merak ediyorum , bnmde araba su eksiltiyodu , götürdüm devirdaim bozulmuş , hazır indirmişken duruma göre triger de değişir  :'( bıktım artık sürekli bi sorun çıkıyo , sıkıldım  :-\

« Yanıtla #22 : 25 Kasım 2010, 22:31:01 »
merhaba arkadaşlar
 aranıza yeni katıldım yaklaşık 4 aydan beri golf binicisiyim 2000 model trendlıne model aracım var araçta ben aldığımda tomosetto marka tüp mevcut idi araç 150 binde son bir hafta ya kadar sorunsuz kullandım fakat bu ara rolantide aracım da titreme mevcut ara sıra  da stop ediyor bazende hareket halinde iken tekleme oluyor  benzinde normal çalışıyor devir saatinde anormal iniş çıkış lar yok normal gözüküyor bu konuda yardımlarınız a ihtiyacım var lütfen yardım olucı olurmusunuz

« Yanıtla #23 : 28 Kasım 2010, 22:47:20 »
merhaba arkadaşlar
 aranıza yeni katıldım yaklaşık 4 aydan beri golf binicisiyim 2000 model trendlıne model aracım var araçta ben aldığımda tomosetto marka tüp mevcut idi araç 150 binde son bir hafta ya kadar sorunsuz kullandım fakat bu ara rolantide aracım da titreme mevcut ara sıra  da stop ediyor bazende hareket halinde iken tekleme oluyor  benzinde normal çalışıyor devir saatinde anormal iniş çıkış lar yok normal gözüküyor bu konuda yardımlarınız a ihtiyacım var lütfen yardım olucı olurmusunuz
muhsin05 selam
lpg filitlerine baktırsan iyi olur gibi. lpg ayarlarınıda kontrolden geçir.büyük bir ihtimal filitre kolay gelsin.

« Yanıtla #24 : 16 Ocak 2011, 21:34:50 »
arkadaslar benim poloda da ayni sorunlar var.ben atiker taktirdim bir yil sorunsuz bindim bir yildan sonra sorun cikarmaya basladi usta tamirat derken tamamen duzelmedi ara sira stop ediyor.

« Yanıtla #25 : 22 Ocak 2011, 13:55:34 »
benim sorunda aynı. eskiden gaza geçerken stop ediyodu şimdi ise gaza geçiyo bi süre sonra hiç beklemediğin bi yerde istop ediyo. hergün bi kaza atlatıyom. su kaçırma sorunu vardı 4-5 ay once regulator değişti stop etme sorunu içinde enjektor dediler onuda değiştirdiler yine aynı başka beyin taktılar yine aynı stop ediyo şimdi benzinle biniyom kafam rahat :) tesisatı değiştirip arabayı satacam başka çare yok.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 13:56:14 Gönderen: atlantiq »

« Yanıtla #26 : 22 Ocak 2011, 16:22:07 »
satın kurtulun sorunlu arabalardan. aldığım enjektörü satışa çıkardım. nerdeyse 50 kişi aradı. hepsinde aynı sorun. stop etme, titreme, tekleme. ben de tek tek açıklama yaptım onlara, çağrı merkezi gibi oldum. pek çoğu almaktan vazgeçti.

sonunda biri aldı enjektörü onu da bir ay takip ettim. çok şükür ona uydu sorunsuz çalışıyor  ;D
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #27 : 23 Ocak 2011, 13:29:35 »
arkadaşlar kelebeği temizletip adaptasyon yaptırın daha sonrada tüpçünüze gidip ayarlarınızı yenileyin sorunlarınız düzelecektir.